Bezpieczna przystań tuż przy Bałtyku
Nautic Park – nadmorska inwestycja poznańsko-warszawskiego dewelopera Proxin Investment powstaje w zacisznej części kurortu w Darłowie, tuż przy nadmorskiej plaży. Teraz wchodzi w zasadniczy etap budowy – zaczyna piąć się w górę. Szyte na miarę inwestorów apartamenty to dobra lokata zgromadzonego kapitału i pewny, spokojny wypoczynek w niepewnych pandemicznych czasach.
Nadmorskie projekty cieszą się zainteresowaniem dwojakiego typu. Z jednej strony mieszkania nabywane są dla wyłącznie prywatnego wypoczynku, inne by łączyć własny relaks z zarobkiem poza czasem urlopowym właścicieli lokalu. Bez względu na cel przeznaczenia, użytek własny czy najem, inwestycja musi spełniać wymóg dogodnej lokalizacji, bo ta decyduje o jej atrakcyjności. Przykładem jest kompleks apartamentów Nautik Park, których budowę niedawno rozpoczął Proxin Investment. – Apartamenty wakacyjne każdego roku zyskują coraz większe grono zainteresowanych. Popularne inwestowanie w tzw. second home stanowi doskonałe zaspokojenie potrzeb wypoczynkowych nabywców, jak i praktycznych, a więc zyskanie dodatkowego źródła dochodu, przychodu pasywnego – podkreśla Piotr Łopatka, członek zarządu Proxin Investment.
Projekt 68 komfortowych apartamentów – z ogródkami, tarasami lub balkonami – powstaje przy ulicy Słowiańskiej 21 w Darłowie. Jednym z atutów Nautic Park jest lokalizacja – między sosnowymi zagajnikami, z bezpośrednim widokiem na Bałtyk, piaszczyste i szerokie plaże, złocące się fale o zachodzie słońca. – To niezwykle atrakcyjna lokalizacja. Morze znajduje się na wyciągnięcie ręki. Będzie ono widoczne z balkonów i tarasów – podkreśla Piotr Łopatka. Do sprzedaży trafiły lokale o zróżnicowanym metrażu, wahającym się od 41 do 98 mwk. Blisko 50% apartamentów znalazło już swoich właścicieli. Projekt zostanie oddany w ręce nabywców w IV kwartale 2021 roku.
Inwestowanie w apartamenty wakacyjne to idealne rozwiązanie w dzisiejszych niepewnych czas. Stanowią one lokatę, której rentowność, w przypadku Nautic Park, wyniesie od 5% do kilkudziesięciu procent w skali roku, a tego nie są w stanie zapewnić lokaty bankowe. Średni zysk z każdego roku to blisko 74 tys. zł. Odliczając kwotę pełnej obsługi operatora (inwestycja bezobsługowa po stronie klienta) w wysokości 25%, zarobek może osiągnąć poziom ponad 50 tys. zł.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy wymiany handlowej między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską. Na wysokich cłach stracą obie strony
Komisja Europejska przedstawiła w poniedziałek propozycję ceł na import z USA o wartości 72 mld euro, co ma być odpowiedzią na nałożenie 30-proc. stawek na import z UE zapowiedziane przez Amerykanów w poprzednim tygodniu. Przedstawiciele KE wciąż widzą jednak potencjał kontynuowania negocjacji. Zdaniem europosła Michała Koboski brak porozumienia lub uzgodnienie stawek wyższych niż 10-proc. nie tylko zaszkodzi obydwu stronom, ale i osłabi ich pozycję na arenie międzynarodowej.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Prawo
Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.