Biznes z Proxinem i na Jeżycach
Poznańskie Jeżyce to jedno z ulubionych miejsc Poznaniaków. Dzielnica już teraz urzeka swoim pięknem i różnorodnością, a ponadto dynamicznie się rozwija. Warto tutaj zajrzeć i cieszyć się klimatem jeżyckich uliczek, a nawet zamieszkać. To także pewna lokalizacja dla działalności firmy, a takie możliwości stwarza Proxin, proponując lokale usługowe w inwestycji Słowackiego 7.
Jeżyce nowym sercem Poznania
Z każdym miesiącem Poznań się zmienia, a wraz z nim poszczególne dzielnice. Poznaniacy bardzo lubią Jeżyce – za różnorodność, dobre położenie i wiele możliwości spędzania wolnego czasu. Zaglądają tutaj także ci, którzy na co dzień mieszkają w innych częściach miasta. Z pewnością przyciąga dobra gastronomia. Lokalne restauracje oferują klasyczny street food, kuchnię gruzińską, kirgijską, turecką, ale też wiele propozycji dla miłośników smaków wegańskich, czy wegetariańskich. Klasyczny przykład to Rynek Rozmaitości Jeżyckich – wydarzenie, podczas którego w czerwcu na Rynku Jeżyckim zaprezentowało się 80 wystawców, z czego aż 30 z branży gastronomicznej. Event cieszył się sporym zainteresowaniem, a kolejne edycje to tylko kwestia czasu.
Dzielnica Jeżyce trafia do serc swoich mieszkańców i gości nie tylko przez żołądek. W tym „fyrtlu” – bo tak określa się w Poznaniu dzielnicę lub miejsce – znajduje się ponad 50 różnych punktów usługowych, rzemieślniczych, sklepów. Skorzystamy z pomocy szewca, krawca, zegarmistrza, drzewiarza, możemy zajrzeć do kwiaciarni, elektroserwisu, pracowni naprawy mebli, księgarni, czy fryzjera. Wiele z tych zakładów działa z powodzeniem kilkanaście i więcej lat. Poznaniacy wiedzą, że „jak coś załatwić, to najlepiej na Jeżycach”. Powstała nawet „mapa jeżyckiego fyrtla”, promująca lokalne firmy i tradycyjne rzemiosło na stronie poznan.pl.
Jak firma, to na Jeżycach
W świetle tych informacji, nie może dziwić, że wiele osób chciałoby w tej części Poznania zamieszkać lub zainwestować i po prostu kupić mieszkanie. Powstają nowe osiedla i z pewnością Jeżyce nadal będą mocno się rozwijać w przyszłości, ponieważ radni miasta Poznania blisko trzy lata temu zaprezentowali nową koncepcję zagospodarowania terenu o łącznej powierzchni 12 tysięcy metrów kwadratowych, czyli Nowych Jeżyc. To także oznacza, że nie zabraknie klientów dziś i w przyszłości. Jeżyce, będące w zasadzie nowym centrum miasta, pozwalają na rozwinięcie firmy. Oprócz lokalizacji, równie ważna jest jakość lokalu, rozumiana jako dostosowanie do wymagań współczesnych biznesów. W nowoczesnych projektach mieszkaniowych, parterowe lokale usługowo – handlowe można aranżować według własnych potrzeb, a proponowane zróżnicowane powierzchnie dostosować do charakterystyki prowadzonej działalności.
Duże możliwości zapewnia Proxin, deweloper inwestycji Słowackiego 7. Pod tym adresem powstał kameralny budynek wielorodzinny z 61 mieszkaniami, a ich uzupełnieniem jest 10 lokali usługowych. Każdy znajduje się na parterze, posiada duże przeszklenia zapewniające doświetlenie wnętrz, a także odpowiednią ekspozycję dla gości. – Nasze lokale na sprzedaż prezentują się nowocześnie i stylowo. Idealnie pasują do charakteru otoczenia, a funkcjonalna forma, zgodnie z restrykcyjnymi wymogami, daje możliwość zaadoptowania tych pomieszczeń zgodnie z indywidualnymi preferencjami. Z proponowanych 10 lokali usługowych w sprzedaży zostało 5 o powierzchni od 55 do 95 mkw. Każdy z nich będzie wizytówką firmy, a to przecież pierwszy element, z którym ma styczność klient, czy partner biznesowy - mówi Piotr Łopatka, członek zarządu firmy Proxin.
– Zarówno inwestycja Słowackiego 7, jaki i nasze osiedle Nowe Ogrody na Jeżycach gwarantują dostęp do położonych na parterze lokali handlowo – usługowych. Powstaje mała społeczność przedsiębiorców i mieszkańców, którzy wiele spraw chcą załatwić lokalnie, zwłaszcza, że zmienia się styl życia. Dziś, kiedy część z nas pracuje zdalnie, nie ma potrzeby bycia w samym centrum codziennie. To właśnie lokalnie, blisko domu tworzą się relacje, a właściciele biznesów zyskują grono stałych i zaufanych klientów, którzy z uśmiechem wracają do ulubionych miejsc. To trend znany na Jeżycach od lat – podsumowuje Piotr Łopatka z firmy Proxin.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

