Biurowe ewolucje: nowa przestrzeń w CitySpace Tryton
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
CitySpace kończy przygotowywać w Gdańsku sekcję biurową, którą wyposaża w mobilne kabiny akustyczne do pracy w pojedynkę i do spotkań w niewielkim gronie. To sposób na wydajną pracę w całkowicie bezpiecznych warunkach. Bezpieczeństwo gwarantuje specjalna nanopowłoka i wydajna wentylacja.
Nowa przestrzeń powstaje w położonym w centrum Gdańska biurowcu Tryton Business House, gdzie dotychczas elastyczne biura CitySpace znajdowały się na dwóch piętrach. Od nowego roku będą dostępne także na parterze. Dzięki temu będą widoczne z ulicy i staną się łatwo dostępne dla wszystkich firm obecnych w budynku.
Nowa sekcja jest tworzona w formie Hushoffice. To projekt firmy Mikomax Smart Office – jednego z głównych partnerów CitySpace. – Dodajemy do naszych biur nowe rozwiązania elastyczne. Tym razem są to kabiny od firmy, która może pochwalić się 30-letnim doświadczeniem w projektowaniu nowoczesnych stanowisk pracy – mówi Jarosław Bator, dyrektor zarządzający CitySpace. – Wybraliśmy Gdańsk, ze względu na dynamiczny rozwój lokalnego rynku oraz z uwagi na dużą popularność biur elastycznych w tym mieście, gdzie firmy często decydują się na wynajmowanie całych sektorów zamiast małych biur. Duże znaczenie ma także położenie biurowca w pobliżu Centrum Solidarności – wyjaśnia.
Praca w kabinach
W nowej przestrzeni CitySpace w Tryton Business House do dyspozycji klientów zostaną oddane kabiny akustyczne: jednoosobowe do pracy w pojedynkę, modułowe dla dwójki pracowników, a także budki telefoniczne oraz kabiny do spotkań i wideokonferencji nawet dla 10 osób. Przydatnymi dodatkami będą biurka z ruchomymi blatami – przeznaczone do pracy w pozycji siedzącej i stojącej – oraz wielozadaniowe, mobilne stoły do mniej formalnych spotkań i pracy projektowej. Różnorodność przestrzeni i narzędzi tworzy miejsce przyjazne kooperacji, co jest szczególnie ważne przy rosnącym rozproszeniu zespołów. – Nowa przestrzeń to biuro na nowe czasy – twierdzi Lisa Zettlin, Head of Business Development w CitySpace. – Przede wszystkim chodzi o zaspokojenie różnorodnych potrzeb: bezpieczeństwa, komfortu, różnorodności i prywatności – wymienia. – Bezpieczeństwo zapewnia modułowy sposób organizacji przestrzeni, komfort i prywatność uzyskujemy dzięki nowym biurkom i akustycznym kabinom, natomiast sam koncept ułatwia pracę zdecentralizowanym firmom, potrzebującym miejsca do codziennego wykonywania obowiązków, ale i cyklicznych spotkań i współpracy – wyjaśnia.
Z elastycznych biur CitySpace w całej Polsce korzystają firmy różnej wielkości, także te najmniejsze, czyli jednoosobowe. To właśnie z myślą o nich, jak również o freelancerach, operator przygotowuje sekcję z kabinami firmy Mikomax Smart Office. – To miejsce dla pracowników mobilnych, którzy ciągle są w drodze i do biura zaglądają na krótko od czasu do czasu. Dzięki naszym rozwiązaniom osiągną maksymalną wydajność w krótkim czasie pracy. W kabinach Hush panują doskonałe warunki do pełnej koncentracji na zadaniach i celach – argumentuje Piotr Świtoński, Key Account Manager w Mikomax Smart Office/HushOffice. – Wybraliśmy biura CitySpace, ponieważ, podobnie jak my, mają doświadczenie w kreowaniu zróżnicowanych przestrzeni dla wymagających firm – uzasadnia. Część kabin będzie do wynajęcia na godziny (za dodatkową opłatą tak jak w przypadku salek spotkań), a część do dyspozycji najemców w ramach miesięcznego abonamentu za biuro.
Kabiny są pokryte na wszystkich często dotykanych powierzchniach nanopowłoką fotokatalistyczną, która przeciwdziała rozwojowi wirusów i mikrobów. Pod wpływem światła, zarówno naturalnego, jak i sztucznego, osiąga ona właściwości dezynfekujące. Bezpieczeństwo maksymalizuje dodatkowo wydajna wentylacja, która oprócz tego wpływa na samopoczucie i efektywność pracy. Powietrze w kabinie jest zawsze świeże i pozbawione zanieczyszczeń.
Większa potrzeba elastyczności
Kabiny w CitySpace mają być odpowiedzią na nieustannie zmieniające się potrzeby środowiska pracy. Oprócz zaspokojenia różnorodnych potrzeb, takich jak bezpieczeństwo, komfort i urozmaicenie, kabiny dają dużą możliwość modelowania przestrzeni biurowej, co wpisuje się w ideę biur elastycznych. – Nasze biura prywatne oraz inne pomieszczenia są doskonałą bazą do modyfikacji pod specyficzne wymagania klientów. Z jednej strony mamy doskonale i w pełni wyposażone przestrzenie wspólne, a z drugiej wygodną i elastyczną przestrzeń stricte do pracy – mówi Jarosław Bator.
Nowa przestrzeń z kabinami na parterze będzie trzecią strefą CitySpace w Tryton Business House. Oprócz produktów Mikomax Smart Office zostanie wzbogacona o inne nowości: biurka do wynajęcia na godziny oraz pomieszczenia do organizacji wydarzeń okolicznościowych i strefę eventową. Po wszystkich modyfikacjach powierzchnia zajmowana w biurowcu przez CitySpace powiększy się do ok. 2,2 tys. mkw., natomiast liczba stanowisk pracy wzrośnie do 274.
CitySpace zarządza biurami elastycznymi w 5 miastach: Gdańsku, Warszawie, Wrocławiu, Krakowie i Katowicach. Dysponuje łącznie 10 lokalizacjami (z czego 5 w Warszawie). W 2021 operator uruchomi 11. lokalizację w Polsce, w biurowcu Face2Face w Katowicach (drugą w tym mieście).
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.