Bank BNP Paribas sfinansuje rozbudowę MLP Czeladź
MLP Group podpisało nową umowę z BNP Paribas Bank Polska S.A. Instytucja udzieliła finansowania w wysokości ponad 19,7 mln EUR. Środki zostaną wykorzystane na finansowanie oraz częściowe refinansowania projektu MLP Czeladź o docelowej powierzchni najmu około 68 tys. m2. W transakcji doradzała kancelaria Kycia Legal.
MLP Group sfinalizowało transakcję z BNP Paribas Bank Polska S.A. Zgodnie z ustalonymi warunkami instytucja udzieliła finansowania w wysokości ponad 19,7 mln EUR. Zawarcie transakcji obsługiwała kancelaria Kycia Legal. Pozyskane środki zostaną wykorzystane na finansowanie i częściowo refinansowanie projektu parku logistycznego MLP Czeladź.
W MLP Czeladź możliwe jest wybudowanie docelowo ponad 68,3 tys. m2 nowoczesnej powierzchni. Dotychczas do użytkowania przekazane zostały już obiekty oferujące łącznie 38 tys. m2 powierzchni. Wśród obecnych najemców są firmy SPAR, DS Smith oraz Italinox. W planie jest rozpoczęcie budowy kolejnych hal magazynowych.
„Jesteśmy bardzo zadowoleni ze sfinalizowania kolejnej, znaczącej transakcji z bankiem BNP Paribas. W imieniu MLP Group chciałabym podziękować tej wiodącej instytucji finansowej w Polsce za zaufanie i partnerską współpracę. Mam nadzieję na dalsze rozwijanie naszych wzajemnych relacji biznesowych” – powiedziała Monika Dobosz, CFO w MLP Group S.A.
„Cieszymy się, że po raz kolejny mamy możliwość zapewnić wsparcie w realizacji planów rozwojowych MLP Group. Cenimy naszą długoterminową współpracę i z satysfakcją oceniamy działania Spółki
w zakresie wdrażania zasad zrównoważonego rozwoju w swojej działalności biznesowej. Dziękujemy Spółce za zaufanie i liczymy na dalszy rozwój naszych relacji” – powiedział Marek Kowalski, dyrektor Departamentu Finansowania Strukturyzowanego i Nieruchomości w Banku BNP Paribas.
„Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy współpracować z MLP Group i BNP Paribas Bank Polska S.A. przy tym projekcie. Była to kolejna transakcja zrealizowana wspólnie przez MLP Group i BNP Paribas Bank Polska, przy której mieliśmy przyjemność doradzać. Obu stronom życzymy dalszej owocnej współpracy” – powiedział Grzegorz Kycia, partner w Kycia Legal.
MLP Czeladź to nowoczesne centrum logistyczne w budowie, które po ukończeniu oferowało będzie 5 budynków klasy A o łącznej powierzchni 68 332 m2 powierzchni magazynowo produkcyjnych. Inwestycja powstaje na działce liczącej 15,5 hektara.
MLP Czeladź jest parkiem szczególnie atrakcyjnym dla klientów zw względu na doskonałą lokalizację w pobliżu głównych dróg. Park znajduje się w pobliżu węzła łączącego autostradę A4 z drogą ekspresową S1, 15 km od portu lotniczego w Katowicach, 11 km od centrum miasta, w sąsiedztwie drogi ekspresowej S86 z Łodzi do Tych.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku
Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.