Komunikaty PR

Archicom z rekordową sprzedażą mieszkań w Łodzi

2024-03-13  |  13:05
Biuro prasowe
Kontakt

Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations

ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl
Do pobrania docx ( 0.15 MB )

W zaledwie miesiąc spółka Archicom sprzedała blisko 30 procent mieszkań w ramach pierwszego etapu inwestycji Flow, powstającej w Nowym Centrum Łodzi. Tym samym projekt pobił rekord sprzedażowy i jest obecnie najlepiej przyjętą przez kupujących inwestycją w Łodzi prowadzoną przez dewelopera.

 

Łódź czuje Flow

Flow to najnowszy projekt firmy Archicom realizowany w Nowym Centrum Łodzi – przestrzeni łączącej biznes, handel, kulturę oraz transport. W bezpośrednim sąsiedztwie Flow znajduje się Dworzec Łódź Fabryczna – jeden z największych i najnowocześniejszych dworców kolejowych w Europie, kompleks Miasto Kultury EC1 będący siedzibą instytucji naukowo – kulturalnych, a także przestrzeń biurowa i biznesowa - Brama Miasta. Teraz do krajobrazu Nowego Centrum Łodzi dołącza kolejny kluczowy element - projekt Flow, którego budowa wystartowała na początku lutego br. W pierwszym etapie inwestycji na terenie Flow powstaje budynek o wysokości 35 metrów i 9 piętrach, w którym znajdzie się 186 mieszkań o metrażu od 26 mkw. do blisko 60 mkw. oraz 6 lokali przeznaczonych na usługi, restauracje i kawiarnie. Obiekt zaoferuje łącznie ponad 7.000 mkw. powierzchni użytkowej. W niecały miesiąc od startu sprzedaży mieszkań w pierwszym etapie inwestycji zakupionych zostało już blisko 30 procent lokali.

- Flow to kolejny projekt, poprzez który realizujemy strategię tworzenia przyjaznych i komfortowych przestrzeni do życia w mieście. Nasza rola jako dewelopera nie ogranicza się jedynie do zaprojektowania i wybudowania inwestycji, niezwykle istotne jest dla nas stworzenie całej koncepcji i filozofii tego miejsca, które na stałe wpisze się w krajobraz tak priorytetowej przestrzeni miejskiej, jaką jest Nowe Centrum Łodzi. Dzięki Flow budować będziemy dodatkową wartość tej niezwykłej i ważnej dla mieszkańców miasta lokalizacji. Od samego początku upatrywaliśmy w tym projekcie ogromny potencjał, który ma swoje potwierdzenie w imponująco szybkiej sprzedaży lokali mieszkalnych już na pierwszym etapie realizacji inwestycji. Przez cztery tygodnie kupionych zostało 30 procent mieszkań, co umiejscawia Flow w czołówce naszych projektów pod względem sprzedaży w Łodzi – mówi Waldemar Olbryk, prezes firmy Archicom.

Arkady jak na dawnej kolei

Pierwszy z budynków powstający na terenie Flow to obiekt, który znajdować będzie się najbliżej Dworca Łódź Fabryczna. W związku z tym jego elementy architektoniczne nawiązywać będą do infrastruktury kolejowej. Parterową część budynku, która zagospodarowana zostanie na cele usługowe, restauracje oraz kawiarnie zdobić będą charakterystyczne stalowe arkady, spotykane w dawnych obiektach kolejowych. Elewacja budynku wykończona zostanie natomiast okładziną klinkieru elastycznego, tynkiem ryflowanym i tynkiem gładkim w zróżnicowanych odcieniach.

Zielony kwartał miasta

Flow wprowadzi zieleń do Nowego Centrum Łodzi, której brakuje w tej części miasta. Zielony teren tuż przy Dworcu Łódź Fabryczna oraz EC1 zachęcać będzie do zatrzymania się i chwili odpoczynku. Planowane we Flow park kieszonkowy oraz woonerf służyć będą nie tylko mieszkańcom, ale także podróżnym czekającym na pociąg, pracownikom okolicznych biur i wszystkim łodzianom. Nieregularny układ zieleni oraz specjalnie dobrane gatunki pozwolą osiągnąć ciekawą i przyjemną w odbiorze przestrzeń. Dodatkowo roślinność pozwoli retencjonować deszczówkę oraz wpłynie na regulację temperatury.

