Chylonia Business Park w rozbudowie. Kompleks powiększy się o halę
Jakub Ziębka
Grupa WPIP
ul. Poznańska 31
62-020 Jasin
jakub.ziebka|wpip.pl| |jakub.ziebka|wpip.pl
+48 510 654 159
wpip.pl
Chylonia Business Park, czyli nowoczesny kompleks zlokalizowany w Gdyni, jest w trakcie rozbudowy. Odpowiada za nią firma WPIP Construction. W ramach nowej inwestycji WRI Investment powstanie hala magazynowo-usługowa o powierzchni ponad 3,5 tys. m kw. Na placu budowy wmurowany został kamień węgielny.
Chylonia Business Park to zlokalizowany przy ul. Puckiej w Gdyni kompleks, który składa się z części magazynowej (4,5 tys. m kw.) oraz biurowo-handlowej (2,8 tys. m kw.). Jego właścicielem jest WRI Investment. Dzięki rozbudowie powierzchnia kompleksu wzrośnie do 10,5 tys. m kw. Do zadań generalnego wykonawcy, czyli WPIP Construction, należy budowa hali wysokiego składowania z funkcjami: magazynową i usługową wraz z zapleczem socjalnym oraz przebudowa drogi wewnętrznej. Powierzchnie będą przeznaczone na wynajem.
– Inwestycję w Gdyni realizuje niedawno otwarty przez naszą firmę oddział regionalny z siedzibą w Gdańsku – mówi Janusz Signetzki, prezes zarządu WPIP Construction. – Mamy przekonanie, że już niedługo liczba projektów prowadzonych przez nas w północnej części Polski wzrośnie, nie tylko tych związanych z sektorem magazynowym.
– Decyzja o rozbudowie Chylonia Business Park wynika z potrzeb lokalnego rynku, jak i optymistycznych danych ekonomicznych. Pomorze, a zwłaszcza rejon Trójmiasta i okolic, dynamicznie się rozwija i jest chętnie wybierane przez inwestorów doceniających potencjał regionu – podkreśla Daniel Balla, prezes grupy kapitałowej WRI Investment – W odpowiedzi na potrzeby rozwijającego się biznesu, rozbudowujemy biznes park, który jest jednym z kluczowych w naszym portfolio.
Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec tego roku, a 17 czerwca na terenie budowy odbyło się uroczyste podpisanie aktu erekcyjnego i wmurowanie kamienia węgielnego. Uczestniczyli w nim m.in. przedstawiciele inwestora oraz generalnego wykonawcy.
WRI Investment – grupa kapitałowa działająca na rynku nieruchomości. Realizuje zarówno nieruchomości komercyjne (m.in. Słomińskiego Art Office, Galeria Zegrzyńska w Legionowie, Chylonia Business Park), jak i mieszkaniowe (m.in. Kamienice Szczytnicka we Wrocławiu). Nad realizacją powyższych zamierzeń czuwa doświadczona i wyselekcjonowana kadra inżynierów, architektów i specjalistów rynku nieruchomości, którzy zostali już docenieni na rynku, m.in. nagrodą za obiekt Chylonia Business Park.
WPIP Construction – renomowany generalny wykonawca oraz projektant z ponad 30-letnim doświadczeniem, z dorobkiem kilkuset zrealizowanych inwestycji. Firma specjalizuje się w budowaniu i wyposażaniu obiektów zaawansowanych technologicznie, a także zrównoważonych, w których stosowane są rozwiązania spełniające wysokie standardy środowiskowe.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.