Komunikaty PR

Archicom z rekordową sprzedażą mieszkań w Łodzi

2024-03-13  |  13:05
Biuro prasowe
Kontakt

Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations

ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl
Do pobrania docx ( 0.15 MB )

W zaledwie miesiąc spółka Archicom sprzedała blisko 30 procent mieszkań w ramach pierwszego etapu inwestycji Flow, powstającej w Nowym Centrum Łodzi. Tym samym projekt pobił rekord sprzedażowy i jest obecnie najlepiej przyjętą przez kupujących inwestycją w Łodzi prowadzoną przez dewelopera.

 

Łódź czuje Flow

Flow to najnowszy projekt firmy Archicom realizowany w Nowym Centrum Łodzi – przestrzeni łączącej biznes, handel, kulturę oraz transport. W bezpośrednim sąsiedztwie Flow znajduje się Dworzec Łódź Fabryczna – jeden z największych i najnowocześniejszych dworców kolejowych w Europie, kompleks Miasto Kultury EC1 będący siedzibą instytucji naukowo – kulturalnych, a także przestrzeń biurowa i biznesowa - Brama Miasta. Teraz do krajobrazu Nowego Centrum Łodzi dołącza kolejny kluczowy element - projekt Flow, którego budowa wystartowała na początku lutego br. W pierwszym etapie inwestycji na terenie Flow powstaje budynek o wysokości 35 metrów i 9 piętrach, w którym znajdzie się 186 mieszkań o metrażu od 26 mkw. do blisko 60 mkw. oraz 6 lokali przeznaczonych na usługi, restauracje i kawiarnie. Obiekt zaoferuje łącznie ponad 7.000 mkw. powierzchni użytkowej. W niecały miesiąc od startu sprzedaży mieszkań w pierwszym etapie inwestycji zakupionych zostało już blisko 30 procent lokali.

- Flow to kolejny projekt, poprzez który realizujemy strategię tworzenia przyjaznych i komfortowych przestrzeni do życia w mieście. Nasza rola jako dewelopera nie ogranicza się jedynie do zaprojektowania i wybudowania inwestycji, niezwykle istotne jest dla nas stworzenie całej koncepcji i filozofii tego miejsca, które na stałe wpisze się w krajobraz tak priorytetowej przestrzeni miejskiej, jaką jest Nowe Centrum Łodzi. Dzięki Flow budować będziemy dodatkową wartość tej niezwykłej i ważnej dla mieszkańców miasta lokalizacji. Od samego początku upatrywaliśmy w tym projekcie ogromny potencjał, który ma swoje potwierdzenie w imponująco szybkiej sprzedaży lokali mieszkalnych już na pierwszym etapie realizacji inwestycji. Przez cztery tygodnie kupionych zostało 30 procent mieszkań, co umiejscawia Flow w czołówce naszych projektów pod względem sprzedaży w Łodzi – mówi Waldemar Olbryk, prezes firmy Archicom.

Arkady jak na dawnej kolei

Pierwszy z budynków powstający na terenie Flow to obiekt, który znajdować będzie się najbliżej Dworca Łódź Fabryczna. W związku z tym jego elementy architektoniczne nawiązywać będą do infrastruktury kolejowej. Parterową część budynku, która zagospodarowana zostanie na cele usługowe, restauracje oraz kawiarnie zdobić będą charakterystyczne stalowe arkady, spotykane w dawnych obiektach kolejowych. Elewacja budynku wykończona zostanie natomiast okładziną klinkieru elastycznego, tynkiem ryflowanym i tynkiem gładkim w zróżnicowanych odcieniach.

Zielony kwartał miasta

Flow wprowadzi zieleń do Nowego Centrum Łodzi, której brakuje w tej części miasta. Zielony teren tuż przy Dworcu Łódź Fabryczna oraz EC1 zachęcać będzie do zatrzymania się i chwili odpoczynku. Planowane we Flow park kieszonkowy oraz woonerf służyć będą nie tylko mieszkańcom, ale także podróżnym czekającym na pociąg, pracownikom okolicznych biur i wszystkim łodzianom. Nieregularny układ zieleni oraz specjalnie dobrane gatunki pozwolą osiągnąć ciekawą i przyjemną w odbiorze przestrzeń. Dodatkowo roślinność pozwoli retencjonować deszczówkę oraz wpłynie na regulację temperatury.

