Budowa Rezydencji Winiary zgodna z założeniami
Inwestycja Rezydencja Winiary z postępami prac nad halą garażową. W sprzedaży zostały ostatnie trzy mieszkania zlokalizowane na najniższych kondygnacjach budynku.
Postępy budowy inwestycji Rezydencji Winiary w Poznaniu postępują zgodnie z założeniami. Aktualnie trwa budowa hali garażowej, a następnie stawiana będzie pierwsza kondygnacja poziomu mieszkalnego. - Przyszli mieszkańcy mogą cieszyć się, że prace budowlane są wykonywane bez jakichkolwiek opóźnień. Zależy nam na terminowym oddaniu mieszkań do rąk klientów i jako deweloper projektu dokładamy w tym kierunku wszelkich starań. Oczywiście zdrowie naszych pracowników jest dla nas najważniejsze, dlatego ponad wszystko stawiamy środki bezpieczeństwa również związane z obostrzeniami pandemicznymi. - mówi Marek Smogór, przedstawiciel firmy Quadro Development. Zakończenie budowy przewidziane zostało na pierwszą połowę 2022 roku.
Rezydencja Winiary to wielorodzinny budynek składający się z 31 lokali, 1-4-pokojowych oraz dwóch lokali usługowych, podzielonych pomiędzy pięć kondygnacji. Obecnie w sprzedaży zostały trzy mieszkania 3-pokojowe o powierzchniach mieszczących się między 56,1 a 58,7 mkw. Wewnątrz lokali znajduje się: salon z aneksem kuchennym; dwa pokoje; łazienka oraz hol. Do jednego z nich przynależy dodatkowa przestrzeń w formie tarasu, zaś do drugiego w formie przestronnego balkonu o metrażu aż 8,8 mkw. - Mieszkania 3-pokojowe to lokale z przestronnym wnętrzem o dużych możliwościach aranżacyjnych. Zadowoleni z niego będą, przede wszystkim, klienci z rodzinami, którzy oczekują życia w dogodnych warunkach. Warto wspomnieć o tym, że jedno z mieszkań umiejscowione zostanie od południowo-zachodniej strony, dzięki czemu pomieszczenia wewnątrz eksponowane będą przez promienie słońca do późnego popołudnia. - dodał Marek Smogór.
Lokalizacją Rezydencji Winiary są, jak nazwa wskazuje, poznańskie Winiary. Budynek powstaje przy ulicy Wyłom w okolicy z dostępem do m.in. komunikacji miejskiej, punktów handlowo-usługowych i szkół czy przedszkoli. W tej samej dzielnicy Poznania, w trakcie jednych z końcowych etapów budowy, jest druga inwestycja dewelopera Quadro Development, Piątkowska 103. Składać się ona będzie z 42 mieszkań, spośród których możliwe do zakupu bądź rezerwacji są ostatnie cztery lokale. Zakończenie prac budowlanych planowane jest na drugą połowę 2021 roku.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Producenci drobiu obawiają się liberalizacji handlu z Mercosurem i Ukrainą. Ostrzegają przed zagrożeniem dla bezpieczeństwa żywnościowego w UE
Umowa o wolnym handlu z krajami Mercosur może się okazać zagrożeniem dla polskich i europejskich producentów drobiu – ocenia Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza. Dziś 25 proc. mięsa z piersi kurczaka spożywanego w UE pochodzi z krajów spoza Wspólnoty – ocenia AVEC. Dodatkowy kontyngent z krajów Ameryki Południowej w wysokości 180 tys. t oznacza, że łącznie importowalibyśmy do UE 1,1 mln t mięsa drobiowego. Unijnych producentów niepokoją też stosunki handlowe z Ukrainą.
Prawo
Eksperci apelują o zmiany w konstrukcji podatków od nieruchomości. Danina od wartości byłaby bardziej sprawiedliwa i transparentna
Polska jest jednym z nielicznych unijnych państw, gdzie wysokość podatku od nieruchomości zależy od jej powierzchni, a nie wartości. Dyskusja nad zmianą systemu toczy się w Polsce od kilku dekad, ale hamują ją przede wszystkim obawy społeczne o wzrost daniny. Eksperci jednak przekonują, że podwyżki podatku od nieruchomości nie muszą iść w parze ze zmianą, a nowe rozwiązanie byłoby bardziej sprawiedliwe i z korzyścią dla transparentności rynku oraz samorządów.
Konsument
Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania
Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.