Komunikaty PR

Bouygues Immobilier Polska wybrało generalnego wykonawcę Osiedla Lumea 3

2023-11-27  |  15:30
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Sprawdzona firma, która od blisko trzech dekad buduje w Polsce, zrealizuje najnowszą inwestycję francuskiego dewelopera w stolicy. Osiedle Lumea 3 wybuduje CFE.

Bouygues Immobilier Polska po raz kolejny wybrało CFE jako generalnego wykonawcę swojej inwestycji w stolicy. Ta doświadczona na rynku firma wybudowała już wcześniej takie osiedla dewelopera jak Villa L’azur w Warszawie, Cerisier Residence w Poznaniu i Zajezdnia Wrocław we Wrocławiu. Teraz CFE zrealizuje Osiedle Lumea 3, kameralny budynek z 79 mieszkaniami, który jest kontynuacją bestsellerowego projektu Osiedla Lumea i Osiedla Lumea 2 na warszawskim Bemowie.

–  Stawiamy na zaufanych partnerów biznesowych, którzy mają doświadczenie w branży. Decydując się na wybór CFE, wiedzieliśmy że rozpoczynamy współpracę z solidnym generalnym wykonawcą, który już wcześniej budował nasze osiedla. To sprawdzona firma, która podziela również bliskie nam wartości takie jak bezpieczeństwo, zrównoważone budownictwo, innowacyjność i najwyższą jakość – mówi Mariusz Zabielski, dyrektor regionu centralnego BIP.

Od blisko trzech dekad na polskim rynku budowlanym

CFE, będąca częścią belgijskiej multidyscyplinarnej Grupy CFE, działa na polskim rynku od 27 lat. W tym czasie realizowała projekty mieszkaniowe, hotelowe, handlowe i przemysłowe. Na swoim koncie ma budowę obiektów dla sieci takich jak Hampton by Hilton, B&B Hotel, a także prace przy charakterystycznych budynkach w całej Polsce takich jak GreenWings i Batory w Warszawie czy K2 w Gdyni. Jedną z flagowych realizacji firmy jest budowa parku rozrywki Majaland w Kownatach. W 2022 roku firma prowadziła 25 budów w 18 miastach w Polsce.

Nasze zespoły zajmujące się budownictwem mieszkaniowym posiadają bogate doświadczenie i koncentrują się na realizacji wysokiej jakości mieszkań. Jesteśmy bardzo zadowoleni z kontynuacji partnerstwa z Bouygues Immobilier Polska i jestem pewien, że dobra oraz profesjonalna współpraca naszych firm doprowadzi do udanej realizacji Osiedla Lumea 3. Dziękuję Bouygues Immobilier Polska za zaufanie i powierzenie nam realizacji kolejnego projektu mieszkaniowego w stolicy w ramach naszego partnerstwa – mówi Bruno Lambrecht, prezes zarządu CFE.

Kontynuacja bestsellerowych mieszkań na Bemowie

Osiedle Lumea 3 będzie zlokalizowane naprzeciw powstającej nowej szkoły podstawowej i zaledwie 6 minut spacerem od budowanej stacji metra Chrzanów na warszawskim Bemowie.

Sprzedaż mieszkań ruszyła już w październiku, a w ofercie znalazły się kawalerki, lokale 2-, 3- i 4-pokojowe o rozkładach od 27 do 102 mkw. Do każdego z nich będzie przynależał ogródek, balkon lub taras.

Osiedle Lumea 3 to pierwsza inwestycja Bouygues Immobilier Polska, w której deweloper wprowadził system automatyki mieszkaniowej Appartme zwiększający bezpieczeństwo lokalu, a także pozwalający oszczędzać energię. Dzięki Appartme można zdalnie lub analogowo sterować temperaturą czy światłem. System wyłącza również dopływ wody w mieszkaniu pod nieobecność właścicieli, chroniąc je przed zalaniem, a także odcina dopływ prądu do gniazdek, kiedy to niezbędne, wyłączając podłączone do nich urządzenia.

Dodatkowo na terenie inwestycji zaplanowano instalację stacji do ładowania samochodów elektrycznych, parkingi rowerowe, domki dla owadów i poidełka dla ptaków.

Budowa osiedla zakończy się w I kwartale 2026 roku.