Flow powstaje na 2 ha terenu w Nowym Centrum Łodzi pomiędzy Dworcem Łódź Fabryczna a centrum naukowo – kulturalnym EC1. W ramach inwestycji powstanie tu pięć budynków, w których łącznie znajdzie się 1.250 mieszkań oraz lokale usługowo – gastronomiczne. Projekt realizować będzie koncepcję „miasta 15-minutowego”, gdzie mieszkańcy będą mieli dostęp do wszystkich najpotrzebniejszych miejsc w obrębie 15 minut piechotą od miejsca zamieszkania. Wyróżnikiem projektu będzie wszechobecna zieleń, wśród której pojawią się miejsca do odpoczynku i relaksu, a także organizacji inicjatyw artystycznych. Projekt zachęcać będzie do mieszkania i pracy, spędzania wolnego czasu w otoczeniu natury oraz na spotkaniach z bliskimi w ulubionej restauracji czy na wydarzeniach kulturalnych i rozrywkowych. Niepowtarzalna lokalizacja inwestycji sprawi, że jej mieszkańcy na wyciagnięcie ręki będą mieli dojazd do innych rejonów Łodzi, ale też Polski i Europy. Teren będzie wyłączony z ruchu kołowego, otwarty na miasto i zagospodarowany zielenią. Inwestorem projektu Flow jest firma Archicom należąca do Grupy Echo Investment. Za projekt odpowiada Pracownia PIG Architekci. Pierwszy etap projektu zakończy się w 2025 roku. Zakończenie całej inwestycji planowane jest na koniec 2028 roku.

Flow w liczbach:

2 ha terenu

5 budynków

1.250 mieszkań

Ponad 60.000 mkw. powierzchni użytkowej mieszkań i usług

Woonerf

Park kieszonkowy

Restauracje i lokale usługowe w parterach budynków

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Beyond Public Relations
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Biurowiec firmy WIŚNIOWSKI w II etapie konkursu “Obiekt roku w systemach Aluprof Biuro prasowe
2024-07-23 | 10:20

Biurowiec firmy WIŚNIOWSKI w II etapie konkursu “Obiekt roku w systemach Aluprof

Do 16 sierpnia internauci mogą oddawać głosy na najciekawsze budynki architektoniczne Polski i świata, w plebiscycie „Obiekt Roku w systemach Aluprof”. Nowa siedziba firmy
Nieruchomości Czerwcowe odreagowanie budownictwa mieszkaniowego
2024-07-23 | 08:10

Czerwcowe odreagowanie budownictwa mieszkaniowego

Najnowsza informacja Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), prezentująca statystyki budownictwa mieszkaniowego w czerwcu oraz I poł. 2024 roku, zakomunikowała ich dość optymistyczne
Nieruchomości BRAK ZDJĘCIA
2024-07-23 | 08:00

Niski wkład własny - program BK 2% go przywrócił?

Polscy kredytobiorcy mogli już przywyknąć do tego, że bez wkładu własnego wynoszącego co najmniej 10% kosztów zakupu lokum lub budowy domu nie ma co wybierać się do banku. Taki wymóg dotyczący wkładu (10%)

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Polska wciąż bez strategii transformacji energetyczno-klimatycznej. Zaktualizowanie dokumentów mogłoby przyspieszyć i uporządkować ten proces

Prace nad nowym Krajowym planem w dziedzinie energii i klimatu powinny, zgodnie z unijnymi zobowiązaniami, zakończyć się w czerwcu br., ale do tej pory nie trafił on do konsultacji społecznych. Trzydzieści organizacji branżowych i społecznych zaapelowało do Ministerstwa Klimatu i Środowiska o przyspieszenie prac nad dokumentem i jego rzetelne konsultacje. Jak podkreśliły, nie powinien on być rozpatrywany tylko jako obowiązek do wypełnienia, lecz również jako szansa na przyspieszenie i uporządkowanie procesu transformacji energetyczno-klimatycznej w kraju. Polska pozostaje jedynym państwem w UE, który nie przedstawił długoterminowej strategii określającej nasz wkład w osiągnięcie neutralności klimatycznej UE do 2050 roku.

Bankowość

Firmy mogą się już ubiegać o fundusze z nowej perspektywy. Opcji finansowania jest wiele, ale nie wszystkie przedsiębiorstwa o tym wiedzą

Dla polskich firm środki UE są jedną z najchętniej wykorzystywanych form finansowania inwestycji i projektów rozwojowych. W bieżącej perspektywie finansowej na lata 2021–2027 Polska pozostanie jednym z największych beneficjentów funduszy z polityki spójności – otrzyma łącznie ok. 170 mld euro, z których duża część trafi właśnie do krajowych przedsiębiorstw. Na to nakładają się również środki z KPO i programów ramowych zarządzanych przez Komisję Europejską. Możliwości finansowania jest wiele, ale nie wszystkie firmy wiedzą, gdzie i jak ich szukać. Tutaj eksperci widzą zadanie dla banków.

Ochrona środowiska

Biznes chętnie inwestuje w OZE. Fotowoltaika na własnym gruncie najchętniej wybieranym rozwiązaniem

Możliwości związanych z inwestowaniem w zieloną energię jest bardzo dużo, jednak to fotowoltaika na własnych gruntach jest najchętniej wybieranym przez biznes rozwiązaniem OZE. Specjaliści zwracają uwagę, że wydłużył się okres zwrotu z takiej inwestycji, mimo tego nadal jest atrakcyjny, szczególnie w modelu PV-as-a-service. Dlatego też firm inwestujących w produkcję energii ze słońca może wciąż przybywać.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.