Budownictwo modułowe w Polsce: Przyszłość sektora budowlanego?
Infomedia Group Sp. z o.o.
ul. Fredry 6
30-605 Kraków
kkucia|markethub.pl| |kkucia|markethub.pl
+48 503666166
https://markethub.pl/
Budownictwo modułowe to coraz bardziej popularna metoda konstrukcji, choć w Polsce nadal nie jest powszechne. Niemniej jednak, według ekspertów, to przyszłość branży budowlanej. Ta innowacyjna technologia łączy w sobie kilka kluczowych zalet, które przyczyniają się do jej rosnącej popularności. Dowiedz się więcej z przeglądu rynku firmy MarketHub.
Trendy i perspektywy na rynku
Na świecie zainteresowanie domami modułowymi utrzymuje się na względnie stałym poziomie, ale niektóre kraje coraz bardziej przekonują się do tej formy budownictwa. W Polsce również można zaobserwować wzrost zainteresowania, choć nie jest on tak dynamiczny jak w innych krajach. Międzynarodowe trendy wskazują na rosnącą popularność budownictwa modułowego m.in. w Irlandii, Wielkiej Brytanii, Australii czy Stanach Zjednoczonych.
Globalny rynek konstrukcji modułowych rośnie z roku na rok. Przewiduje się, że jego wartość wyniesie 131,58 mld USD do 2030 roku, co oznacza roczną stopę wzrostu na poziomie 6,5%. w Europie rynek budynków prefabrykowanych szacowany jest na 54,90 mld USD w 2023 roku i ma osiągnąć 71,43 mld USD do 2028 roku, co oznacza roczną stopę wzrostu (CAGR) na poziomie 5,41%.
Domki modułowe w Polsce?
W Polsce zainteresowanie budownictwem modułowym rośnie, szczególnie w miastach, gdzie skracanie czasu realizacji projektów jest kluczowe. Perspektywy rynku wydają się obiecujące, ale wymagają ciągłego dostosowywania się do zmieniających się oczekiwań klientów i regulacji branżowych. Rozwój technologii oraz konkurencja w sektorze budownictwa modułowego zapowiadają dynamiczny rozwój tej branży. Ponadto, budownictwo modułowe ma szanse pomóc w rozwiązaniu problemu luki mieszkaniowej, który w 2022 roku wynosił od 1 do 1,5 mln mieszkań.
Podsumowując, budownictwo modułowe to obiecująca przyszłość sektora budowlanego. Zyskuje ono na popularności zarówno w Polsce, jak i na całym świecie, dzięki swoim licznie atutom, takim jak krótki czas realizacji, ekologiczność i wysoka jakość wykonania. Perspektywy rynku wydają się obiecujące, a dynamiczny rozwój tej branży jest już zauważalny.
Jeśli chcieliby Państwo dowiedzieć się więcej na temat analizy rynku domków modułowych, zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej https://markethub.pl/analiza-rynku-domkow-modulowych/, gdzie znajdą Państwo bardziej szczegółowe informacje na ten temat oraz dostęp do aktualnych danych i analiz rynkowych. To cenne źródło wiedzy dla inwestorów, firm budowlanych oraz wszystkich zainteresowanych tym dynamicznie rozwijającym się sektorem.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Kolejne 9 mld zł trafi na budowę i modernizację sieci energetycznych. Inwestycje pomogą wyeliminować ryzyko blackoutu
Modernizacja i cyfryzacja sieci to dziś jeden z priorytetów spółek energetycznych w Polsce. Inwestycje te wzmacniają odporność systemu elektroenergetycznego i ograniczają ryzyko blackoutu, analogicznego do tego, który niedawno miał miejsce w Hiszpanii, ale też umożliwiają przyłączenie większej ilości zielonych źródeł energii. Enea pozyskała właśnie niskooprocentowaną pożyczkę w ramach KPO w wysokości 9 mld zł, które przeznaczy na budowę i modernizację sieci w północnej i zachodniej Polsce.
Rolnictwo
Gminne komisje szacują już straty w uprawach spowodowane przez majowe przymrozki. Najbardziej poszkodowani są sadownicy

W maju przygruntowe przymrozki pojawiły się na terenie niemal całego kraju. W niektórych miejscach temperatura obniżała się nawet do kilku stopni na minusie. Straty w rolnictwie i sadownictwie są bardzo duże, w niektórych regionach kraju sięgają nawet 90 proc. Ucierpiały nie tylko owoce i zboża, ale też część warzyw. Trwają już przygotowania naborów dla rolników, którzy ponieśli straty w wyniku przymrozków.
Polityka
Kampania prezydencka na ostatniej prostej. Temat ochrony zdrowia na drugim planie

Zdaniem przedstawicieli Naczelnej Izby Lekarskiej temat ochrony zdrowia w kampanii prezydenckiej, prowadzonej przed I turą wyborów, zszedł na dalszy plan. Kandydaci na najwyższy urząd w Polsce nie podawali – poza tematem składki zdrowotnej – w tym obszarze konkretów, a skupili się na kampanijnych ogólnikach i zapewnieniach. Zabrakło poruszenia wielu ważnych kwestii dotyczących m.in. przyszłości zawodów medycznych, kształcenia lekarzy, walki z agresją wobec medyków czy pomysłów na skrócenie kolejek do specjalistów i poprawy finansowania.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.