AŻURY I SZLACHETNA KOSTKA BRUKOWA
Powierzchnia biologicznie czynna jest możliwa do ułożenia również z użyciem szlachetnej kostki brukowej. Ale nie każdej.
Od opłat za brak retencji wody w miejscu występowania opadów chronią kostki i płyty ażurowe. Odwodnienie terenu odbywa się naturalnie. Woda filtrowana jest do gruntu, a nie do kanalizacji. Ażury sprzyjają ogrodowym roślinom. Spełniają przy okazji wymogi prawne jakie musi spełniać „nawierzchnia biologicznie czynna”. A jak z komfortem użytkowania?
Ekostrada to szlachetna kostka brukowa i bruk ażurowy w jednym. Boczne zakończenia Ekostrady tworzą w nawierzchni obszary, przez które woda swobodnie przenika do gruntu. Jednocześnie można poruszać się po niej równie komfortowo jak po tradycyjnej nawierzchni.
Jako szlachetna kostka brukowa nadaje nawierzchni szlachetny, estetyczny wygląd. Efekt można wzmocnić wypełniając wolne przestrzenie dopasowanym kolorystycznie grysem. Ale nawet w wersji gładkiej - dobierając gatunki traw – bruk ażurowy tworzy „zielone” nawierzchnie płynnie przechodzące w ogród.
Kostka EKOSTRADA Wymiary: 20 x 10cm; Wykończenie powierzchni: płukana, gładka Kolorystyka: płukana (szary, grafit, melanż antracytowy); gładka (szary, grafit) Producent: Buszrem |

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Duże możliwości korzystania z funduszy europejskich przez polskie firmy. Szczególnie w obszarze obronności
W ramach polityki spójności i Krajowego Planu Odbudowy Polska ma do dyspozycji 190 mld zł na wsparcie polskich firm. Środków dla przedsiębiorców nie zabraknie również w nowej perspektywie finansowej po 2027 roku. Dedykowane im programy KPO obejmują nie tylko wsparcie finansowe, ale również inwestycje i reformy deregulujące polską gospodarkę. Ich celem jest zwiększenie jej konkurencyjności, jak również bezpieczeństwa w kontekście położenia geopolitycznego Polski. Na szczególnie szeroką ofertę programów mogą liczyć sektory obronności i transportowy.
Farmacja
Zniesienie zakazu reklamy aptek może zwiększyć świadomość pacjentów o usługach farmaceutycznych. Taki może być skutek wyroku TSUE

W czerwcu Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznał, że obowiązujący w Polsce całkowity zakaz reklamy aptek narusza prawo UE. To oznacza, że Polska będzie musiała dostosować regulacje. Dla pacjentów wyrok oznacza szerszy dostęp do informacji o usługach farmaceutycznych, a dla właścicieli aptek – możliwość legalnej komunikacji z rynkiem. Naczelna Rada Aptekarska obawia się chaosu prawnego i wezwała resort zdrowia do uregulowania sytuacji prawnej.
Prawo
Przemysł chemiczny czeka na szczegóły unijnego wsparcia dla sektora. Najważniejsza jest obniżka cen energii

Komisja Europejska przedstawiła plan działania dla modernizacji i wzmocnienia konkurencyjności unijnego przemysłu chemicznego. Plan ma być rozwiązaniem najważniejszych wyzwań stojących przed sektorem chemicznym w Europie, w tym m.in. wysokich cen energii i nieuczciwej konkurencji na rynkach zagranicznych. KE chce również promować inwestycje w innowacje, ESG, a także uprościć unijne przepisy dotyczące chemikaliów.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.