Komunikaty PR

BIM i BREEAM, czyli zielone budownictwo według Atlas Ward Polska

2023-08-08  |  12:00
Biuro prasowe

Atlas Ward Polska – polski lider generalnego wykonawstwa – od początku swojej działalności stawia na nowoczesne i innowacyjne rozwiązania, które minimalizują negatywny wpływ na środowisko. Jest (jako jeden z nielicznych podmiotów w swoim sektorze branży) jednostką certyfikującą w systemie BREEAM oraz działa zgodnie z metodyką BIM. Atlas Ward Polska realizuje ponadto ideę ESG, między innymi promując zielone budownictwo.

BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method) to jeden z wiodących na świecie systemów certyfikacji zrównoważonego budownictwa. Opracowany został w Wielkiej Brytanii w 1990 roku. Atlas Ward Polska jest jednym z nielicznych przedstawicieli polskiej branży generalnego wykonawstwa, będącym jednocześnie jednostką certyfikującą inwestycje budowlane w tym systemie. BREEAM pozwala ocenić, jak budynki radzą sobie z kwestiami związanymi z ochroną środowiska, podczas całego cyklu istnienia – począwszy od procesu projektowania, przez budowę, eksploatację, aż po rozebranie w dalekiej przyszłości.

W procesie certyfikacji bierze się pod uwagę efektywność energetyczną, zużycie wody, trwałość i jakość używanych materiałów, ale też jakość powietrza, zarządzanie odpadami, mobilność, ochronę krajobrazu i inne, ważne dla środowiska aspekty. Inwestycja może otrzymać certyfikat na jednym z pięciu poziomów: Pass, Good, Very Good, Excellent i Outsanding.

Ten ostatni, wybitny poziom jako pierwsza w Polsce nieruchomość przemysłowa otrzymała inwestycja zrealizowana przez Atlas Ward Polska: Panattoni Park Szczecin III. Kompleks produkcyjno-magazynowy o powierzchni niemal 30 tys. m2 uzyskał w klasyfikacji BREEAM, Final, New Construction poziom Outstanding z wynikiem 87,4 proc.

Certyfikat BREEAM na poziomie Outstanding to gwarancja niższych kosztów eksploatacji, wyższy standard, więc także wartość nieruchomości oraz zdrowe i komfortowe warunki dla użytkownikówmówi Mariusz Górecki, Dyrektor Generalny i Prezes Zarządu Atlas Ward Polska. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologii, łącznie z kompleksowym nadzorem nad inwestycją, jaki daje praca w metodyce BIM, poszanowaniu dla idei zrównoważonego rozwoju oraz budowaniu trwałych, uczciwych relacji z klientami, jesteśmy liderem generalnego wykonawstwa dodaje.

Atlas Ward Polska, rozumiejąc jaka odpowiedzialność spoczywa na branży budowlanej, intensywnie promuje ideę digitalizacji procesów tworzenia budynków. Idealnie wpisuje się w nią metodologia BIM (Building Information Modeling – modelowanie informacji o obiektach budowlanych). Dzięki jej zastosowaniu, możliwe jest między innymi efektywne zarządzanie całym cyklem życia budynku, począwszy od jego powstania, związanych z tym kosztami i ryzykiem, a także zapobieganie wszelkim kolizjom w dokumentacji. Wszystko po to, by oszczędzić czas, środki finansowe, energię i usprawnić cały proces budowy. Wszyscy jego uczestnicy mogą efektywnie współpracować, dysponując nowoczesną, cyfrową alternatywą dla dokumentacji papierowej, a klient otrzymuje gotowy model zarządzania budynkiem.

Rezultatem zachodzącej w Atlas Ward Polska synergii, wyrażonej jednoczesnym stosowaniem innowacyjnych rozwiązań wspierających procesy budowlane, są obiekty optymalne kosztowo, zrównoważone środowiskowo i bezpieczne dla użytkowników. Pozwala na to praca z wykorzystaniem BIM, a także uwzględnianie kryteriów i parametrów branych pod uwagę w certyfikacji BREEAM, począwszy od ofertowania, przez projektowanie, budowę, aż po oddanie inwestycji do użytku i jego funkcjonowanie

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni
Nieruchomości Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
2024-12-30 | 15:00

Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?

Kraków nieustannie buduje swoją pozycję na rynku mieszkaniowym. Rosnące inwestycje, turystyczny urok i zwiększająca się liczba mieszkańców sprawiają, że zapotrzebowanie na
Nieruchomości Deweloperzy nie nadążają za popytem
2024-12-30 | 15:00

Deweloperzy nie nadążają za popytem

Mieszkania drożeją, a nowych powstaje rekordowo mało. W 2023 roku deweloperzy rozpoczęli budowę 114,5 tys. lokali – to najmniej od sześciu lat. Ceny za mkw. w Warszawie zdążyły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen

Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują  wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.

Prawo

Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą

Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.

IT i technologie

Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii

– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.