Komunikaty PR

Centor niezmiennie stawia na Polskę

2020-09-01  |  11:00
Biuro prasowe

Firma Centor, specjalizująca się w produkcji tarasowych drzwi zintegrowanych, systemów moskitier oraz rolet, zdecydowała o przedłużeniu umowy najmu z SEGRO, wiodącym właścicielem, zarządcą i deweloperem nowoczesnych powierzchni magazynowych i produkcyjnych. Australijskie przedsiębiorstwo już niemal cztery lata temu przeniosło swoją europejską produkcję do SEGO Logistics Park Stryków.

Centor korzysta w Strykowie z ponad 3 400 m2 nowoczesnej powierzchni produkcyjnej. Australijskie przedsiębiorstwo od 65 lat projektuje i wykonuje rozwiązania dla domów. Centor był wielokrotnie nagradzany za swoją działalność. Otrzymał między innymi kilka najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie wzornictwa przemysłowego Red Dot 2015, German Design Award 2017 oraz Red Dot Best Of The Best 2019.

- Podjęcie decyzji o przeniesieniu produkcji do Polski było dobrym krokiem, opartym na kompleksowych analizach. Nasza firma od lat posiada w Warszawie swoje biuro oraz siedzibę na całą Europę Centralną. Przez te niemal 4 lata Stryków sprawdził się dla nas jako świetna lokalizacja z dostępem do bardzo dobrej infrastruktury, co pozwoliło nam na zrealizowanie planów dotyczących zwiększenia produkcji i wkroczenia na nowe rynki w Europie. Firma SEGRO okazała się zaś świetnym partnerem biznesowym, dostarczając usługi na najwyższym poziomie, także w ostatnim, trudniejszym czasie – mówi Jörg Wagner, General Manager Centor w Europie.

- Cieszymy się, że firma Centor po raz kolejny obdarzyła nas zaufaniem. Jest to z jednej strony dowodem wysokiej jakości świadczonych przez nas usług, z drugiej potwierdzeniem, że SEGRO Logistics Park Stryków, nasza największa inwestycja w Europie Centralnej, cieszy się uznaniem klientów, ze względu na swoją strategiczną lokalizację w samym sercu Polski  – dodaje Waldemar Witczak, Dyrektor Regionalny SEGRO.

SEGRO Logistics Park Stryków to ponad 300 tys. m2 nowoczesnej przestrzeni produkcyjno-magazynowej. Obiekt położony jest w bliskiej odległości od skrzyżowania autostrady A1 z autostradą A2, stanowiąc doskonały hub dystrybucyjny dla całej Europy Środkowo-Wschodniej. Inwestycja będzie docelowo liczyła aż 400 tys. m2 powierzchni użytkowej. Jego infrastruktura już teraz obejmuje szerokie drogi wewnętrzne, rozległe place manewrowe oraz parkingi dla pracowników i klientów. Wszystkie nowopowstające na terenie parku obiekty objęte są ekologiczną certyfikacją BREEAM.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia? Biuro prasowe
2024-08-01 | 12:40

Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia?

ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/df5da596b95d2b7b77b8b6205a68ee9020240801065655/0a8a1ba96438821c06f4194c9a88cf6d20240801065757/c80605   Zmiany trendów w branży
Nieruchomości Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej
2024-08-01 | 10:00

Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej

Savills Investment Management (Savills IM), międzynarodowy menedżer inwestycyjny, podsumował wyniki Galerii Katowickiej w pierwszej połowie 2024 r. Wiodące centrum handlowo-rozrywkowe w
Nieruchomości Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe
2024-08-01 | 01:00

Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe

W których, projektach w pierwszej połowie tego roku deweloperzy sprzedali najwięcej mieszkań? Czym te inwestycje przyciągają kupujących? Co najbardziej zachęca nabywców, jakie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zmiany w ustawie wiatrakowej przełożą się na dodatkowe wpływy do budżetów gmin. Do 2030 roku sięgnąć mogą one 935 mln zł

Nowelizacja ustawy wiatrakowej, a szczególnie zmniejszenie wymaganej odległości farm od zabudowań, może zwiększyć potencjał polskiej energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie. Przychody z podatków od takich instalacji mogą wynieść w każdej z gmin nawet kilka milionów złotych rocznie. Na turbinach wiatrowych w gminie zyskają również sami mieszkańcy, ponieważ 10 proc. łącznej mocy zainstalowanej będzie możliwe do objęcia przez mieszkańców na zasadzie tzw. wirtualnego prosumenta. – Wokół energetyki wiatrowej krąży jednak wiele mitów. Konieczna jest edukacja społeczeństwa – podkreśla Anna Kosińska z Res Global Investment.

Problemy społeczne

Ukraińscy uchodźcy w Polsce mają coraz lepszy dostęp do opieki zdrowotnej. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi

Uchodźcy z Ukrainy, którzy przebywają w Polsce, mają coraz lepszy dostęp do polskiego systemu opieki zdrowotnej i coraz lepiej rozumieją, jak się w nim poruszać. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi, blisko co piąty korzysta z usług stomatologicznych, a wśród dzieci obserwowany jest wzrost poziomu wyszczepienia. Statystyki zebrane przez GUS i Światową Organizację Zdrowia pokazują też, że wyzwania, z którymi wciąż się mierzą – jak długie kolejki do specjalistów, duże koszty konsultacji i leczenia czy wysokie ceny leków – pokrywają się z tymi, z którymi boryka się również polskie społeczeństwo.

Ochrona środowiska

Średnie i małe firmy mogą mieć problem z gromadzeniem danych do raportów zrównoważonego rozwoju. Bez nich grozi im utrata partnerów biznesowych

Duże podmioty już w 2025 roku będą musiały opublikować swoje raporty zrównoważonego rozwoju w zgodzie z wymogami unijnej dyrektywy CSDR. To pociągnie za sobą zmiany w całym łańcuchu wartości i wpłynie również na MŚP. Ich więksi partnerzy biznesowi zaczną bowiem wymagać od nich dostarczania określonych danych – dotyczących m.in. ich emisji gazów cieplarnianych i wpływu na środowisko – aby móc je uwzględnić w swoich sprawozdaniach. – Mniejsze firmy, które są partnerami czy podwykonawcami dużych koncernów, będą musiały ten wymóg spełnić – podkreśla Dariusz Brzeziński z Meritoros. Jego zdaniem w praktyce mogą jednak mieć z tym duży problem.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.