Budowa parku MLP Business Park Berlin I rozpoczęta
MLP Group jeden z wiodących deweloperów na rynku nieruchomości magazynowych właśnie rozpoczął budowę nowoczesnego parku biznesowego MLP Business Park Berlin I. Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę centrum odbyła się 2 października w miejscowości Ludwigsfelde przylegającej do Berlina. W uroczystości wzięli udział m.in. przedstawiciele MLP Group, generalnego wykonawcy oraz władz samorządowych.
MLP Business Park Berlin I to park biznesowo-logistyczny o łącznej powierzchni najmu ok. 18.000 mkw., oferujący małe moduły magazynowe z nowoczesną przestrzenią biurową, których minimalna powierzchnia najmu będzie zaczynać się już od 750 mkw. Projekt skierowany jest przede wszystkim do przedsiębiorstw z segmentu e-commerce, firm kurierskich oraz lekkiej produkcji. Zostanie oddany do użytku w drugim kwartale 2021 roku. Powierzchnie magazynowo-biurowe powstają czterech halach i zgodnie ze standardem MLP Group, objęte są w całości certyfikacją BREEAM. Do pozyskania najemców dla powstających powierzchni zostały zaangażowane, jako wyłączni doradcy, firmy CBRE i JLL, dostawcy usług specjalistycznych na rynku nieruchomości.
W uroczystości udział wzięli przedstawiciele inwestora, generalnego wykonawcy oraz władz samorządowych. Spółkę MLP Group, będącą właścicielem parku MLP Business Park Berlin I, reprezentowali Radosław T. Krochta - Prezes Zarządu, Tomasz Zabost - Członek Zarządu, Patrick Schumacher-Kurowski - Country Manager odpowiedzialny za Niemcy i Austrię, Björn Foltinowsky - Head of Construction & Project Management oraz Andreas Bertsch - Technical Project Manager . Z ramienia firmy Köster GmbH, pełniącego funkcję Generalnego Wykonawcy uroczystość zaszczycił Ralf Junghans - Divisional Head of Logistics East, natomiast lokalny samorząd reprezentował Burmistrz Andreas Igel.
Burmistrz Igel podkreśla znaczenie lokalizacji Ludwigsfelde. Jest także bardzo zadowolony, że projekt MLP Business Park Berlin I mógł w końcu ruszyć, i dodał, że bardzo docenia inwestycję MLP Group „To, co tu robicie leży w naszym obopólnym interesie” - powiedział.
- Na rynku niemieckim to nasz kolejny projekt w tak atrakcyjnej lokalizacji i stanowi on kontynuację ekspansji MLP Group w Niemczech. Poza regionem Berlina planujemy budowę kolejnych obiektów w Kolonii, Monachium, w regionie Zagłębia Ruhry oraz we Wiedniu - mówi Patrick Schumacher-Kurowski, Country Manager w MLP Group odpowiedzialny za Niemcy i Austrię.
Park zlokalizowany jest bezpośrednio przy drodze B101, która prowadzi bezpośrednio do obwodnicy Berlina (A10). Dworzec kolejowy Ludwigsfelde znajduje się w odległości zaledwie kilku minut jazdy samochodem i zapewnia bardzo dobre połączenie z komunikacją publiczną. Przy parku znajduje się przystanek autobusowy. Z kolei do lotniska Berlin Schönefeld jest 26 km.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.