Avenga stawia na Infinity
Avenga, globalny dostawca usług IT i inżynierii oprogramowania, został nowym najemcą wrocławskiego biurowca Infinity. Biuro Avenga będzie mieściło się na ponad 700 mkw. nowoczesnej przestrzeni, umiejscowionej na 6. piętrze budynku. Firma zainauguruje swoją działalność w Infinity w II kwartale 2024 roku.
Avenga jest globalną firmą inżynieryjną i konsultingową IT, wyspecjalizowaną w tworzeniu, utrzymywaniu i zapewnianiu bezpieczeństwa indywidualnie dopasowanych rozwiązań technologicznych. Swój rozwój zapoczątkowała w 2019 roku, od połączenia wieloletnich doświadczeń i know-how czterech firm z Polski, Niemiec i USA. Obecnie w Europie, Azji, Ameryce Północnej i Południowej, ponad 4300 konsultantów IT wspiera swoją wiedzą i kompetencjami realizację celów biznesowych ponad 400 klientów. Są wśród nich zarówno startupy, jak i tak renomowane marki, jak: ABB, Allianz, GSK, Santander i Volvo.
– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że kolejna firma reprezentująca sektor nowoczesnych technologii dołączyła do grona najemców Infinity. Doskonała lokalizacja w ścisłym centrum Wrocławia, dogodne i szybkie połączenia różnymi środkami transportu, najwyższa jakość przestrzeni i dbałość o aspekty związane z ESG, to elementy na które szczególną uwagę zwracają dynamicznie rozwijające się organizacje z sektora IT. Infinity perfekcyjnie odpowiada na te potrzeby i oferuje nowoczesne środowisko pracy. Jestem przekonany, że zespół Avenga doskonale odnajdzie się w przestrzeniach naszego budynku i w komfortowych warunkach będzie mógł rozwijać ofertę biznesową firmy – powiedział Mariusz Frąckiewicz, Dyrektor Krajowy Avestus Real Estate w Polsce.
Nowe biuro Avenga zostanie zaaranżowane na ponad 700 mkw. powierzchni umiejscowionej na 6. piętrze Infinity. W procesie negocjacji najemcy doradzała firma Colliers Poland, a wynajmującego reprezentowała firma JLL. Przekazanie przestrzeni biurowych nastąpi w II kwartale 2024 roku.
– W Avenga przywiązujemy dużą wagę do przestrzeni w jakiej pracujemy, spotykamy się i szkolimy. Zależy nam na tym, żeby każdy nasz pracownik i współpracownik z przyjemnością przychodził do naszego biura nawet wtedy, gdy na co dzień pracuje zdalnie. Potrzebujemy nowoczesnej przestrzeni, którą możemy indywidualnie kształtować pod kątem potrzeb i upodobań korzystających z biura osób. Biurowiec Infinity uznaliśmy za optymalny, jeśli chodzi o nasze oczekiwania związane z atmosferą, komfortem i bezpieczeństwem pracy – skomentowała Anna Szyperek, Co-Managing Director Avenga w Polsce.
Infinity jest siedmiokondygnacyjnym budynkiem biurowym klasy A, który oferuje m.in. 18 727 mkw. powierzchni biurowej, 1 561 mkw. powierzchni handlowo-usługowej oraz trzypoziomowy podziemny garaż z 311 miejscami parkingowymi. Z myślą o rowerzystach powstało 128 stanowisk rowerowych w zamkniętej strefie wraz z szatniami i prysznicami. Inwestycja zrealizowana przez Avestus Real Estate we współpracy z partnerem biznesowym Alchemy Properties, powstała zgodnie z wymogami certyfikacji BREEAM na poziomie Excellent, a także certyfikacji WELL Health-Safety, potwierdzającej wysoki standard procedur bezpieczeństwa.
Biurowiec Infinity może poszczycić się zastosowaniem najnowszych technologii, w tym innowacyjnej platformy obsługi najemców autorstwa spaceOS. Rozwiązania bezdotykowe, uchylne okna oraz najwyższej jakości filtry powietrza zapewniają bezpieczeństwo i komfort jego użytkownikom. W Infinity zostało również zaaranżowane imponujące lobby z żywą roślinnością wewnątrz. Na dachu biurowca powstały przestronne tarasy z elementami małej architektury i zieleni. Wszystkie działania w ramach projektu Infinity, począwszy od prac budowlanych, przez zastosowane technologie i rozwiązania, aż po zarządzanie budynkiem, realizowane są zgodnie z kryteriami ESG, aby zapewnić niskoemisyjność biurowca i zminimalizować jego wpływ na środowisko.
Wśród najemców przestrzeni biurowych budynku, oprócz Avenga, znajdują się m.in.: Divante, Dom Development Wrocław, ingage Poland oraz FutureMeds (firma wynajęła w Infinity przestrzeń zarówno w części handlowo usługowej, jak i biurowej).
Przy realizacji Infinity nie zapomniano również o ogólnodostępnych przestrzeniach i usługach, z których mogą skorzystać nie tylko pracownicy kompleksu, ale również mieszkańcy Wrocławia. Na wynajem przestrzeni w części handlowo-usługowej obiektu zdecydowały się klinika stomatologiczna Medicover Stomatology, Gorąco Polecam Smaki z Piekarni, sklep spożywczy Żabka, restauracja Toscanizzazione oraz FutureMeds. Dodatkowo, na pierwszym piętrze budynku będzie się mieścił „UP” Klub Fitness z Misją.
Projekt architektoniczny Infinity przygotowała pracownia AD Studio, jego generalnym wykonawcą była firma Eiffage Polska Budownictwo, a za komercjalizację odpowiada JLL.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Prawo
Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą
Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.