Budownictwo modułowe w Polsce: Przyszłość sektora budowlanego?
Infomedia Group Sp. z o.o.
ul. Fredry 6
30-605 Kraków
kkucia|markethub.pl| |kkucia|markethub.pl
+48 503666166
https://markethub.pl/
Budownictwo modułowe to coraz bardziej popularna metoda konstrukcji, choć w Polsce nadal nie jest powszechne. Niemniej jednak, według ekspertów, to przyszłość branży budowlanej. Ta innowacyjna technologia łączy w sobie kilka kluczowych zalet, które przyczyniają się do jej rosnącej popularności. Dowiedz się więcej z przeglądu rynku firmy MarketHub.
Trendy i perspektywy na rynku
Na świecie zainteresowanie domami modułowymi utrzymuje się na względnie stałym poziomie, ale niektóre kraje coraz bardziej przekonują się do tej formy budownictwa. W Polsce również można zaobserwować wzrost zainteresowania, choć nie jest on tak dynamiczny jak w innych krajach. Międzynarodowe trendy wskazują na rosnącą popularność budownictwa modułowego m.in. w Irlandii, Wielkiej Brytanii, Australii czy Stanach Zjednoczonych.
Globalny rynek konstrukcji modułowych rośnie z roku na rok. Przewiduje się, że jego wartość wyniesie 131,58 mld USD do 2030 roku, co oznacza roczną stopę wzrostu na poziomie 6,5%. w Europie rynek budynków prefabrykowanych szacowany jest na 54,90 mld USD w 2023 roku i ma osiągnąć 71,43 mld USD do 2028 roku, co oznacza roczną stopę wzrostu (CAGR) na poziomie 5,41%.
Domki modułowe w Polsce?
W Polsce zainteresowanie budownictwem modułowym rośnie, szczególnie w miastach, gdzie skracanie czasu realizacji projektów jest kluczowe. Perspektywy rynku wydają się obiecujące, ale wymagają ciągłego dostosowywania się do zmieniających się oczekiwań klientów i regulacji branżowych. Rozwój technologii oraz konkurencja w sektorze budownictwa modułowego zapowiadają dynamiczny rozwój tej branży. Ponadto, budownictwo modułowe ma szanse pomóc w rozwiązaniu problemu luki mieszkaniowej, który w 2022 roku wynosił od 1 do 1,5 mln mieszkań.
Podsumowując, budownictwo modułowe to obiecująca przyszłość sektora budowlanego. Zyskuje ono na popularności zarówno w Polsce, jak i na całym świecie, dzięki swoim licznie atutom, takim jak krótki czas realizacji, ekologiczność i wysoka jakość wykonania. Perspektywy rynku wydają się obiecujące, a dynamiczny rozwój tej branży jest już zauważalny.
Jeśli chcieliby Państwo dowiedzieć się więcej na temat analizy rynku domków modułowych, zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej https://markethub.pl/analiza-rynku-domkow-modulowych/, gdzie znajdą Państwo bardziej szczegółowe informacje na ten temat oraz dostęp do aktualnych danych i analiz rynkowych. To cenne źródło wiedzy dla inwestorów, firm budowlanych oraz wszystkich zainteresowanych tym dynamicznie rozwijającym się sektorem.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Producenci drobiu obawiają się liberalizacji handlu z Mercosurem i Ukrainą. Ostrzegają przed zagrożeniem dla bezpieczeństwa żywnościowego w UE
Umowa o wolnym handlu z krajami Mercosur może się okazać zagrożeniem dla polskich i europejskich producentów drobiu – ocenia Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza. Dziś 25 proc. mięsa z piersi kurczaka spożywanego w UE pochodzi z krajów spoza Wspólnoty – ocenia AVEC. Dodatkowy kontyngent z krajów Ameryki Południowej w wysokości 180 tys. t oznacza, że łącznie importowalibyśmy do UE 1,1 mln t mięsa drobiowego. Unijnych producentów niepokoją też stosunki handlowe z Ukrainą.
Prawo
Eksperci apelują o zmiany w konstrukcji podatków od nieruchomości. Danina od wartości byłaby bardziej sprawiedliwa i transparentna
Polska jest jednym z nielicznych unijnych państw, gdzie wysokość podatku od nieruchomości zależy od jej powierzchni, a nie wartości. Dyskusja nad zmianą systemu toczy się w Polsce od kilku dekad, ale hamują ją przede wszystkim obawy społeczne o wzrost daniny. Eksperci jednak przekonują, że podwyżki podatku od nieruchomości nie muszą iść w parze ze zmianą, a nowe rozwiązanie byłoby bardziej sprawiedliwe i z korzyścią dla transparentności rynku oraz samorządów.
Konsument
Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania
Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.