Komunikaty PR

Apartamenty Nad Odrą w Szczecinie – inwestycje premium odporne na inflację

2022-11-24  |  16:00
Biuro prasowe
Kontakt
Katarzyna Żarska
Drawbridge Media

ul. Nowogrodzka 10 lok. 6
00-511 Warszawa
k.zarska|drawbridge.pl| |k.zarska|drawbridge.pl
601 888 957
www.jwc.pl

Trzeci kwartał na rynku cen nieruchomości w Szczecinie można nazwać kwartałem rekordu. Według danych NBP średnia cena metra kwadratowego nowego mieszkania, po raz pierwszy w historii, przekroczyła w stolicy Pomorza Zachodniego 10 tys. zł; wyniosła 10.979 zł i była wyższa o prawie 25 proc. r/r. O tyle samo wzrosły stawki najmu. Coraz wyższa rentowność inwestowania w mieszkania na wynajem w Szczecinie zachęca do zakupu.

Szczecin, jedna z ośmiu największych aglomeracji w naszym kraju, daje wiele możliwości zarówno na rynku pracy, jak i edukacji. Jest idealnym miejscem dla studentów. Nie brakuje tu miejsc do rozrywki - liczne muzea, teatry, filharmonia, opera, kina czy koncerty; ani do aktywnego wypoczynku - parki, lasy czy miejskie tereny zielone zajmują połowę powierzchni miasta.

- Inwestycja w małe mieszkanie w Szczecinie ma najwyższą rentowność wśród dużych miast w Polsce. Cena za metr wynajmowanego mieszkania plasuje Szczecin w czołówce miast z najwyższym czynszem, a to powoduje, że miasto w ostatnich latach staje się ciekawą alternatywą dla inwestorów - mówi Małgorzata Ostrowska, Dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction, ogólnopolskiego dewelopera, który prowadzi obecnie inwestycję na Łasztowni. - Szczecin to miasto o dużym potencjale, posiadające wszelkie udogodnienia, jednak oferujące nieruchomości w znacznie niższych cenach niż w Warszawie, Gdyni czy Krakowie, gdzie średnia cena za metr kwadratowy wynosi odpowiednio ok. 12,9 tys., 12 tys. i 11,7 tys. Warto lokować kapitał w dobrej jakości, atrakcyjnie zlokalizowane apartamenty premium, które mogą przynieść rozsądny zysk. Dobrym przykładem są Apartamenty Nad Odrą.

Apartamenty Nad Odrą, które powstają na Łasztowni, między Mostem Długim a Kanałem Zielonym, mają wiele do zaoferowania – atrakcyjny widok na rzekę, wysokie mieszkania z panoramicznymi przeszkleniami, przestronnymi balkonami, tarasami lub ogródkami, jogging na bulwarach, lokale handlowo-usługowe w parterze budynków. W pierwszej kolejności J.W. Construction realizuje budowę budynku, który jest usytuowany najbliżej Kanału Zielonego. Powstanie w nim 189 mieszkań 1-, 2-, 3-, i 4-pokojowych, 23 lokale usługowe i trzykondygnacyjny garaż na 218 samochodów. Jako drugi powstanie, nieco bliżej Mostu Długiego, budynek z 237 mieszkaniami, 269 miejscami parkingowymi, 100 boksami na rowery i 49 komórkami lokatorskimi. Planowany termin zakończenia budowy obu apartamentowców to połowa 2024 roku.

- Inwestycje w nieruchomości stanowią dobrą ochronę kapitału przed inflacją w obliczu kryzysów, niepewnych czasów, niestabilnych rynków finansowych. To najczęściej powtarzany argument i trudno się z nim nie zgodzić. W latach poprzednich kryzysów nieruchomości były jednym z najbardziej opłacalnych aktywów. Inwestycja w dodatkowe lokum ma olbrzymi potencjał, zwłaszcza w atrakcyjnie zlokalizowane apartamenty premium, które w porównaniu z nieruchomościami z rynku popularnego są najbezpieczniejszą lokatą kapitału i gwarancją wysokiego wzrostu wartości. Apartament w inwestycji Nad Odrą, oprócz ochrony kapitału, daje inne korzyści. Dla wielu może być drugim domem. Szczecin jest pięknym, zielonym miastem, w którym dobrze się pracuje ale też wspaniale odpoczywa. Wynajmujący mogą liczyć na studentów osiemnastu szczecińskich uczelni i pracowników biur, głównie z sektora IT – zachęca Małgorzata Ostrowska.

Lokale użytkowe w takiej lokalizacji jak Apartamenty Nad Odrą są równie dobrą inwestycją co te mieszkalne, ich wartość będzie stale rosnąć. Najmniejsze lokale mają 24 m kw. Zaletą tego typu inwestycji jest bez wątpienia gwarancja regularnego dochodu, związanego z wynajmowaniem lokalu. Położone na parterze budynków mieszkalnych, są idealnym miejscem dla lokali usługowych: salonów fryzjerskich, kosmetycznych, nail-spa, gabinetów medycznych. Przyszli mieszkańcy apartamentów będą stanowić ogromną grupę klientów. Na Łasztowni brakuje też obecnie małych sklepików, piekarni, kawiarenek. Tymczasem nabrzeże tętni życiem przez cały tydzień. Można tu spotkać rowerzystów, biegaczy i zwykłych spacerowiczów. To doskonałe miejsce do spotkań na kawę.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Drawbridge Media
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni
Nieruchomości Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
2024-12-30 | 15:00

Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?

Kraków nieustannie buduje swoją pozycję na rynku mieszkaniowym. Rosnące inwestycje, turystyczny urok i zwiększająca się liczba mieszkańców sprawiają, że zapotrzebowanie na
Nieruchomości Deweloperzy nie nadążają za popytem
2024-12-30 | 15:00

Deweloperzy nie nadążają za popytem

Mieszkania drożeją, a nowych powstaje rekordowo mało. W 2023 roku deweloperzy rozpoczęli budowę 114,5 tys. lokali – to najmniej od sześciu lat. Ceny za mkw. w Warszawie zdążyły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Bankowość

Sądy są zalewane pozwami frankowiczów. Rząd pracuje nad ustawą usprawniającą sprawy kredytobiorców

W sądach toczy się około 200 tys. spraw dotyczących kredytów frankowych. Prawomocnym wyrokiem zakończyło się 30 tys. Na drogę sądową zdecydowała się jednak tylko część kredytobiorców. Umów objętych ryzykiem walutowym było blisko milion, a ich wartość w szczytowym okresie, czyli w 2011 roku, osiągnęła niemal 200 mld zł.

Handel

Donald Trump zaczyna swą drugą kadencję jako prezydent. Europejski biznes obawia się konsekwencji zapowiedzianych ceł

Świat biznesu z niepokojem czeka na pierwsze decyzje Donalda Trumpa, zwłaszcza w sprawie wprowadzenia głośno zapowiadanych ceł na towary z zagranicy. Zdaniem Marcina Nowackiego, wiceszefa Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, Unia Europejska musi się przygotować na większy odbiór produktów i usług ze Stanów Zjednoczonych, które mają wysoki deficyt w handlu ze Starym Kontynentem. Tradycyjnie życzliwie nastawiona do USA Polska mogłaby wykorzystać swoją prezydencję w Radzie UE, by doprowadzić do porozumienia między obu stronami.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.