ATAL Warta Towers w Poznaniu z prestiżową nagrodą architektoniczną
Publicon
plac Grunwaldzki 23
50-365 Wrocław
p.kozlowska|publicon.pl| |p.kozlowska|publicon.pl
600 968 951
https://publicon.pl
Zaprojektowany przez pracownię AP Szczepaniak budynek przy ulicy Rataje w Poznaniu otrzymał nagrodę w międzynarodowym konkursie European Property Awards 2023 Sponsored by LAUFEN. Co roku wyróżnia on obiekty, które charakteryzują się ponadczasową i oryginalną architekturą oraz innowacyjnymi rozwiązaniami.
ATAL Warta Towers to jeden z najwyższych budynków w całej Wielkopolsce. Liczy aż 18 kondygnacji. Znajdziemy tu 352 mieszkania, 15 lokali usługowych oraz dwukondygnacyjny parking podziemny. Jak podkreślają architekci, wyróżnia go nietypowa, geometryczna bryła.
Geometria, kontrasty i szlachetne materiały
– W projekcie tym zastosowaliśmy podziały wertykalne i horyzontalne, co pozwoliło uzyskać mniejsze bryły o różnej wielkości. Sprawiło to, że budynek jest optycznie lżejszy mimo swojej wysokości – sięgającej aż 60 metrów. Na postrzeganie bryły ma wpływ również jej położenie. ATAL Warta Towers mieści się na naturalnym wzniesieniu, dzięki czemu zakładany przez nas efekt monumentalizmu został jeszcze bardziej wzmocniony – tłumaczy Artur Szczepaniak, główny architekt w AP Szczepaniak.
Obiekt wyróżnia również nietypowa elewacja. Kontrast jasno- i ciemnoszarych tynków szlachetnych pozwolił stworzyć oryginalną kompozycję. Z kolei obwodowe balkony i loggie z balustradami z mlecznego szkła sprawiły, że na fasadzie widnieje dodatkowy pierwszy plan w postaci poziomych pasów.
Konkurs z tradycjami
Zwycięstwo polskiego biura architektonicznego w międzynarodowym konkursie pokazuje, że poznański projekt jest doceniany przez ekspertów na całym świecie. European Property Awards jest częścią International Property Awards i jest organizowany od 30 lat. W jury zasiada 80 doświadczonych, niezależnych architektów i urbanistów, którzy oceniają projekty pod kątem jakości, innowacyjności, technologii czy zrównoważonego rozwoju. ATAL Warta Towers zdobył nagrodę w kategorii „Architektura wielorodzinna”.
Oficjalne wręczenie nagród obędzie się 27 czerwca w Londynie. Tegoroczne nagrody są sponsorowane przez firmę LAUFEN, jednego z wiodących światowych producentów ceramiki sanitarnej.

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.