Budowa parku MLP Business Park Berlin I rozpoczęta
MLP Group jeden z wiodących deweloperów na rynku nieruchomości magazynowych właśnie rozpoczął budowę nowoczesnego parku biznesowego MLP Business Park Berlin I. Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę centrum odbyła się 2 października w miejscowości Ludwigsfelde przylegającej do Berlina. W uroczystości wzięli udział m.in. przedstawiciele MLP Group, generalnego wykonawcy oraz władz samorządowych.
MLP Business Park Berlin I to park biznesowo-logistyczny o łącznej powierzchni najmu ok. 18.000 mkw., oferujący małe moduły magazynowe z nowoczesną przestrzenią biurową, których minimalna powierzchnia najmu będzie zaczynać się już od 750 mkw. Projekt skierowany jest przede wszystkim do przedsiębiorstw z segmentu e-commerce, firm kurierskich oraz lekkiej produkcji. Zostanie oddany do użytku w drugim kwartale 2021 roku. Powierzchnie magazynowo-biurowe powstają czterech halach i zgodnie ze standardem MLP Group, objęte są w całości certyfikacją BREEAM. Do pozyskania najemców dla powstających powierzchni zostały zaangażowane, jako wyłączni doradcy, firmy CBRE i JLL, dostawcy usług specjalistycznych na rynku nieruchomości.
W uroczystości udział wzięli przedstawiciele inwestora, generalnego wykonawcy oraz władz samorządowych. Spółkę MLP Group, będącą właścicielem parku MLP Business Park Berlin I, reprezentowali Radosław T. Krochta - Prezes Zarządu, Tomasz Zabost - Członek Zarządu, Patrick Schumacher-Kurowski - Country Manager odpowiedzialny za Niemcy i Austrię, Björn Foltinowsky - Head of Construction & Project Management oraz Andreas Bertsch - Technical Project Manager . Z ramienia firmy Köster GmbH, pełniącego funkcję Generalnego Wykonawcy uroczystość zaszczycił Ralf Junghans - Divisional Head of Logistics East, natomiast lokalny samorząd reprezentował Burmistrz Andreas Igel.
Burmistrz Igel podkreśla znaczenie lokalizacji Ludwigsfelde. Jest także bardzo zadowolony, że projekt MLP Business Park Berlin I mógł w końcu ruszyć, i dodał, że bardzo docenia inwestycję MLP Group „To, co tu robicie leży w naszym obopólnym interesie” - powiedział.
- Na rynku niemieckim to nasz kolejny projekt w tak atrakcyjnej lokalizacji i stanowi on kontynuację ekspansji MLP Group w Niemczech. Poza regionem Berlina planujemy budowę kolejnych obiektów w Kolonii, Monachium, w regionie Zagłębia Ruhry oraz we Wiedniu - mówi Patrick Schumacher-Kurowski, Country Manager w MLP Group odpowiedzialny za Niemcy i Austrię.
Park zlokalizowany jest bezpośrednio przy drodze B101, która prowadzi bezpośrednio do obwodnicy Berlina (A10). Dworzec kolejowy Ludwigsfelde znajduje się w odległości zaledwie kilku minut jazdy samochodem i zapewnia bardzo dobre połączenie z komunikacją publiczną. Przy parku znajduje się przystanek autobusowy. Z kolei do lotniska Berlin Schönefeld jest 26 km.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.