Budynek SGI przy Łopuszańskiej 47 ma już zamkniętą bryłę
Konstrukcja nośna budynku przy ul. Łopuszańskiej 47, czyli fundamenty, ściany zewnętrzne, stropy i dach, są już gotowe. Wstawiono także okna i drzwi zewnętrzne. Budynek posiada więc zamkniętą bryłę. Dzięki temu można ochronić jego wnętrze przed deszczem czy śniegiem i zająć się jego wykończaniem. Budowa osiedla odbywa się więc szybciej niż zakładał to harmonogram.
Łopuszańska 47 to już dwunasta inwestycja realizowana przez SGI w stolicy, a także jedna z zapowiedzi nadchodzących zmian na warszawskich Włochach. Osiedle, które wyróżni się elegancją i ponadczasową prostotą, to idealna propozycja dla singli, rodzin z dziećmi, a także dla osób zainteresowanych kupnem mieszkania w celach inwestycyjnych.
– Architekci projektujący Łopuszańską 47, odwołali się do ponadczasowych wzorców modernizmu, stawiając na proste bryły w jasnych kolorach z akcentami z ceramicznej płytki klinkierowej i dopracowane detale ślusarki. Taki design nigdy nie wyjdzie z mody, przez co architektura długo zachowa świeżość i nie straci na aktualności. Na tym właśnie nam zależy, aby tworzone przez nas osiedla były ponadczasowe i atrakcyjne dla kolejnych pokoleń – mówi Robert Stachowiak, prezes SGI.
Łopuszańska 47 to 5-kondygnacyjny budynek z własnym patio zorientowanym na południowy zachód. Będzie więc miejscem relaksu i wyciszenia w otoczeniu roślinności, która dodatkowo stworzy intymną przestrzeń do wypoczynku. W budynku znajdzie się 96 mieszkań o metrażach od 39 do 100 m2. Do inwestycji przynależeć będzie 97 podziemnych miejsc postojowych oraz 20 miejsc postojowych naziemnych (w tym 2 z możliwością ładowania samochodów elektrycznych). Dla miłośników dwóch kółek zaplanowano natomiast 50 boksów rowerowych, a dla rodziców najmłodszych dzieci – wózkownię. Do każdego mieszkania będzie przynależeć duży balkon, przestronny taras lub prywatny ogródek, a bezpieczeństwo mieszkańców zapewni monitoring i zdalna kontrola dostępu. Mieszkania na parterze dodatkowo zostaną wyposażone w zewnętrzne rolety.
Docelowo przy Łopuszańskiej SGI wybuduje cztery budynki mieszkalne. W jednym z nich znajdzie się nawet sala fitness dla mieszkańców osiedla.
Pierwszy budynek SGI przy Łopuszańskiej ma już zamkniętą bryłę. Następnym etapem jego budowy będzie ocieplenie, położenie zewnętrznych tynków i w końcu wykończenie wnętrza, czyli wykonanie posadzek, instalacji sanitarno-technicznych, a także malowanie. Odbiór kluczy przez nowych mieszkańców planowany jest na początek 2025 roku.

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?

Rośnie przekonanie, że ceny nieruchomości mogą spadać. Przynajmniej te ofertowe

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Niepewność gospodarcza rosnącym zagrożeniem dla firm. Sytuację pogarszają zawirowania w światowym handlu
Wojna handlowa i trudna sytuacja geopolityczna stanowią zagrożenie dla funkcjonowania firm. Niepewność sytuacji gospodarczej to obok wysokich kosztów pracowniczych najczęściej wskazywana bariera utrudniająca działalność. 60 proc. właścicieli i zarządzających firmami w Polsce uważa ją za największe zagrożenie. – Kryzysy są tyleż szokiem dla systemu, co szansą. Jeśli wykorzystamy nowo tworzące się sytuacje, mamy szansę wyjść wzmocnieni – ocenia Małgorzata Mroczkowska-Horne, dyrektor generalna Konfederacji Lewiatan.
Transport
Ataki cybernetyczne na kolej stają się coraz częstsze. Hakerzy zwykle chcą doprowadzić do paraliżu

W pierwszym kwartale tego roku hakerzy zaatakowali systemy sprzedaży biletów w polskiej i ukraińskiej kolei. Zagrożenia wiążą się jednak również z atakami na systemy zasilania i zarządzania ruchem. Wszystkie tego typu zdarzenia mają jeden cel – mniejszy lub większy paraliż transportu kolejowego, co w obecnej sytuacji geopolitycznej przekłada się na bezpieczeństwo strategiczne. W wielu przypadkach wciąż najsłabszym ogniwem jest człowiek – albo dlatego, że nienależycie chroni hasła i dostęp do urządzeń, albo dlatego, że nadane mu uprawnienia są nieadekwatnie szerokie w stosunku do realnych potrzeb.
Edukacja
Polska nauka potrzebuje różnych źródeł finansowania. Trwają rozmowy o zmianach w systemie

– Finansowanie polskiej nauki wymaga zmian, ale do tego potrzeba politycznej woli i odwagi – ocenia prof. dr hab. Grzegorz Mazurek, rektor Akademii Leona Koźmińskiego. Wśród propozycji wymienia stworzenie systemu zachęt dla biznesu do inwestowania w naukę i edukację, wyznaczenie strategicznych obszarów badań, na które będą trafiały fundusze, czy rozliczanie instytucji naukowych z wykorzystania publicznych pieniędzy. W ramach cyklu „Porozmawiajmy o polskiej nauce” MNiSW w ostatnich miesiącach prowadzi konsultacje ze środowiskiem akademickim i badawczym na temat stojących przed sektorem wyzwań i możliwych do wdrożenia rozwiązań, nie tylko dotyczących finansowania.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.