Komunikaty PR

Budynek Adgar Renaissance Tower z certyfikatem LEED na poziomie Platinum

2023-11-09  |  10:45
Biuro prasowe

ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/dacc7ec22da4a27ee67df9671cb2204c20231109082953/5c2ea6582f5e8e5b348d0294e00c8d6420231109083048/cc6fc8

 

Adgar Renaissance Tower, zlokalizowany na warszawskiej Woli, został zakupiony przez spółkę Adgar Poland w drugiej połowie zeszłego roku. W związku z tym, że zielona certyfikacja jest standardem w biurowym portfelu spółki, zdecydowano się na nawiązanie współpracy z firmą doradczą JWA, specjalizująca się w zrównoważonym budownictwie. Efektem było zdobycie certyfikatu LEED v4.1 Operation and Maintenance na najwyższym możliwym poziomie – Platinum. 

 

Certyfikacja jest kolejnym elementem długofalowej strategii Adgar Poland, polegającej na modernizacji biurowców znajdujących się w portfelu spółki pod kątem zminimalizowania ich wpływu na środowisko naturalne oraz efektywnego zarządzania energią.

 

Zdecydowaliśmy się na certyfikację LEED v4.1 Operation and Maintenance, podobnie jak w większości naszych nieruchomości, gdzie od lat w tych procesach aktywnie wspierają nas konsultanci z firmy JWA – mówi Michał Chodkowski, Head of Property Management w Adgar Poland. Jesteśmy inwestorem, który świadomie buduje strategię opartą na podnoszeniu wartości nabywanych budynków poprzez liczne inwestycje wpływające na komfort ich użytkowania, jak i zmniejszających ich negatywny wpływ na środowisko. Dotychczas dowodem powyższego były wyniki na poziomie LEED Gold naszych biurowców, jednak po wstępnej analizie ART i konsultacjach z firmą JWA okazało się, że możemy starać się o najwyższą ocenę - LEED Platinum. W związku z tym rozpoczęliśmy wdrażanie zarekomendowanych działań i po końcowym przeglądzie, dokonanym przez jednostkę certyfikującą, przewidywany wynik został osiągnięty.

 

Współpraca z JWA zaowocowała implementacją skutecznych rozwiązań i rekomendacją dobrych praktyk w zakresie zarządzania budynkiem na każdym poziomie jego funkcjonowania. Kluczową kwestią była ograniczenie zużycia wody i energii. Dokonano m.in. optymalizacji harmonogramu pracy wszystkich dostępnych urządzeń, dostosowując czas i moc ich pracy do potrzeb najemców i zewnętrznych warunków atmosferycznych. W częściach wspólnych wdrożono natomiast inteligentne systemy oświetlenia LED, które w połączeniu z czujnikami ruchu znacząco wpłynęły na zmniejszenie zużycia energii elektrycznej.

 

Ponadto, wdrożono politykę zakupową, remontową i dotyczącą zarządzania terenem zewnętrznym. Przeprowadzono również ankietę dotyczącą transportu i satysfakcji wśród użytkowników budynku, w której uzyskano maksymalną liczbę punktów w każdej kategorii.

 

Certyfikacja LEED v4.1  Operation & Maintenance ocenia nie parametry infrastruktury certyfikowanego obiektu, a rzeczywiste zużycie energii i wody, jakość powietrza wewnętrznego oraz komfort użytkowników i sposób ich dojazdu do budynku – mówi Alicja Bielańska, Green Building Specialist z firmy JWA. Dzięki wysokim wynikom we wszystkich tych kategoriach mieliśmy szansę starać się o najwyższy poziom certyfikacji. Podczas przeprowadzonego audytu energetycznego wydaliśmy również rekomendacje, które pomogą jeszcze bardziej ograniczyć zużycie energii w przyszłości. Usystematyzowane zostały też działania zarządcze w zakresie ochrony terenów zielonych oraz zrównoważonych działań: zakupów, remontów i sprzątania.  

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni
Nieruchomości Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
2024-12-30 | 15:00

Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?

Kraków nieustannie buduje swoją pozycję na rynku mieszkaniowym. Rosnące inwestycje, turystyczny urok i zwiększająca się liczba mieszkańców sprawiają, że zapotrzebowanie na
Nieruchomości Deweloperzy nie nadążają za popytem
2024-12-30 | 15:00

Deweloperzy nie nadążają za popytem

Mieszkania drożeją, a nowych powstaje rekordowo mało. W 2023 roku deweloperzy rozpoczęli budowę 114,5 tys. lokali – to najmniej od sześciu lat. Ceny za mkw. w Warszawie zdążyły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

NEWSERIA POLECA

Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku

Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Producenci drobiu obawiają się liberalizacji handlu z Mercosurem i Ukrainą. Ostrzegają przed zagrożeniem dla bezpieczeństwa żywnościowego w UE

Umowa o wolnym handlu z krajami Mercosur może się okazać zagrożeniem dla polskich i europejskich producentów drobiu – ocenia Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza. Dziś 25 proc. mięsa z piersi kurczaka spożywanego w UE pochodzi z krajów spoza Wspólnoty – ocenia AVEC. Dodatkowy kontyngent z krajów Ameryki Południowej w wysokości 180 tys. t oznacza, że łącznie importowalibyśmy do UE 1,1 mln t mięsa drobiowego. Unijnych producentów niepokoją też stosunki handlowe z Ukrainą.

Prawo

Eksperci apelują o zmiany w konstrukcji podatków od nieruchomości. Danina od wartości byłaby bardziej sprawiedliwa i transparentna

Polska jest jednym z nielicznych unijnych państw, gdzie wysokość podatku od nieruchomości zależy od jej powierzchni, a nie wartości. Dyskusja nad zmianą systemu toczy się w Polsce od kilku dekad, ale hamują ją przede wszystkim obawy społeczne o wzrost daniny. Eksperci jednak przekonują, że podwyżki podatku od nieruchomości nie muszą iść w parze ze zmianą, a nowe rozwiązanie byłoby bardziej sprawiedliwe i z korzyścią dla transparentności rynku oraz samorządów.

Konsument

Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania

Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.