Komunikaty PR

BTS w Gliwicach z BREEAM Very Good - proces certyfikacji 210 000 mkw zakończony

2020-07-13  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Ewelina Ciuchta
Konkret PR

ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl

Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, zakończył proces certyfikacji metodą BREEAM 2016 New Construction na poziomie Very Good dla obiektu BTS Amazon w Gliwicach. Powierzchnia 210 000 m kw. została poddana wielokryterialnej ocenie osiągając bardzo dobre wyniki m.in. za systemy energetyczne i oszczędzania wody oraz za ekologię i zagospodarowanie terenu. Proces certyfikacji rozpoczął się już na etapie planowania inwestycji, a zakończył się w trzy miesiące po jej ukończeniu i był prowadzony pod czujnym okiem wykwalifikowanego ekologa.

Kiedy Panattoni dostarcza centrum logistyczne dla firmy Amazon, kilku rzeczy można być pewnym: najwyższej jakości, zaawansowanych rozwiązań technologicznych, imponujących rozmiarów oraz budowy zgodnej z zasadami zrównoważonego rozwoju. Nie inaczej było w przypadku obiektu BTS w Gliwicach o powierzchni 210 000 m kw. – największego w portfolio dewelopera. Mimo skali realizacji, Panattoni od razu rozpoczynając budowę, uruchomiło proces certyfikacji metodą Breeam 2016 New Construction: Commercial na poziomie Very Good. Pozytywny wynik udało się uzyskać pod koniec czerwca br. Inwestycja została zbadana w 10 kategoriach. Najwyższe oceny otrzymała za systemy wodne, energię oraz zagospodarowanie terenu i ekologię. W tych trzech kategoriach otrzymał ponad 70 % punktów (poziom „excellent”).

Deweloper ubiegając się o ocenę Very Good dla tak dużego obiektu, stworzył szereg rozwiązań zgodnych z ideą zrównoważonego rozwoju. W uzyskaniu pozytywnego wyniku znacznie pomogła stała konsultacja z wykwalifikowanym ekologiem. Określił on wartość ekologiczną terenu oraz przedstawił wytyczne ograniczające negatywny wpływ obiektu na zabudowany obszar. W raporcie końcowym specjalista zweryfikował liczbę gatunków zasadzonych roślin, realizację pozostałych zaleceń oraz przestrzeganie przez Generalnego Wykonawcę Polskich Norm dotyczących ekologii. Poza tym deweloper wprowadził szereg przyjaznych dla środowiska systemów podczas budowy i w już istniejącym budynku. W trakcie realizacji wdrożono restrykcyjne procedury sortowania, ponownego użycia i recyklingu odpadów budowlanych - co pozwoliło odzyskać i ponownie przetworzyć 85 procent z nich - a także poddano ścisłej kontroli wykorzystanie wody i energii. W już zrealizowanym obiekcie również zadbano o ograniczenie zużycia zasobów. Deweloper postawił m.in. na oświetlenie LED i energooszczędne windy z płynną regulacją prędkości oraz trybem stand-by, a także systemem regeneracji energii. W zmniejszeniu wykorzystania wody pomogły m.in. wbudowane specjalne urządzenia sanitarne w jadalniach, toaletach i umywalniach, a także zamontowane w budynku podwodomierze, kontrolujące zużycie.

Pozytywne zakończenie procesu certyfikacji komentuje Emilia DębowskaSustainability Manager w Panattoni: „ W ciągu ostatnich kilku lat staliśmy się liderem, pod kątem liczby certyfikowanych obiektów. Jednak dopiero zakończenie procesu dla budynku w Gliwicach pokazało nasze możliwości. Ponad 200 000 m kw. zielonej powierzchni to potwierdzenie ogromnego rozwoju jaki zrobiliśmy w realizowaniu ekologicznych magazynów i centrów logistycznych. Inwestycje jak ta, a także wprowadzona przez nas koncepcja „Go Earthwise with Panattoni” pozwalają nam stać się istotną częścią zielonej rewolucji w budownictwie. Liczymy, że dołączać będzie coraz więcej firm i wspólnie pozwolimy odetchnąć naszej planecie”.

