Atrakcyjna architektura mieszkaniowa w dobrej cenie
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Czasy, kiedy budownictwo wielorodzinne określaliśmy wspólnym mianem „blokowisko” bezpowrotnie mijają. Powstające obecnie osiedla pokazują, że nawet tak duże założenia, realizowane w podstawowym budżecie, mogą nieść ze sobą jakość estetyczną i oferować mieszkańcom coś więcej niż tylko zwykłe cztery ściany.
Projekt przy ul. Morelowej w Warszawie jest świetnym przykładem atrakcyjnego estetycznie i komfortowego dla mieszkańców osiedla. Powstał w pracowni Kulczyński Architekt, która w swoim portfolio ma wiele założeń wielorodzinnych, zarówno kameralnych apartamentowców o wysokim standardzie, jak i kilkuetapowych zespołów mieszkaniowych w segmencie low-end, czyli o standardzie podstawowym, przeznaczonych dla szerokiego grona kupujących swoje własne M w atrakcyjnej, dostępnej cenie. Budowa rozpoczęła się w 2017 roku, zakończyła niespełna dwa lata później.
Osiedle składa się z dwóch bloków, pięcio- i sześciopiętrowego, w których łącznie znajduje się 237 mieszkań o powierzchni od 30 do 90 m kw. Taka wielkość i forma budynków wynikała zarówno ze standardu inwestycji, określonego przez dewelopera, firmę Bouygues Immobilier, jak i uwarunkowań wynikających z niedalekiej infrastruktury – ruchliwej drogi szybkiego ruchu czy stacji benzynowej. Całość została ukształtowana tak, aby jak najlepiej wykorzystać możliwości działki, zapewniając wszystkim przyszłym lokatorom atrakcyjną przestrzeń do życia.
Wszystkie mieszkania znajdujące się na parterze mają ogródki, a lokale na wyższych kondygnacjach balkony z przeszklonymi lub ażurowymi balustradami, aby nie ograniczać mieszkańcom widoku na zieleń oraz zapewnić dobre nasłonecznienie. Pod budynkami znajduje się parking, nie brakuje także miejsc postojowych dla gości w okolicy budynków. W części wspólnej między blokami znajduje się duży plac zabaw dla dzieci.
Miejscowy plan zagospodarowania ściśle określał kolorystykę elewacji – musiała być jasna, ciemny kolor mógł zostać wykorzystany jedynie na niewielkiej powierzchni. Większy budynek, położony bliżej ulicy, jest utrzymany w kolorystyce biało-żółtej, natomiast na ścianach mniejszego bloku w głębi osiedla znalazła się szachownica w kilku odcieniach szarości. Kolor żółty oraz geometryczny mural przedstawiający drzewo nawiązują do nazwy ulicy Morelowej. Nieregularne plamy intensywnego koloru oraz zróżnicowana forma balkonów sprawiają, że budynki są atrakcyjne wizualnie, ich rytm został przełamany. Na elewacji jednego z budynków zostały umieszczone stalowe kratownice na rośliny pnące.
Osiedle Morelowa to dobry przykład projektu o podstawowym standardzie, który wyróżnia się interesującą, atrakcyjną architekturą. Inwestycja ta pokazuje, że mieszkania, których cena za metr kwadratowy jest akceptowalna przez przeciętnego Polaka planującego zakup mieszkania w Warszawie, również mogą być dopracowane funkcjonalnie i wizualnie, z wykorzystaniem sztuki oraz z estetycznie zaprojektowaną częścią wspólną i zielenią. Architektom z pracowni Kulczyński Architekt udało się zrealizować założenie dewelopera – stworzyć komfortową przestrzeń do życia w przystępnej cenie.
Kulczyński Architekt
Pracownia specjalizująca się w projektach architektonicznych, urbanistycznych i projektach wnętrz założona niemal trzydzieści lat temu przez architekta Bogdana Kulczyńskiego. To rodzinna firma – zespołem projektów wnętrz zajmuje się córka założyciela, architekt Joanna Kulczyńska-Dołowy. W ciągu niemal trzech dekad działalności w pracowni powstało wiele projektów, które na stałe wpisały się w krajobraz Warszawy (i nie tylko), ale też zostały docenione w konkursach architektonicznych, np. Centrum Olimpijskie wraz z założeniem biurowym Athina Park, Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie, apartamentowce Finale Apartments. Pracownia Kulczyński Architekt ma na koncie rewitalizacje i adaptacje istniejących budynków, np. Fabryka Trzciny, Dom Handlowy Mysia 3, Smolna 40, projekty prywatnych budynków mieszkalnych oraz wnętrz.
Realizacje architektoniczne pracowni Kulczyński Architekt powstają z ogromnym szacunkiem dla historii i otoczenia. Projekty wnętrz są dopracowane w najmniejszych detalach – funkcjonalność idzie w parze z estetyką na najwyższym poziomie.
www.kulczynski.com

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.