CHOCIEBUSKA 11 – NOWA WROCŁAWSKA INWESTYCJA DOM DEVELOPMENT JUŻ W SPRZEDAŻY
Dom Development ruszył ze sprzedażą projektu położonego na wrocławskim Nowym Dworze. Chociebuska 11 to inwestycja, którą wyróżnia bliskość terenów zielonych oraz sąsiedztwo rozbudowanej infrastruktury handlowo-usługowej. Prace budowlane rozpoczną się w IV kwartale tego roku, ich finał przewidziany jest na III kwartał 2023 roku. W ofercie znalazły się 194 mieszkania i 2 lokale usługowe.
– Nasza najnowsza inwestycja jest zlokalizowana w cichej i spokojnej okolicy, w pobliżu terenów zielonych, zachęcających do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Jej dodatkowymi atutami są doskonała komunikacja, bliskość stacji kolejowej oraz trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór, która znajduje się aktualnie w realizacji – mówi Iwona Kołodziejczyk, prezes Dom Development Wrocław.
Funkcjonalność i wygoda
Chociebuska 11 to trzy dziesięcio- i jedenastopiętrowe budynki o łącznej liczbie 194 mieszkań w najbardziej poszukiwanych metrażach od 29 do 90 m², oferujących od 1 do 4 pokoi. Wszystkie lokale posiadać będą balkony lub loggie, a na ostatnich piętrach ― przestronne tarasy. W każdym z mieszkań zlokalizowanych na parterze zaplanowano przydomowe ogródki.
Do dyspozycji mieszkańców będą m.in: komórki lokatorskie, dwupoziomowy garaż podziemny, rowerownia, wózkownia, a także elementy małej architektury - ławki, stojaki na rowery itp.
Nowoczesność wśród zieleni
Inwestycja będzie posiadać zielony, wewnętrzny dziedziniec z placem zabaw. Na parterze budynku od strony ulicy Chociebuskiej inwestor przewidział dwa lokale usługowe.
Kolorystyka osiedla utrzymana została w odcieniach bieli i szarości z akcentami koloru pomarańczowego użytego we wnętrzach balkonów i loggii. Wszystkie mieszkania posiadać będą duże okna, natomiast z tarasów na ostatnich piętrach rozpościerać się będzie wspaniały widok na panoramę Wrocławia.
Infrastruktura miejska
W okolicy inwestycji Chociebuska 11 znajdują się szkoły, przedszkola, sklepy i centra handlowe oraz obiekty umożliwiające aktywne spędzanie wolnego czasu, typu: Centrum Kultury Wrocław Zachód, kryta pływalnia, siłownia, klub fitness czy pobliski Park Tysiąclecia. Lokalizację charakteryzuje doskonała komunikacja miejska (liczne autobusy, stacja kolejowa Wrocław Nowy Dwór, nowo powstająca trasa autobusowo-tramwajowa), a także szybkie połączenie z centrum i łatwy wyjazd z miasta (obwodnica śródmiejska z estakadą Gądowianka oraz Autostradowa Obwodnica Wrocławia).
Inwestycję Chociebuska 11 zaprojektowała firma Olejnik Pracownia Projektowa. Głównym wykonawcą jest spółka Dom Construction.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.