Buro Happold stawia na Spektrum Tower
Globalworth
Twarda 18
00-105 Warszawa
michal.nitychoruk|globalworth.pl| |michal.nitychoruk|globalworth.pl
+48 886 201 362
https://www.globalworth.com/
"Spektrum Tower należy do najbardziej ikonicznych i najlepiej zlokalizowanych budynków biurowych w Warszawie. Jako jego właściciel i zarządca, który jednocześnie ma tu swoją siedzibę, dokładamy starań, aby wszytskim jego użytkownikom zapewnić jak najwyższy komfort i poziom usług. Buro Happold jest jednym z naszych największych najemców w Spektrum Tower, dlatego tym bardziej cieszymy się, że firma zdecydowała się pozostać z nami na kolejne lata."
Anna Korwin-Kulesza, Senior Leasing Manager w Globalworth Poland
"Buro Happold przez ponad 45 lat swojej działalności zbudowało reputację firmy dostarczającej kreatywne, wartościowe rozwiązania dla coraz bardziej wymagającego świata. Szczególnie wysoko cenimy sobie zrównoważony rozwój, który pozwala osiągać doskonałe rezultaty tak dla klientów jak i dla społeczeństwa. Między innymi dlatego zdecydowaliśmy się związać na dłużej ze Spektrum Tower, budynkiem, który w 2021 roku uzyskał certyfikat BREEAM Excellent i nadal pracuje nad ograniczeniem swojego śladu węglowego. Nasi pracownicy cenią doskonałą lokalizację budynku, co zachęca do korzystania z publicznych środków transportu i sprzyja zachowaniu równowagi między pracą a życiem prywatnym."
Zbigniew Czajewski, Partner w Buro Happold
Buro Happold jest jest międzynarodową firmą inżynieryjną oraz doradczą, działającą w 31 lokalizacjach na całym świecie i zatrudniającą ponad 2000 pracowników. W ciągu 45 lat swojej działalności stało się synonimem kreatywnych i innowacyjnych rozwiązań inżynieryjnych dla miast i budynków. Projekty firmy znajdują się na każdym kontynencie i współpracuje ona z największymi pracowniami architektonicznymi na całym świecie. Globalna społeczność doświadczonych inżynierów Buro Happold oferuje inteligentne rozwiązania dla budynków i miast w zakresie doradztwa inżynieryjnego, projektowania, planowania, zarządzania projektami oraz konsultingu.
Spektrum Tower to 32-kondygnacyjny wieżowiec oferujący ponad 32 000 mkw. powierzchni biurowej. Jego właścicielem i zarządcą jest firma Globalworth, która ma tutaj również swoją siedzibę. Do dyspozycji najemców znajduje się ponad 300 miejsc parkingowych w garażu podziemnym, a także stojaki na rowery i szatnie dla rowerzystów. Komfortowa lokalizacja w ścisłym centrum Warszawy przy ulicy Twardej 18, w sąsiedztwie ronda ONZ i alei Jana Pawła II, zapewnia łatwy dojazd każdym środkiem komunikacji miejskiej, w tym II linią metra. Obiekt oferuje wiele udogodnień, jest tu m.in. jedna z największych w Warszawie siłowni CityFit, centrum medyczne, kantyna i restauracja. W pobliżu Spektrum Tower znajduje się Dworzec Centralny, liczne hotele, restauracje, punkty usługowe oraz centrum handlowe Złote Tarasy. Wieżowiec posiada certyfikat ekologiczny BREEAM na poziomie Excellent i jest zasilany w 100% zieloną energią pochodzącą z odnawialnych źródeł.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Unijne mechanizmy ułatwiają zwiększenie wydatków na obronność przez europejskie kraje NATO. Ważnym aspektem infrastruktura podwójnego zastosowania
Wydatki na obronność w krajach NATO mają wzrosnąć do 2035 roku do 5 proc. PKB. W dużej mierze będzie to możliwe dzięki Unii Europejskiej, która stworzyła ramy umożliwiające krajom członkowskim realizację celów NATO w zakresie obronności, nie tylko poprzez finansowanie i inwestycje, ale także poprzez elastyczność budżetową. – To pełna synergia, można powiedzieć, że Unia Europejska współfinansuje razem z państwami członkowskimi cele zdolnościowe NATO – ocenia Paweł Zalewski, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.
Ochrona środowiska
Rusza budowa lądowej infrastruktury dla projektów Bałtyk 2 i Bałtyk 3. Prąd z tych farm wiatrowych popłynie w 2027 roku

Ruszyła budowa lądowej infrastruktury dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 rozwijanych przez Equinor i Grupę Polenergia. To przede wszystkim baza serwisowa w Łebie i dwie stacje elektroenergetyczne. Jednocześnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na morzu. Pierwszy prąd z obu projektów popłynie w 2027 roku, a w kolejce czeka morska farma wiatrowa Bałtyk 1 – największy i najbardziej zaawansowany projekt II fazy rozwoju offshore.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.