Budynek SGI przy Łopuszańskiej 47 ma już zamkniętą bryłę
Konstrukcja nośna budynku przy ul. Łopuszańskiej 47, czyli fundamenty, ściany zewnętrzne, stropy i dach, są już gotowe. Wstawiono także okna i drzwi zewnętrzne. Budynek posiada więc zamkniętą bryłę. Dzięki temu można ochronić jego wnętrze przed deszczem czy śniegiem i zająć się jego wykończaniem. Budowa osiedla odbywa się więc szybciej niż zakładał to harmonogram.
Łopuszańska 47 to już dwunasta inwestycja realizowana przez SGI w stolicy, a także jedna z zapowiedzi nadchodzących zmian na warszawskich Włochach. Osiedle, które wyróżni się elegancją i ponadczasową prostotą, to idealna propozycja dla singli, rodzin z dziećmi, a także dla osób zainteresowanych kupnem mieszkania w celach inwestycyjnych.
– Architekci projektujący Łopuszańską 47, odwołali się do ponadczasowych wzorców modernizmu, stawiając na proste bryły w jasnych kolorach z akcentami z ceramicznej płytki klinkierowej i dopracowane detale ślusarki. Taki design nigdy nie wyjdzie z mody, przez co architektura długo zachowa świeżość i nie straci na aktualności. Na tym właśnie nam zależy, aby tworzone przez nas osiedla były ponadczasowe i atrakcyjne dla kolejnych pokoleń – mówi Robert Stachowiak, prezes SGI.
Łopuszańska 47 to 5-kondygnacyjny budynek z własnym patio zorientowanym na południowy zachód. Będzie więc miejscem relaksu i wyciszenia w otoczeniu roślinności, która dodatkowo stworzy intymną przestrzeń do wypoczynku. W budynku znajdzie się 96 mieszkań o metrażach od 39 do 100 m2. Do inwestycji przynależeć będzie 97 podziemnych miejsc postojowych oraz 20 miejsc postojowych naziemnych (w tym 2 z możliwością ładowania samochodów elektrycznych). Dla miłośników dwóch kółek zaplanowano natomiast 50 boksów rowerowych, a dla rodziców najmłodszych dzieci – wózkownię. Do każdego mieszkania będzie przynależeć duży balkon, przestronny taras lub prywatny ogródek, a bezpieczeństwo mieszkańców zapewni monitoring i zdalna kontrola dostępu. Mieszkania na parterze dodatkowo zostaną wyposażone w zewnętrzne rolety.
Docelowo przy Łopuszańskiej SGI wybuduje cztery budynki mieszkalne. W jednym z nich znajdzie się nawet sala fitness dla mieszkańców osiedla.
Pierwszy budynek SGI przy Łopuszańskiej ma już zamkniętą bryłę. Następnym etapem jego budowy będzie ocieplenie, położenie zewnętrznych tynków i w końcu wykończenie wnętrza, czyli wykonanie posadzek, instalacji sanitarno-technicznych, a także malowanie. Odbiór kluczy przez nowych mieszkańców planowany jest na początek 2025 roku.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Prawo
Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą
Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.