Komunikaty PR

BFF Banking Group: Wmurowanie kamienia węgielnego pod „Casa BFF”

2023-06-07  |  14:50
Biuro prasowe
Kontakt
Ewelia Kolad
BFF Banking Group

ul. Kilińskiego 66
91-118 Łódź
ewelina.kolad|bff.com| |ewelina.kolad|bff.com
+48 42 272 82 90
https://pl.bff.com/pl/
Do pobrania jpg ( 1.09 MB )

W Mediolanie odbyła się dzisiaj ceremonia wmurowania kamienia węgielnego pod „Casa BFF”, nową siedzibę BFF Banking Group – największego niezależnego specjalistycznego podmiotu finansowego we Włoszech i wiodącej instytucji w Europie, specjalizującej się w faktoringu i pożyczkach dla administracji publicznej, a także w usługach związanych z instrumentami kapitałowymi, bankowością i płatnościami korporacyjnymi.

 

W prezentacji projektu wzięli udział Salvatore Messina, Przewodniczący Rady Dyrektorów BFF Banking Group, CEO Massimiliano Belingheri oraz Enrico Pazzali, Prezes Fondazione Fiera.

 

Salvatore Messina, Przewodniczący Rady Dyrektorów BFF Banking Group, powiedział: “Dzisiejsza prezentacja „Casa BFF” i wmurowanie kamienia węgielnego jest dla nas źródłem wielkiej dumy, ale także oznaką zaangażowania BFF w projekt, który przyczynia się do renowacji i rozwoju jednej z historycznych dzielnic Mediolanu. Lubimy myśleć o naszej nowej siedzibie jako o budynku mixed used, który oprócz siedziby banku, oferuje szerszej społeczności takie udogodnienia, jak ogród miejski i amfiteatr na świeżym powietrzu, a także muzeum, w którym wystawiane będą dzieła sztuki współczesnej prezentowane obecnie w naszych biurach w Mediolanie i Rzymie, przekształcając je we wspólne dobro”.

 

„Casa BFF”, która otrzyma certyfikaty LEED Platinum i WELL Gold, jest częścią trwającego projektu modernizacji obiektów Grupy. Jest to proces, który został już zakończony dla hiszpańskich biur w Madrycie (2020), obecnie mieszczących się w Castellana 81 (LEED Platinum) oraz dla biur w Łodzi (2019), obecnie zlokalizowanych w kompleksie Brama Miasta z certyfikatem LEED Gold. „Casa BFF” w Mediolanie została zaprojektowana przez Paolo Brescia i Tommaso Principi, architektów z OBR.

 

Casa BFF

„Casa BFF” to nowa siedziba Grupy BFF w Mediolanie, ale stanowi również szerzej zakrojony projekt miejski. Zaprojektowana przez OBR, ma na celu utrwalenie powiązań z lokalnym obszarem, począwszy od bezpośredniego kontekstu Viale Scarampo, jednej z głównych dróg dojazdowych do miasta.

„Casa BFF” została zaprojektowana tak, aby przywrócić do domeny publicznej to, co jest
„ponadmiejskim” miejscem gromadzenia się - Agorę - gdzie ludzie będą mogli ponownie cieszyć się spotkaniami, a tym samym świętować czas spędzony razem. Odsunięty od ulicy budynek będzie stanowił tło dla nowego placu miejskiego z widokiem na atrium, audytorium i muzeum Casa BFF.

Otwarta przestrzeń publiczna Agory jest zdefiniowana przez 40-metrowy portyk, który podtrzymuje masywny „dach energetyczny” budynku, wyznaczając „piątą fasadę” - regularny geometryczny kształt na dachu, który jest rozpoznawalną cechą miasta widzianego z góry. Ten tak zwany „latający dywan” jest zarówno pasywnym, jak i aktywnym urządzeniem energetycznym: zapewnia cień, chroniąc przed złymi warunkami pogodowymi i bezpośrednim działaniem promieni słonecznych, a jednocześnie pomaga zaspokoić potrzeby energetyczne budynku i otaczającego go obszaru. Dzięki 2 300 m2 paneli fotowoltaicznych generuje 360 MWh/rok, tym samym ucieleśniając zaangażowanie BFF w zrównoważony rozwój i ochronę środowiska.

„Latający dywan energii” definiuje również pronaos, przez który wchodzi się do budynku i który charakteryzuje duży panoramiczny taras, pomyślany jako wspólna przestrzeń, z której można podziwiać miasto.

Przestrzeń wewnętrzną można łatwo rekonfigurować, dostosowując ją do maksymalnej liczby możliwych układów, wraz ze strefami relaksu i hybrydowymi nieformalnymi przestrzeniami wewnątrz / na zewnątrz.

Architektura została zaprojektowana tak, aby stworzyć pożądane miejsce pracy, które zachęca do silnego poczucia przynależności, gdzie ludzie są inspirowani do wyrażania swoich umiejętności i aspiracji. Przewidywanie przyszłości obejmuje wspieranie wymiany i interakcji oraz wyobrażanie sobie miejsca, w którym pomysły mogą krążyć i wzajemnie się zaszczepiać.

