BFF Banking Group: Wmurowanie kamienia węgielnego pod „Casa BFF”
BFF Banking Group
ul. Kilińskiego 66
91-118 Łódź
ewelina.kolad|bff.com| |ewelina.kolad|bff.com
+48 42 272 82 90
https://pl.bff.com/pl/
W Mediolanie odbyła się dzisiaj ceremonia wmurowania kamienia węgielnego pod „Casa BFF”, nową siedzibę BFF Banking Group – największego niezależnego specjalistycznego podmiotu finansowego we Włoszech i wiodącej instytucji w Europie, specjalizującej się w faktoringu i pożyczkach dla administracji publicznej, a także w usługach związanych z instrumentami kapitałowymi, bankowością i płatnościami korporacyjnymi.
W prezentacji projektu wzięli udział Salvatore Messina, Przewodniczący Rady Dyrektorów BFF Banking Group, CEO Massimiliano Belingheri oraz Enrico Pazzali, Prezes Fondazione Fiera.
Salvatore Messina, Przewodniczący Rady Dyrektorów BFF Banking Group, powiedział: “Dzisiejsza prezentacja „Casa BFF” i wmurowanie kamienia węgielnego jest dla nas źródłem wielkiej dumy, ale także oznaką zaangażowania BFF w projekt, który przyczynia się do renowacji i rozwoju jednej z historycznych dzielnic Mediolanu. Lubimy myśleć o naszej nowej siedzibie jako o budynku mixed used, który oprócz siedziby banku, oferuje szerszej społeczności takie udogodnienia, jak ogród miejski i amfiteatr na świeżym powietrzu, a także muzeum, w którym wystawiane będą dzieła sztuki współczesnej prezentowane obecnie w naszych biurach w Mediolanie i Rzymie, przekształcając je we wspólne dobro”.
„Casa BFF”, która otrzyma certyfikaty LEED Platinum i WELL Gold, jest częścią trwającego projektu modernizacji obiektów Grupy. Jest to proces, który został już zakończony dla hiszpańskich biur w Madrycie (2020), obecnie mieszczących się w Castellana 81 (LEED Platinum) oraz dla biur w Łodzi (2019), obecnie zlokalizowanych w kompleksie Brama Miasta z certyfikatem LEED Gold. „Casa BFF” w Mediolanie została zaprojektowana przez Paolo Brescia i Tommaso Principi, architektów z OBR.
Casa BFF
„Casa BFF” to nowa siedziba Grupy BFF w Mediolanie, ale stanowi również szerzej zakrojony projekt miejski. Zaprojektowana przez OBR, ma na celu utrwalenie powiązań z lokalnym obszarem, począwszy od bezpośredniego kontekstu Viale Scarampo, jednej z głównych dróg dojazdowych do miasta.
„Casa BFF” została zaprojektowana tak, aby przywrócić do domeny publicznej to, co jest
„ponadmiejskim” miejscem gromadzenia się - Agorę - gdzie ludzie będą mogli ponownie cieszyć się spotkaniami, a tym samym świętować czas spędzony razem. Odsunięty od ulicy budynek będzie stanowił tło dla nowego placu miejskiego z widokiem na atrium, audytorium i muzeum Casa BFF.
Otwarta przestrzeń publiczna Agory jest zdefiniowana przez 40-metrowy portyk, który podtrzymuje masywny „dach energetyczny” budynku, wyznaczając „piątą fasadę” - regularny geometryczny kształt na dachu, który jest rozpoznawalną cechą miasta widzianego z góry. Ten tak zwany „latający dywan” jest zarówno pasywnym, jak i aktywnym urządzeniem energetycznym: zapewnia cień, chroniąc przed złymi warunkami pogodowymi i bezpośrednim działaniem promieni słonecznych, a jednocześnie pomaga zaspokoić potrzeby energetyczne budynku i otaczającego go obszaru. Dzięki 2 300 m2 paneli fotowoltaicznych generuje 360 MWh/rok, tym samym ucieleśniając zaangażowanie BFF w zrównoważony rozwój i ochronę środowiska.
„Latający dywan energii” definiuje również pronaos, przez który wchodzi się do budynku i który charakteryzuje duży panoramiczny taras, pomyślany jako wspólna przestrzeń, z której można podziwiać miasto.
Przestrzeń wewnętrzną można łatwo rekonfigurować, dostosowując ją do maksymalnej liczby możliwych układów, wraz ze strefami relaksu i hybrydowymi nieformalnymi przestrzeniami wewnątrz / na zewnątrz.
Architektura została zaprojektowana tak, aby stworzyć pożądane miejsce pracy, które zachęca do silnego poczucia przynależności, gdzie ludzie są inspirowani do wyrażania swoich umiejętności i aspiracji. Przewidywanie przyszłości obejmuje wspieranie wymiany i interakcji oraz wyobrażanie sobie miejsca, w którym pomysły mogą krążyć i wzajemnie się zaszczepiać.
Szczegóły projektu
Powierzchnia budynku: 3,300 m2
Powierzchnia brutto: 7,350 m2 (GFA)
Wysokość: 40 m
Certyfikaty: LEED Platinum i WELL Gold
Panele fotowoltaiczne: 2,300 m2 (360 MWh/rocznie).
BFF Banking Group
BFF Banking Group jest wiodącym, niezależnym graczem w Europie, specjalizującym się w faktoringu i zarządzaniu należnościami administracji publicznej, usługach związanych z instrumentami kapitałowymi, płatnościami bankowymi i korporacyjnymi. Grupa działa we Włoszech, Chorwacji, Czechach, Francji, Grecji, Polsce, Portugalii, Słowacji i Hiszpanii. Jest obecna także w Niemczech, Holandii i Irlandii, gdzie oferuje depozyty on-line. Obsługuje w sumie 12 państw w całej Europie. BFF jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Mediolanie. W 2021 r. odnotował skonsolidowany skorygowany zysk netto w wysokości 146 mln euro, przy wskaźniku CET1 Grupy na poziomie 17% na koniec marca 2023 r. www.bff.com
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku
Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.