Komunikaty PR

Archicom z rekordową sprzedażą mieszkań w Łodzi

2024-03-13  |  13:05
Biuro prasowe
Kontakt

Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations

ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl
Do pobrania docx ( 0.15 MB )

W zaledwie miesiąc spółka Archicom sprzedała blisko 30 procent mieszkań w ramach pierwszego etapu inwestycji Flow, powstającej w Nowym Centrum Łodzi. Tym samym projekt pobił rekord sprzedażowy i jest obecnie najlepiej przyjętą przez kupujących inwestycją w Łodzi prowadzoną przez dewelopera.

 

Łódź czuje Flow

Flow to najnowszy projekt firmy Archicom realizowany w Nowym Centrum Łodzi – przestrzeni łączącej biznes, handel, kulturę oraz transport. W bezpośrednim sąsiedztwie Flow znajduje się Dworzec Łódź Fabryczna – jeden z największych i najnowocześniejszych dworców kolejowych w Europie, kompleks Miasto Kultury EC1 będący siedzibą instytucji naukowo – kulturalnych, a także przestrzeń biurowa i biznesowa - Brama Miasta. Teraz do krajobrazu Nowego Centrum Łodzi dołącza kolejny kluczowy element - projekt Flow, którego budowa wystartowała na początku lutego br. W pierwszym etapie inwestycji na terenie Flow powstaje budynek o wysokości 35 metrów i 9 piętrach, w którym znajdzie się 186 mieszkań o metrażu od 26 mkw. do blisko 60 mkw. oraz 6 lokali przeznaczonych na usługi, restauracje i kawiarnie. Obiekt zaoferuje łącznie ponad 7.000 mkw. powierzchni użytkowej. W niecały miesiąc od startu sprzedaży mieszkań w pierwszym etapie inwestycji zakupionych zostało już blisko 30 procent lokali.

- Flow to kolejny projekt, poprzez który realizujemy strategię tworzenia przyjaznych i komfortowych przestrzeni do życia w mieście. Nasza rola jako dewelopera nie ogranicza się jedynie do zaprojektowania i wybudowania inwestycji, niezwykle istotne jest dla nas stworzenie całej koncepcji i filozofii tego miejsca, które na stałe wpisze się w krajobraz tak priorytetowej przestrzeni miejskiej, jaką jest Nowe Centrum Łodzi. Dzięki Flow budować będziemy dodatkową wartość tej niezwykłej i ważnej dla mieszkańców miasta lokalizacji. Od samego początku upatrywaliśmy w tym projekcie ogromny potencjał, który ma swoje potwierdzenie w imponująco szybkiej sprzedaży lokali mieszkalnych już na pierwszym etapie realizacji inwestycji. Przez cztery tygodnie kupionych zostało 30 procent mieszkań, co umiejscawia Flow w czołówce naszych projektów pod względem sprzedaży w Łodzi – mówi Waldemar Olbryk, prezes firmy Archicom.

Arkady jak na dawnej kolei

Pierwszy z budynków powstający na terenie Flow to obiekt, który znajdować będzie się najbliżej Dworca Łódź Fabryczna. W związku z tym jego elementy architektoniczne nawiązywać będą do infrastruktury kolejowej. Parterową część budynku, która zagospodarowana zostanie na cele usługowe, restauracje oraz kawiarnie zdobić będą charakterystyczne stalowe arkady, spotykane w dawnych obiektach kolejowych. Elewacja budynku wykończona zostanie natomiast okładziną klinkieru elastycznego, tynkiem ryflowanym i tynkiem gładkim w zróżnicowanych odcieniach.

Zielony kwartał miasta

Flow wprowadzi zieleń do Nowego Centrum Łodzi, której brakuje w tej części miasta. Zielony teren tuż przy Dworcu Łódź Fabryczna oraz EC1 zachęcać będzie do zatrzymania się i chwili odpoczynku. Planowane we Flow park kieszonkowy oraz woonerf służyć będą nie tylko mieszkańcom, ale także podróżnym czekającym na pociąg, pracownikom okolicznych biur i wszystkim łodzianom. Nieregularny układ zieleni oraz specjalnie dobrane gatunki pozwolą osiągnąć ciekawą i przyjemną w odbiorze przestrzeń. Dodatkowo roślinność pozwoli retencjonować deszczówkę oraz wpłynie na regulację temperatury.

Flow powstaje na 2 ha terenu w Nowym Centrum Łodzi pomiędzy Dworcem Łódź Fabryczna a centrum naukowo – kulturalnym EC1. W ramach inwestycji powstanie tu pięć budynków, w których łącznie znajdzie się 1.250 mieszkań oraz lokale usługowo – gastronomiczne. Projekt realizować będzie koncepcję „miasta 15-minutowego”, gdzie mieszkańcy będą mieli dostęp do wszystkich najpotrzebniejszych miejsc w obrębie 15 minut piechotą od miejsca zamieszkania. Wyróżnikiem projektu będzie wszechobecna zieleń, wśród której pojawią się miejsca do odpoczynku i relaksu, a także organizacji inicjatyw artystycznych. Projekt zachęcać będzie do mieszkania i pracy, spędzania wolnego czasu w otoczeniu natury oraz na spotkaniach z bliskimi w ulubionej restauracji czy na wydarzeniach kulturalnych i rozrywkowych. Niepowtarzalna lokalizacja inwestycji sprawi, że jej mieszkańcy na wyciagnięcie ręki będą mieli dojazd do innych rejonów Łodzi, ale też Polski i Europy. Teren będzie wyłączony z ruchu kołowego, otwarty na miasto i zagospodarowany zielenią. Inwestorem projektu Flow jest firma Archicom należąca do Grupy Echo Investment. Za projekt odpowiada Pracownia PIG Architekci. Pierwszy etap projektu zakończy się w 2025 roku. Zakończenie całej inwestycji planowane jest na koniec 2028 roku.

Flow w liczbach:

2 ha terenu

5 budynków

1.250 mieszkań

Ponad 60.000 mkw. powierzchni użytkowej mieszkań i usług

Woonerf

Park kieszonkowy

Restauracje i lokale usługowe w parterach budynków

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Beyond Public Relations
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Targi Bezpieczeństwa

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca

5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.

Ochrona środowiska

Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.

Handel

Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.