Komunikaty PR

Budowa osiedla Marinus zakończona

2023-03-28  |  11:10

Develia przed terminem ukończyła budowę osiedla Marinus w gdańskiej dzielnicy Brzeźno. W ramach czterech budynków powstało 81 mieszkań i 2 lokale usługowe. Przekazywanie mieszkań nabywcom już się rozpoczęło. Mocnym punktem inwestycji jest jej lokalizacja – na bałtycką plażę dojdziemy stąd w zaledwie kilka minut.

Osiedle Marinus, zlokalizowane u zbiegu ulic Gdańskiej i Polskiego Czerwonego Krzyża, składa się z czterech 3- i 4-piętrowych budynków połączonych podziemną halą garażową z komórkami lokatorskimi. W ramach inwestycji powstało 81 mieszkań o szerokiej rozpiętości metraży (od 28do 116 m kw.) oraz funkcjonalnych rozkładach – od kawalerek po lokale 4-pokojowe. Wszystkie posiadają przeszklone balkony lub duże tarasy. W trakcie budowy użyto wysokiej klasy, niskoemisyjnych materiałów, które zmniejszą zużycie energii i ograniczą wpływ osiedla na środowisko naturalne. Oprócz podziemnych i naziemnych miejsc parkingowych mieszkańcy do swojej dyspozycji mają również specjalne pomieszczenia na jednoślady. W parterowych kondygnacjach budynków znalazły się sklepy i punkty usługowe.

Największym atutem osiedla jest jego nadmorska lokalizacja. Do najbliższego wejścia na plażę (nr 41 w Parku Brzeźnieńskiego im. J.J. Haffnera) jest zaledwie 700 metrów, które pokonamy w ciągu kilkuminutowego spaceru. Niewiele dalej jest do Parku im. Ronalda Reagana z kilometrami tras rowerowych i spacerowych oraz słynnego molo w Brzeźnie.

- Ze względu na doskonałą lokalizację i wysoki standard wykonania osiedle Marinus cieszyło się dużą popularnością wśród kupujących zarówno tych z Trójmiasta, jak i innych rejonów kraju. Wiele lokali zostało kupionych jako wakacyjne „drugie mieszkanie” lub na wynajem. Cieszymy się, że udało nam się wyprzedzić harmonogram budowy i ukończyć projekt o kilka miesięcy przed terminem. W sprzedaży pozostały tylko trzy wolne lokale – komentuje Andrzej Oślizło, prezes zarządu Develia S.A.

Kolejną zaletą inwestycji jest rozwinięta infrastruktura lokalna i komunikacyjna. W okolicy nie brakuje szkół, przedszkoli, placówek ochrony zdrowia i punktów usługowych, a zakupy można zrobić w pobliskich supermarketach sieci Lidl i Biedronka oraz lokalnych sklepach. Oddalona od 2,5 km Polsat Plus Arena Gdańsk jest miejscem częstych wydarzeń sportowych i artystycznych. Brzeźno jest bardzo dobrze skomunikowane z pozostałymi dzielnicami Trójmiasta  dzięki licznym liniom autobusowym i tramwajowym. W pobliżu znajduje się tunel pod Martwą Wisłą, którym można szybko dojechać do obwodnicy Trójmiasta i innych tras wylotowych.

Autorem projektu architektonicznego osiedla Marinus jest Domus - Studio projektowe s.c. Sieniawski & Sieniawski.

Gdańsk jest miastem, w którym Develia powadzi intensywną działalność deweloperską. W aktualnej ofercie dostępne są lokale w takich projektach jak Osiedle Latarników na Letnicy, Via Flora na Chełmie, Szmaragdowy Park na Łostowicach, Ujeścisko Vita i Przemyska Vita na Ujeścisku oraz Południe Vita na Oruni Górnej.

Develia, która w ubiegłym roku obchodziła 15-lecie działalności, to jeden z największych deweloperów w Polsce. Firma zrealizowała 41 osiedli, składających się w sumie ze 119 etapów inwestycyjnych – to ponad 16,5 tys. mieszkań o powierzchni przeszło 860 tys. m kw. Dzięki bogatemu doświadczeniu i kadrze wysokiej klasy specjalistów Develia dostarcza swoim nabywcom nieruchomości mieszkaniowe o niezmiennie najwyższej jakości.

 

O DEVELII 

Develia to jeden z największych deweloperów w Polsce, realizujący inwestycje mieszkaniowe oraz komercyjne w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku, Łodzi i Katowicach.  Od 2007 r. Develia (poprzednio LC Corp) jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W 2021 r. firma wypracowała 911,9 mln zł przychodów ze sprzedaży i 153,9 mln zł skonsolidowanego zysku netto.

Kontakt dla mediów:

Mariusz Skowronek, Tauber Promotion

698 612 866, mskowronek@tauber.com.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Lark Promotion
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Targi Bezpieczeństwa

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca

5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.

Ochrona środowiska

Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.

Handel

Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.