Better Workplace wprowadzi się do CTPark Katowice w I kw. 2024 r.
AXI IMMO Group
Twarda 18
00-105 Warszawa
monika.rykowska|axiimmo.com| |monika.rykowska|axiimmo.com
+48 725 900 100
www.axiimmo.com
Better Workplace, lider w dostawie owoców, warzyw i soków do biur oraz zakładów produkcyjnych zdecydował się na otwarcie nowego centrum dystrybucyjnego w Polsce. Firma wynajmie ponad 1000 mkw. powierzchni magazynowej i biurowo-socjalnej w nowoczesnym parku logistycznym CTPark Katowice. Najemcę w procesie negocjacji reprezentowała firma AXI IMMO.
Firma Better Workplace (wcześniej Dailyfruits) dostarcza świeże owoce, warzywa, bakalie i soki do biur oraz zakładów produkcyjnych w Polsce od ponad 10 lat. W jej portfolio znajduje się ponad 2000 firm m.in. z Warszawy, Katowic, Krakowa, Wrocławia, Łodzi czy Poznania. Firma oferuje różnorodne produkty i edukację żywieniową, pomagając klientom promować zdrowy tryb życia. Better Workplace współpracuje z najlepszymi pracodawcami w Polsce, dostarczając owoce bezpośrednio do firmowych kuchni.
Jacek Kwiecień, CEO, Better Workplace, mówi: „Decyzja o otwarciu nowego centrum logistycznego była związana z rosnącymi oczekiwaniami i rozwojem firmy w oparciu o nowych Klientów z regionu Górnego Śląska. Wśród przedstawionych oczekiwań znalazły się m.in. nowoczesny i dobrze skomunikowany park magazynowy umożliwiający swobodą dystrybucję towarów w regionie oraz korespondującą z tą powierzchnią reprezentacyjną i przestronną przestrzenią biurowo-socjalną. Dodatkowo poszukiwaliśmy modułu, który zagwarantuje nam dobrą ekspozycję logo na fasadzie nieruchomości”.
Najemca wraz z początkiem 2024 r. zajmie docelowo 935 mkw. powierzchni magazynowej i dystrybucyjnej, którą uzupełni przestronne ponad 125-metrowe biuro.
Damian Kińczyk, Associate Director, Dział Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, AXI IMMO, wyjaśnia: „To nasza kolejna udana współpraca z firmą Better Workplace. Po sukcesach związanych z wynajęciem hal we Wrocławiu i Warszawie, Klient zdecydował się wejść na nowy rynek tj. być bliżej firm rozlokowanych w aglomeracji śląskiej. Znając poprzednie zapotrzebowania na powierzchnię m.in. dostosowanie i wydzielenie miejsca na chłodnię, przygotowaliśmy rekomendację kilku nieruchomości w formacie SBU, wśród, których niemal od początku oferta przygotowana przez CTP najlepiej spełnia oczekiwania firmy Better Workplace”.
Anna Cholewa, Konsultantka, Dział Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, AXI IMMO, dodaje: „Rynek Górnego Śląska od lat zachęca firmy do ulokowania w jego granicach jednej z centrali dystrybucyjnych o zasięgu lokalnym czy krajowym. Atutem regionu są jego walory związane z komunikacją drogową, która zapewnia komfort w obsłudze Klientów m.in. w ramach logistyki ostatniej mili”.
Bogi Gabrovic, Deputy Country Head w CTP Poland, podkreśla: „Strategiczna lokalizacja należy do najważniejszych wyróżników wznoszonych przez CTP kompleksów magazynowo-produkcyjnych. Znajdują się one w pobliżu największych krajowych arterii, umożliwiając tym samym stworzenie logistycznych ekosystemów ułatwiających komunikację pomiędzy innymi oddziałami czy rynkami, do których chcą dotrzeć najemcy. Ma to korzystny wpływ na optymalizację oraz zwiększenie efektywności prowadzonych przez nich operacji. Atuty te doceniła firma Better Workplace, otwierając nowe centrum dystrybucyjne w CTPark Katowice”.
CTPark Katowice to nowoczesny kompleks logistyczny składający się z dwóch hal magazynowych klasy A o łącznej powierzchni ok. 50 000 mkw. Inwestycja jest zlokalizowana w sercu Górnego Śląska z łatwym dostępem do centrum Katowic oraz do kluczowych autostrad A1 i A4. Strategiczne położenie umożliwia firmom skuteczną dystrybucję w aglomeracji śląskiej oraz do innych głównych ośrodków miejskich w Polsce jak np. Warszawy, Łodzi, Krakowa czy Wrocławia, a także m.in. do Niemiec czy Czech. Najemcy mogą skorzystać z elastycznych i łatwych w podziale modułów magazynowych, bram z poziomu 0 czy przestronnych placów manewrowych. Inwestycja firmy CTP spełnia założenia związane z uzyskaniem certyfikatów środowiskowych.
#WynajmujzAxiImmo

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Przed Europą wiele lat zwiększonych wydatków na zbrojenia. To obciąży krajowe budżety
– Bezpieczeństwo militarne trzeba finansować bezpiecznie, uwzględniając bezpieczeństwo finansów publicznych, bezpieczeństwo ekonomiczne – mówi dr Sławomir Dudek, prezes Instytutu Finansów Publicznych. Proponowane przez KE poluzowanie reguły fiskalnej pozwalającej na mocniejsze zadłużanie się rządów to zdaniem ekonomistów krok we właściwym kierunku, ale skuteczny na krótką metę. W dłuższej perspektywie konieczne jest wspólne unijne finansowanie, np. w ramach nowego budżetu UE, i wspólne programy zbrojeniowe, a także szukanie kapitału na rynkach finansowych.
Prawo
Duże projekty fotowoltaiczne w Polsce mocno spowolnione. Największymi problemami nadmierna biurokracja i chaos interpretacyjny

Długotrwałe procedury, nadmierna biurokracja i często niejednoznaczne interpretacje przepisów hamują rozwój fotowoltaiki w Polsce – wynika z raportu Polskiego Stowarzyszenia Fotowoltaiki. Inwestorzy wskazują uzyskanie warunków przyłączenia jako najbardziej problematyczny etap procesu inwestycyjnego. Barierą jest też skala wydanych odmów przyłączenia do sieci, co odstrasza inwestorów. Zmiany są konieczne, zwłaszcza w kontekście dyrektywy RED III, która wskazuje na konieczność przyspieszenia, uproszczenia i ujednolicenia procedur administracyjnych dla inwestycji w OZE.
Konsument
Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści

Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.