 

O Grupie Bouygues

Bouygues to zdywersyfikowana Grupa przemysłowa z rozwiniętą kulturą korporacyjną, mająca swoją główną siedzibę w Paryżu. Jej działalność skupia się na dwóch sektorach: budownictwie – Bouygues Construction (budownictwo, prace publiczne oraz sieci elektryczne), Bouygues Immobilier (nieruchomości) i Colas (budownictwo drogowe), oraz branży telekomunikacyjnej i mediów – kanał telewizyjny TF1 oraz spółka Bouygues Telecom. Grupa jest częściowym udziałowcem firmy Alstom. Do największych osiągnięć Bouygues należy realizacja stadionu Stade de France w Paryżu, tunel pod kanałem La Manche oraz gmach Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. Grupa Bouygues prowadzi działalność w ponad 80 krajach, zatrudniając około 120 tys. pracowników. Firma jest notowana na giełdzie w Paryżu (Euronext: EN).

Więcej informacji

Adriana Kondratowicz

PR EXPERT

+48 502 332 358

akondratowicz@prexpert.com.pl

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Marek Ciszewski nowym dyrektorem Galerii Północnej Biuro prasowe
2024-03-04 | 12:00

Marek Ciszewski nowym dyrektorem Galerii Północnej

Zmiany na stanowisku dyrektora Galerii Północnej w Warszawie. GTC w Polsce mianowało na tę pozycję Marka Ciszewskiego, doświadczonego managera z blisko 25-letnim stażem. Nowy
Nieruchomości Develia rozpoczyna sprzedaż II etapu Przemyska Vita
2024-03-04 | 12:00

Develia rozpoczyna sprzedaż II etapu Przemyska Vita

Develia wprowadziła do oferty mieszkania z II etapu osiedla Przemyska Vita na gdańskim Ujeścisku. W jego ramach powstanie 256 lokali. Inwestycja wyróżnia się wieloma udogodnieniami, w
Nieruchomości Czas na podsumowanie zimy w branży deweloperskiej
2024-03-04 | 11:00

Czas na podsumowanie zimy w branży deweloperskiej

Firmy deweloperskie decydują się na rozpoczęcie zupełnie nowych projektów, czego przykładem jest także Sky Investments. W ramach I etapu premierowej inwestycji Zielone Świerczewo

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Farmacja

Polska odstaje od innych państw UE w leczeniu raka prostaty. Od kwietnia br. z programu lekowego mogą wypaść kolejne nowoczesne terapie [DEPESZA]

W Polsce każdego roku rak prostaty diagnozowany jest u 18 tys. mężczyzn. Średnio 25 proc. z nich w momencie rozpoznania ma już przerzuty, a nowotwór jest w stadium zaawansowanym. Tacy pacjenci nie kwalifikują się do leczenia chirurgicznego. Jedyną opcją są dla nich nowoczesne leki, dzięki którym rak może się zamienić w chorobę przewlekłą, a nie śmiertelną. W Polsce dostęp do takich terapii w ostatnich dwóch–trzech latach znacznie się poprawił, ale organizacje pacjenckie obawiają się, że od kwietnia br. z programu lekowego mogą wypaść dwa nowoczesne leki, co ograniczy im możliwości leczenia. Podkreślają też, że w naszym kraju konieczne jest ułatwienie dostępu do badań i wizyt u urologa, aby móc diagnozować raka prostaty na jak najwcześniejszym etapie.

Transport

Brak przepisów i odpowiedniej infrastruktury wstrzymuje rozwój autonomicznych pojazdów. Hamulcem są także obawy o bezpieczeństwo

Cyberzagrożenia, błędy w oprogramowaniu i konieczność dopasowania infrastruktury drogowej – to część barier, które stoją w tej chwili na drodze do rozwoju autonomicznego transportu. Jednak eksperci wskazują, że najistotniejsze są regulacje, które nie nadążają za rozwojem technologii. Obecnie część przepisów ruchu drogowego blokuje testowanie najnowocześniejszych systemów wspierających kierowców. Znowelizowanie prawa w tym obszarze resort infrastruktury zaplanował na I kwartał 2025 roku. Kolejnym wyzwaniem będzie przekonanie użytkowników do autonomicznego transportu.

Edukacja

Wpływ robotyzacji na rynek pracy będzie bardziej widoczny w ciągu dekady. To dobry czas na zaplanowanie zmian w systemie edukacji i zabezpieczenia społecznego

O automatyzacji i robotyzacji wiele mówi się w kontekście rynku pracy i zastępowania ludzi na niektórych stanowiskach, jednak obawy, że doprowadzą one do zapaści na rynku pracy i bezrobocia, wydają się przesadzone. Zdaniem ekspertów roboty częściowo odpowiedzą na problem niedoborów na rynku pracy związanych m.in. ze starzeniem się społeczeństwa, a ponadto wygenerują popyt na wiele nowych stanowisk. Pozytywne skutki automatyzacji są o tyle możliwe, że jest jeszcze sporo czasu, żeby przygotować się do zmian. Powinny one obejmować m.in. kwestie podnoszenia kompetencji cyfrowych i zabezpieczenia społecznego.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.