UE przywraca ograniczenia handlowe z Ukrainą. Trwają negocjacje ws. długoterminowych ram
5 czerwca wygaśnie obecny system wolnego handlu między Ukrainą a Unią Europejską. Wrócą kontyngenty taryfowe i cła na część produktów rolnych. Do czasu zawarcia nowego, długoterminowego porozumienia handlowego ma obowiązywać tymczasowy mechanizm przejściowy: 7/12 rocznych kontyngentów taryfowych. – To będą trudne negocjacje, bo to też jest etap przygotowania całego procesu przyszłej integracji Ukrainy z Unią Europejską – ocenia minister rolnictwa dr Czesław Siekierski.
Finanse
Więcej mieszkań może powstawać na gruntach Skarbu Państwa. Trwa zagospodarowywanie 800 ha

Szacuje się, że w Polsce wciąż brakuje 1,5–2 mln mieszkań, mimo oddawanych przez dekady inwestycji deweloperskich i kilku programów wsparcia dla młodych na pierwsze mieszkanie. W tym kontekście wiele mówi się o konieczności przyspieszenia rozwoju społecznego budownictwa czynszowego, ale do tego potrzebne są grunty. Na ten cel przeznaczono 800 ha gruntów Skarbu Państwa, które znajdują się w Krajowym Zasobie Nieruchomości i które są zagospodarowywane wspólnie z samorządami. Ta pula gruntów nadających się pod budownictwo mieszkaniowe może być nawet trzykrotnie większa.
Farmacja
Innowacyjne leki zmieniają oblicze rzadkich chorób neurologicznych uznawanych dotychczas za nieuleczalne. Tak jest w przypadku rdzeniowego zaniku mięśni

Jeszcze kilka lat temu rokowania w SMA były niekorzystne. Zmieniło je uruchomienie w styczniu 2019 roku modelowego programu lekowego B.102, w którym pacjenci otrzymali pierwszą na świecie terapię – nusinersen. Kolejnym krokiem milowym w walce z chorobą było uruchomienie badań przesiewowych noworodków w kierunku SMA, dzięki którym dzieci otrzymują leczenie, zanim wystąpią pierwsze objawy choroby. We wrześniu 2023 roku udostępnione zostały dwie kolejne terapie zarejestrowane w Europie, co mogło sugerować, że wachlarz możliwości terapeutycznych w Polsce został wyczerpany. Tymczasem Ministerstwo Zdrowia poszło o krok dalej – w kwietniu ubiegłego roku podjęto decyzję o kontynuacji leczenia kobiet z SMA w czasie ciąży pierwszym zarejestrowanym terapeutykiem.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.