Certyfikat BREEAM na poziomie Very Good dla obiektu BTS w Gliwicach doskonale wpisuje się w obecną politykę ekologiczną Panattoni. Deweloper od 2020 roku ubiega się o taką ocenę dla wszystkich realizacji, co jest jednym z kluczowych elementów koncepcji „Go Earthwise with Panattoni”. W jej ramach firma wprowadza do swoich budynków szereg rozwiązań ekologicznych – m.in. redukcje emisji spalin i dwutlenku węgla – oraz wpływających pozytywnie na dobrostan pracowników, m.in. zwiększony dostęp do światła dziennego, czy zielone placyki wyposażone w przyjazne środowisku meble miejskie. Ponadto deweloper stawia na nowy standard elewacji parków, zgodnie z którym dominują aluminiowo-szklane fasady, nowy układ kolorystyczny, a także zwiększone strefy zieleni.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Konkret PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia? Biuro prasowe
2024-08-01 | 12:40

Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia?

ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/df5da596b95d2b7b77b8b6205a68ee9020240801065655/0a8a1ba96438821c06f4194c9a88cf6d20240801065757/c80605   Zmiany trendów w branży
Nieruchomości Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej
2024-08-01 | 10:00

Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej

Savills Investment Management (Savills IM), międzynarodowy menedżer inwestycyjny, podsumował wyniki Galerii Katowickiej w pierwszej połowie 2024 r. Wiodące centrum handlowo-rozrywkowe w
Nieruchomości Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe
2024-08-01 | 01:00

Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe

W których, projektach w pierwszej połowie tego roku deweloperzy sprzedali najwięcej mieszkań? Czym te inwestycje przyciągają kupujących? Co najbardziej zachęca nabywców, jakie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zmiany w ustawie wiatrakowej przełożą się na dodatkowe wpływy do budżetów gmin. Do 2030 roku sięgnąć mogą one 935 mln zł

Nowelizacja ustawy wiatrakowej, a szczególnie zmniejszenie wymaganej odległości farm od zabudowań, może zwiększyć potencjał polskiej energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie. Przychody z podatków od takich instalacji mogą wynieść w każdej z gmin nawet kilka milionów złotych rocznie. Na turbinach wiatrowych w gminie zyskają również sami mieszkańcy, ponieważ 10 proc. łącznej mocy zainstalowanej będzie możliwe do objęcia przez mieszkańców na zasadzie tzw. wirtualnego prosumenta. – Wokół energetyki wiatrowej krąży jednak wiele mitów. Konieczna jest edukacja społeczeństwa – podkreśla Anna Kosińska z Res Global Investment.

Problemy społeczne

Ukraińscy uchodźcy w Polsce mają coraz lepszy dostęp do opieki zdrowotnej. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi

Uchodźcy z Ukrainy, którzy przebywają w Polsce, mają coraz lepszy dostęp do polskiego systemu opieki zdrowotnej i coraz lepiej rozumieją, jak się w nim poruszać. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi, blisko co piąty korzysta z usług stomatologicznych, a wśród dzieci obserwowany jest wzrost poziomu wyszczepienia. Statystyki zebrane przez GUS i Światową Organizację Zdrowia pokazują też, że wyzwania, z którymi wciąż się mierzą – jak długie kolejki do specjalistów, duże koszty konsultacji i leczenia czy wysokie ceny leków – pokrywają się z tymi, z którymi boryka się również polskie społeczeństwo.

Ochrona środowiska

Średnie i małe firmy mogą mieć problem z gromadzeniem danych do raportów zrównoważonego rozwoju. Bez nich grozi im utrata partnerów biznesowych

Duże podmioty już w 2025 roku będą musiały opublikować swoje raporty zrównoważonego rozwoju w zgodzie z wymogami unijnej dyrektywy CSDR. To pociągnie za sobą zmiany w całym łańcuchu wartości i wpłynie również na MŚP. Ich więksi partnerzy biznesowi zaczną bowiem wymagać od nich dostarczania określonych danych – dotyczących m.in. ich emisji gazów cieplarnianych i wpływu na środowisko – aby móc je uwzględnić w swoich sprawozdaniach. – Mniejsze firmy, które są partnerami czy podwykonawcami dużych koncernów, będą musiały ten wymóg spełnić – podkreśla Dariusz Brzeziński z Meritoros. Jego zdaniem w praktyce mogą jednak mieć z tym duży problem.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.