Flow powstaje na 2 ha terenu w Nowym Centrum Łodzi pomiędzy Dworcem Łódź Fabryczna a centrum naukowo – kulturalnym EC1. W ramach inwestycji powstanie tu pięć budynków, w których łącznie znajdzie się 1.250 mieszkań oraz lokale usługowo – gastronomiczne. Projekt realizować będzie koncepcję „miasta 15-minutowego”, gdzie mieszkańcy będą mieli dostęp do wszystkich najpotrzebniejszych miejsc w obrębie 15 minut piechotą od miejsca zamieszkania. Wyróżnikiem projektu będzie wszechobecna zieleń, wśród której pojawią się miejsca do odpoczynku i relaksu, a także organizacji inicjatyw artystycznych. Projekt zachęcać będzie do mieszkania i pracy, spędzania wolnego czasu w otoczeniu natury oraz na spotkaniach z bliskimi w ulubionej restauracji czy na wydarzeniach kulturalnych i rozrywkowych. Niepowtarzalna lokalizacja inwestycji sprawi, że jej mieszkańcy na wyciagnięcie ręki będą mieli dojazd do innych rejonów Łodzi, ale też Polski i Europy. Teren będzie wyłączony z ruchu kołowego, otwarty na miasto i zagospodarowany zielenią. Inwestorem projektu Flow jest firma Archicom należąca do Grupy Echo Investment. Za projekt odpowiada Pracownia PIG Architekci. Pierwszy etap projektu zakończy się w 2025 roku. Zakończenie całej inwestycji planowane jest na koniec 2028 roku.

Flow w liczbach:

2 ha terenu

5 budynków

1.250 mieszkań

Ponad 60.000 mkw. powierzchni użytkowej mieszkań i usług

Woonerf

Park kieszonkowy

Restauracje i lokale usługowe w parterach budynków

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Wielkopolanie rezerwują mieszkania, deweloperzy budują Biuro prasowe
2024-05-06 | 09:00

Wielkopolanie rezerwują mieszkania, deweloperzy budują

W związku ze spodziewanym programem „Mieszkanie Na Start”, eksperci prognozują, że może zabraknąć mieszkań na sprzedaż, a z pewnością takich w najbardziej pożądanych
Nieruchomości Zrównoważone budownictwo (w końcu) wkracza “na salony”
2024-04-29 | 12:13

Zrównoważone budownictwo (w końcu) wkracza “na salony”

Zarówno aktywność regulatorów, jak i rosnąca świadomość społeczeństwa napędzają zmiany w zakresie zrównoważonego budownictwa. Dotyka to także deweloperów
Nieruchomości Augustowska Vita – nowa rodzinna inwestycja Develii na wrocławskich Maślicach
2024-04-29 | 11:15

Augustowska Vita – nowa rodzinna inwestycja Develii na wrocławskich Maślicach

Develia rozpoczyna sprzedaż nowej inwestycji we Wrocławiu. Osiedle Augustowska Vita, które powstanie na zielonych Maślicach, to projekt dostosowany zwłaszcza do potrzeb młodych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Przygotowania do wdrożenia systemu kaucyjnego idą pełną parą. Przyszli operatorzy przeciwni zmianie daty na 2026 rok

Wkrótce Sejm ma się zająć nowym projektem przepisów dotyczących systemu kaucyjnego, którego start zaplanowano na styczeń 2025 roku. Przedstawione przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska zmiany dotyczą m.in. rezygnacji z podatku VAT i wprowadzenia tzw. mechanizmu podążania kaucji za produktem. – Wszystkie te zmiany oceniamy bardzo pozytywnie, one są niezbędnym elementem dla właściwego funkcjonowania przyszłego systemu kaucyjnego – mówi Aleksander Traple, prezes Zwrotka SA. Jak podkreśla, dalsze odkładanie w czasie terminu uruchomienia systemu kaucyjnego jest bezzasadne, ponieważ branża odpadowa, handel detaliczny i szereg innych podmiotów już od dłuższego czasu przygotowują się do jego wdrożenia.

Problemy społeczne

Duża część ukraińskich uchodźców w Polsce wciąż potrzebuje wsparcia. Szczególnie osoby starsze i z niepełnosprawnościami

Do Polski cały czas napływają kolejni uchodźcy z Ukrainy, a ci, którzy są u nas już ponad dwa lata, nadal potrzebują wsparcia – oceniają eksperci IOM Poland i UNHCR. Szacuje się, że ok. 200 tys. osób nadal mieszka w miejscach zakwaterowania zbiorowego. To często osoby starsze i z niepełnosprawnościami, którym trudno się usamodzielnić. Uchodźcy nadal potrzebują wsparcia związanego ze znalezieniem zatrudnienia, dostępu dzieci do edukacji czy nauki języka polskiego. Eksperci podkreślają, że integracja ekonomiczna Ukraińców to duża korzyść dla polskiej gospodarki. Tylko w 2023 roku udział pracowników z Ukrainy przełożył się na ok. 1 proc. krajowego PKB.

Konsument

Coraz więcej Europejczyków ogranicza spożycie mięsa na rzecz produktów roślinnych. Większe wsparcie ze strony rządów i legislacji mogłoby zwiększyć ich popularność

Ponad połowa Europejczyków jedzących mięso aktywnie ogranicza jego roczne spożycie. Niemal 30 proc. co najmniej raz w tygodniu spożywa przynajmniej jedną roślinną alternatywę mięsa lub nabiału – wynika z badania ProVeg. Zmiana nawyków konsumenckich napędza branżę produktów roślinnych, ale wspomogłyby ją także zmiany systemowe, m.in. szersze dofinansowanie produkcji roślinnej kosztem mięsnej czy obniżenie podatku na żywność o niskim śladzie środowiskowym.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.