Budynek SGI przy Łopuszańskiej 47 ma już zamkniętą bryłę
Konstrukcja nośna budynku przy ul. Łopuszańskiej 47, czyli fundamenty, ściany zewnętrzne, stropy i dach, są już gotowe. Wstawiono także okna i drzwi zewnętrzne. Budynek posiada więc zamkniętą bryłę. Dzięki temu można ochronić jego wnętrze przed deszczem czy śniegiem i zająć się jego wykończaniem. Budowa osiedla odbywa się więc szybciej niż zakładał to harmonogram.
Łopuszańska 47 to już dwunasta inwestycja realizowana przez SGI w stolicy, a także jedna z zapowiedzi nadchodzących zmian na warszawskich Włochach. Osiedle, które wyróżni się elegancją i ponadczasową prostotą, to idealna propozycja dla singli, rodzin z dziećmi, a także dla osób zainteresowanych kupnem mieszkania w celach inwestycyjnych.
– Architekci projektujący Łopuszańską 47, odwołali się do ponadczasowych wzorców modernizmu, stawiając na proste bryły w jasnych kolorach z akcentami z ceramicznej płytki klinkierowej i dopracowane detale ślusarki. Taki design nigdy nie wyjdzie z mody, przez co architektura długo zachowa świeżość i nie straci na aktualności. Na tym właśnie nam zależy, aby tworzone przez nas osiedla były ponadczasowe i atrakcyjne dla kolejnych pokoleń – mówi Robert Stachowiak, prezes SGI.
Łopuszańska 47 to 5-kondygnacyjny budynek z własnym patio zorientowanym na południowy zachód. Będzie więc miejscem relaksu i wyciszenia w otoczeniu roślinności, która dodatkowo stworzy intymną przestrzeń do wypoczynku. W budynku znajdzie się 96 mieszkań o metrażach od 39 do 100 m2. Do inwestycji przynależeć będzie 97 podziemnych miejsc postojowych oraz 20 miejsc postojowych naziemnych (w tym 2 z możliwością ładowania samochodów elektrycznych). Dla miłośników dwóch kółek zaplanowano natomiast 50 boksów rowerowych, a dla rodziców najmłodszych dzieci – wózkownię. Do każdego mieszkania będzie przynależeć duży balkon, przestronny taras lub prywatny ogródek, a bezpieczeństwo mieszkańców zapewni monitoring i zdalna kontrola dostępu. Mieszkania na parterze dodatkowo zostaną wyposażone w zewnętrzne rolety.
Docelowo przy Łopuszańskiej SGI wybuduje cztery budynki mieszkalne. W jednym z nich znajdzie się nawet sala fitness dla mieszkańców osiedla.
Pierwszy budynek SGI przy Łopuszańskiej ma już zamkniętą bryłę. Następnym etapem jego budowy będzie ocieplenie, położenie zewnętrznych tynków i w końcu wykończenie wnętrza, czyli wykonanie posadzek, instalacji sanitarno-technicznych, a także malowanie. Odbiór kluczy przez nowych mieszkańców planowany jest na początek 2025 roku.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Rozszerzenie UE wśród priorytetów duńskiej prezydencji. Akcesja nowych państw może mieć znaczenie dla bezpieczeństwa i gospodarki
Wraz z czerwcem kończy się druga polska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej. W ciągu sześciu miesięcy instytucja ta pod przewodnictwem Polski podejmowała działania na rzecz bezpieczeństwa, w wielu wymiarach: zewnętrznym, wewnętrznym, informacyjnym, ekonomicznym, energetycznym, żywnościowym i zdrowotnym. Przede wszystkim doprowadziła do przełomowego wzrostu wydatków UE na obronność. Od 1 lipca pałeczkę przejmują Duńczycy, którzy zwrócą uwagę m.in. na obronę Bałtyku.
Transport
Ruszyła ważna inwestycja przemysłowa w województwie opolskim. Powstanie tu centrum logistyczne dla giganta motoryzacyjnego

Nowe regionalne Centrum Kompletacji i Dystrybucji, które powstanie w parku logistycznym i produkcyjnym Prologis Park Ujazd w województwie opolskim, będzie związane z rynkiem automotive aftermarket, konkretnie kompletacją i dystrybucją zestawów naprawczych dla branży motoryzacyjnej. Obiekt będzie służył firmie Schaeffler, a za jej budowę odpowiada Prologis. Jak podkreśla jego przedstawiciel, będzie to budynek niezależny od paliw kopalnych bezpośrednio dostarczanych do budynku i wyposażony w wiele rozwiązań prośrodowiskowych.
Konsument
Konsumenci rynku telekomunikacyjnego narzekają na nieprzejrzyste oferty. Jeden z operatorów chce je wyeliminować

Co piąty Polak dostrzega pozytywne zmiany na rynku usług telekomunikacyjnych, głównie jego rozwój, zarówno pod kątem liczby ofert, jak i rozwoju technologii. Gorzej jednak wypada przejrzystość ofert – wynika z badania Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Konsumenci są zmęczeni skomplikowanymi taryfami i ukrytymi kosztami, dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się proste pakiety. Dlatego też T-Mobile startuje z nową ofertą „Po prostu", z jednym, prostym abonamentem bez żadnych limitów.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.