 

Szczegóły projektu

Powierzchnia budynku: 3,300 m2

Powierzchnia brutto: 7,350 m2 (GFA)

Wysokość: 40 m

Certyfikaty: LEED Platinum i WELL Gold

Panele fotowoltaiczne: 2,300 m2 (360 MWh/rocznie).

 


BFF Banking Group

BFF Banking Group jest wiodącym, niezależnym graczem w Europie, specjalizującym się w faktoringu i zarządzaniu należnościami administracji publicznej, usługach związanych z instrumentami kapitałowymi, płatnościami bankowymi i korporacyjnymi. Grupa działa we Włoszech, Chorwacji, Czechach, Francji, Grecji, Polsce, Portugalii, Słowacji i Hiszpanii. Jest obecna także w Niemczech, Holandii i Irlandii, gdzie oferuje depozyty on-line. Obsługuje w sumie 12 państw w całej Europie. BFF jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Mediolanie. W 2021 r. odnotował skonsolidowany skorygowany zysk netto w wysokości 146 mln euro, przy wskaźniku CET1 Grupy na poziomie 17% na koniec marca 2023 r. www.bff.com 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: BFF Banking Group
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland Biuro prasowe
2024-07-25 | 12:00

CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland

  Marka CCC kontynuuje współpracę z trzema centrami handlowymi z portfolio Greenman Poland – Nowymi Czyżynami w Krakowie, Nowymi Bielawami w Toruniu i Nową Górną w
Nieruchomości BRAK ZDJĘCIA
2024-07-24 | 11:32

Guess w Elektrowni Powiśle z większym biurem

Guess Poland jest najemcą biurowym Elektrowni Powiśle od 2018 roku. Po 6 latach od podpisania pierwszej umowy, globalna marka lifestyle’owa zdecydowała się przedłużyć najem o kolejne lata, a także dokonać ekspansji na większą
Nieruchomości Skyliner w 100% wynajęty
2024-07-24 | 11:00

Skyliner w 100% wynajęty

Karimpol Polska podpisał właśnie umowę najmu na ostatnią wolną przestrzeń biurową w warszawskim biurowcu Skyliner. W ramach porozumienia najemca - jeden z czołowych deweloperów

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie firmy z szansą na zdobycie azjatyckich rynków. Mogą otrzymać wsparcie na promocję podczas Expo 2025 w Osace

W 2025 roku w japońskiej Osace odbędzie się Wystawa Światowa Expo 2025. Udział w niej, a także towarzyszących imprezie wydarzeniach i targach to dla polskich firm szansa na wzrost rozpoznawalności swoich marek za granicą, a w konsekwencji na rozwój ich potencjału eksportowego. Expo 2025 będzie się koncentrowało na innowacjach służących zrównoważonemu rozwojowi. PARP, który jest partnerem wydarzenia w Polsce, do 26 września br. czeka na wnioski firm zainteresowanych udziałem w wydarzeniu i ekspansją na azjatyckie rynki. W ramach programu mogą one otrzymać wsparcie na udział w targach, na misje wyjazdowe i kampanie promocyjne przed i po zakończeniu Expo. Nabór finansowany jest z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki 2021–2027

Polityka

Rośnie ryzyko wybuchu epidemii w Strefie Gazy. Brakuje czystej wody, kanalizacji i toalet, a w zniszczonej enklawie wykryto polio

W Strefie Gazy brakuje praktycznie wszystkiego – od żywności i wody po podstawowe leki – ale najgorsze może dopiero nadejść – alarmuje Polska Akcja Humanitarna. – Kilka dni temu w wodzie w Strefie Gazy znaleziono polio typu 2. Ta woda jest bardzo zanieczyszczona, infrastruktura wodno-sanitarna na tym terenie tak naprawdę już nie istnieje. Na dodatek od dziewięciu miesięcy dzieci nie są szczepione, ponieważ nie ma warunków, żeby to zrobić, więc istnieje bardzo duże zagrożenie wybuchu epidemii – mówi Magdalena Foremska z PAH. W odpowiedzi na kryzys organizacja uruchomiła duże projekty pomocowe, które mają zapewnić żywność i opiekę medyczną w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu.

IT i technologie

Gminy potrzebują inwestycji w cyberbezpieczeństwo. Eksperci widzą duże ryzyka wynikające z zaniedbań

Dane gromadzone przez jednostki samorządu terytorialnego mogą być bardzo niebezpiecznym narzędziem w rękach przestępców. Wykradzione mogą posłużyć do fałszowania tożsamości człowieka. Tymczasem poziom inwestycji w cyberbezpieczeństwo jest w gminach niski, a liczba ataków hakerskich na nie stale rośnie. Eksperci czekają na pozytywne skutki rządowego programu Cyberbezpieczny Samorząd. W jego ramach 1,5 mld zł trafi na inwestycje w poprawę bezpieczeństwa cybernetycznego samorządów: zarówno na poziomie sprzętu i oprogramowania, jak i kompetencji oraz procedur.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.