Komunikaty PR

Budownictwo modułowe w Polsce: Przyszłość sektora budowlanego?

2023-11-09  |  06:30
Biuro prasowe
Kontakt
Katarzyna Kucia
Infomedia Group Sp. z o.o.

ul. Fredry 6
30-605 Kraków
kkucia|markethub.pl| |kkucia|markethub.pl
+48 795 455 405
https://markethub.pl/

Budownictwo modułowe to coraz bardziej popularna metoda konstrukcji, choć w Polsce nadal nie jest powszechne. Niemniej jednak, według ekspertów, to przyszłość branży budowlanej. Ta innowacyjna technologia łączy w sobie kilka kluczowych zalet, które przyczyniają się do jej rosnącej popularności. Dowiedz się więcej z przeglądu rynku firmy MarketHub.


Trendy i perspektywy na rynku

Na świecie zainteresowanie domami modułowymi utrzymuje się na względnie stałym poziomie, ale niektóre kraje coraz bardziej przekonują się do tej formy budownictwa. W Polsce również można zaobserwować wzrost zainteresowania, choć nie jest on tak dynamiczny jak w innych krajach. Międzynarodowe trendy wskazują na rosnącą popularność budownictwa modułowego m.in. w Irlandii, Wielkiej Brytanii, Australii czy Stanach Zjednoczonych.

Globalny rynek konstrukcji modułowych rośnie z roku na rok. Przewiduje się, że jego wartość wyniesie 131,58 mld USD do 2030 roku, co oznacza roczną stopę wzrostu na poziomie 6,5%. w Europie rynek budynków prefabrykowanych szacowany jest na 54,90 mld USD w 2023 roku i ma osiągnąć 71,43 mld USD do 2028 roku, co oznacza roczną stopę wzrostu (CAGR) na poziomie 5,41%.

Domki modułowe w Polsce?

W Polsce zainteresowanie budownictwem modułowym rośnie, szczególnie w miastach, gdzie skracanie czasu realizacji projektów jest kluczowe. Perspektywy rynku wydają się obiecujące, ale wymagają ciągłego dostosowywania się do zmieniających się oczekiwań klientów i regulacji branżowych. Rozwój technologii oraz konkurencja w sektorze budownictwa modułowego zapowiadają dynamiczny rozwój tej branży. Ponadto, budownictwo modułowe ma szanse pomóc w rozwiązaniu problemu luki mieszkaniowej, który w 2022 roku wynosił od 1 do 1,5 mln mieszkań.

Podsumowując, budownictwo modułowe to obiecująca przyszłość sektora budowlanego. Zyskuje ono na popularności zarówno w Polsce, jak i na całym świecie, dzięki swoim licznie atutom, takim jak krótki czas realizacji, ekologiczność i wysoka jakość wykonania. Perspektywy rynku wydają się obiecujące, a dynamiczny rozwój tej branży jest już zauważalny.

Jeśli chcieliby Państwo dowiedzieć się więcej na temat analizy rynku domków modułowych, zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej https://markethub.pl/analiza-rynku-domkow-modulowych/, gdzie znajdą Państwo bardziej szczegółowe informacje na ten temat oraz dostęp do aktualnych danych i analiz rynkowych. To cenne źródło wiedzy dla inwestorów, firm budowlanych oraz wszystkich zainteresowanych tym dynamicznie rozwijającym się sektorem.

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Infomedia Group Sp. z o.o.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości BRAK ZDJĘCIA
2024-07-24 | 11:32

Guess w Elektrowni Powiśle z większym biurem

Guess Poland jest najemcą biurowym Elektrowni Powiśle od 2018 roku. Po 6 latach od podpisania pierwszej umowy, globalna marka lifestyle’owa zdecydowała się przedłużyć najem o kolejne lata, a także dokonać ekspansji na większą
Nieruchomości Skyliner w 100% wynajęty
2024-07-24 | 11:00

Skyliner w 100% wynajęty

Karimpol Polska podpisał właśnie umowę najmu na ostatnią wolną przestrzeń biurową w warszawskim biurowcu Skyliner. W ramach porozumienia najemca - jeden z czołowych deweloperów
Nieruchomości Szymon Marciniak i dodatkowa oferta promocyjna na Mieszkaniowym Dniu Otwartym
2024-07-24 | 08:00

Szymon Marciniak i dodatkowa oferta promocyjna na Mieszkaniowym Dniu Otwartym

Niewiele czasu pozostało, by skorzystać z lipcowej promocji Grupy Murapol, w ramach której deweloper postawił do dyspozycji klientów 260 mieszkań i apartamentów

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Od przyszłego roku akcyza na e-liquidy ma wzrosnąć o 75 proc. To trzy razy więcej niż na tradycyjne papierosy

 Na rynku e-liquidów mamy największą szarą strefę, z którą fiskus niezbyt dobrze sobie radzi. Gwałtowna podwyżka akcyzy nie pomoże w rozwiązaniu tego problemu, tylko go spotęguje – mówi Piotr Leonarski, ekspert Federacji Przedsiębiorców Polskich. Krajowi producenci płynów do e-papierosów zaapelowali już do ministra finansów o rewizję planowanych podwyżek akcyzy na wyroby tytoniowe. W przypadku e-liquidów ma być ona największa i w 2025 roku wyniesie 75 proc. Branża podkreśla, że to przyczyni się do jeszcze większego rozrostu szarej strefy, a ponadto będzie zachętą dla konsumentów, żeby zamiast korzystać z alternatyw, wrócili do palenia tradycyjnych papierosów.

Infrastruktura

Zielone zamówienia publiczne stanowią dziś zaledwie kilka procent rynku. Rządowy zespół ma opracować specjalne kryteria dla nich

Zielone zamówienia publiczne stają się w ostatnich latach coraz bardziej powszechną praktyką, choć w Polsce odpowiadają za kilka procent ogólnej liczby zamówień. Duży nacisk na ten aspekt, w postaci nowych regulacji i wytycznych, kładzie także Unia Europejska. Dlatego też w maju br. zarządzeniem prezesa Rady Ministrów został powołany specjalny rządowy zespół, którego zadaniem będzie uwzględnienie aspektów środowiskowych w polskim systemie zamówień publicznych oraz opracowanie wytycznych dla zamawiających. – Ważne, żeby te opracowywane kryteria były dostosowane do realiów polskiego rynku – wskazuje Barbara Dzieciuchowicz, prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa.

IT i technologie

Boom na sztuczną inteligencję w ochronie zdrowia ma dopiero nastąpić. Wyzwaniem pozostają regulacje i zaufanie do tej technologii

Sztuczna inteligencja ma potencjał, żeby zrewolucjonizować podejście do profilaktyki, diagnostyki i leczenia pacjentów, jednocześnie redukując ich koszty. W globalnej skali wartość rynku rozwiązań opartych na AI w opiece zdrowotnej rośnie lawinowo – w ub.r. wynosiła ponad 32 mld dol., ale do 2030 roku ta kwota ma się zwiększyć ponad sześciokrotnie. Również w Polsce narzędzia bazujące na AI zaczynają być wdrażane coraz szerzej, choć – jak wynika z lipcowego raportu SGH – prawdziwy rozwój potencjału sztucznej inteligencji w polskiej branży ochrony zdrowia ma dopiero nastąpić. Warunkiem jest stworzenie stabilnego i bezpiecznego środowiska dla rozwoju tej technologii, opartego na regulacjach prawnych i zaufaniu wszystkich interesariuszy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.