Branża nieruchomości komercyjnych wspiera szpitale w Polsce #property4heroes
Konkret PR
ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl
Firmy branży nieruchomości komercyjnych kolejny raz ruszyły ze wsparciem dla szpitali w całej Polsce. Obiady, zdrowe przekąski, pizze, kanapki czy zestawy sushi trafiają do lekarzy, pielęgniarek, położnych i ratowników, którzy koncentrując się na ratowaniu życia i zdrowia pacjentów, sami nie mają czasu, by zadbać o obiad czy kolację w trakcie 24-godzinnego dyżuru. Podczas bieżącej edycji akcji do szpitali trafiło już ponad 10,5 tysiąca posiłków.
Wszystkie posiłki dostarczane medykom, kupowane są w restauracjach i barach, znajdujących się
w budynkach biurowych i handlowych firm, uczestniczących w akcji. To oznacza, że #property4heroes ma swój kolejny, pozytywny wymiar. Kupując posiłki, by wesprzeć medyków w ich pracy, firmy wspierają też restauratorów, którzy mocno ucierpieli na ograniczeniach związanych z pandemią.
Do jesiennej akcji #property4heroes przystąpiły : CA Immo, Grupa Capital Park, Echo Investment, EPP, Fundacja Globalworth, Griffin Real Estate, HB Reavis i Panattoni.
- Życie zdominowane przez pandemię koronawirusa od prawie 10 miesięcy spowodowało, że nad wieloma trudnymi sytuacjami przechodzimy do porządku dziennego, stając się bardziej asertywnym i często zapominając, że warto pomagać. Firmy branży nieruchomości komercyjnych są w stałym kontakcie
z medykami, dlatego swoją akcję pomocy kontynuują również podczas drugiej fali zachorowań. Obserwując zaangażowanie i skalę poświęcenia personelu medycznego nie sposób przejść obojętnie – mówią zgodnie przedstawiciele branży i śpieszą z pomocą dla szpitalnych bohaterów.
Posiłki docierają do szpitali w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Kielcach i Katowicach. Obiady dostarczane są też do załóg karetek pogotowia, oczekujących przed izbami przyjęć, na szpitalne oddziały ratunkowe, czy do centrów krwiodawstwa i krwiolecznictwa. Ekipa Office Doctor – ratownicy medyczni i lekarze dbający na co dzień o zdrowie pracowników warszawskich biurowców, zbierają zapotrzebowanie wśród ekip medycznych i wysyłają im posiłki w ramach akcji – każdego dnia w inne miejsce.
Praca w ścisłym reżimie sanitarnym to dzisiaj ogromne wyzwanie dla personelu medycznego. Nie tylko szpitale czy oddziały jednoimienne leczą bowiem pacjentów zakażonych wirusem covid-19, ale niemal każdy ośrodek medyczny w Polsce. Zachorowania wśród lekarzy czy pielęgniarek stają się codziennością, a to oznacza, że zdrowi medycy dyżurują częściej, niejednokrotnie w mniejszym składzie. Ratują pacjentów z zawałami, udarami i szeregiem innych chorób, przyjmują porody, leczą nowonarodzone dzieci, czy prowadzą terapie pacjentów w szpitalach psychiatrycznych
- Jak podkreślają pracownicy medyczni, otrzymujący posiłki, skala potrzeb nie zmniejsza się wraz z pandemią koronawirusa. Ich praca jest potrzebna przez całą dobę w każdym szpitalu i ośrodku medycznym Wsparcie branży nieruchomości to dla lekarzy, ratowników, pielęgniarek czy położnych nie tylko miły akcent w ciągu dnia, ale istotne wsparcie, by mogli skoncentrować się na tym, co w pracy dla nich najważniejsze - na zdrowiu i życiu swoich pacjentów.
#property4heroes to nie tylko posiłki. W ramach jesiennej akcji do szpitali przekazano również tysiące masek ochronnych, odzieży ochronnej, lampy dezynfekcyjne czy ekspresy do kawy.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.