Komunikaty PR

Collegia - nowa sieć prywatnych akademików z pierwszymi obiektami w Trójmieście

2021-08-18  |  11:30
Biuro prasowe

Zdjęcia (autor: Dariusz Kula): https://wetransfer.com/downloads/5cf44e4cafb58fa891284c03efb6312820210818091622/de18c4f4c200ed2669e7a8721402350020210818091650/f1ec26

W ostatnich latach daje się zaobserwować wyraźną zmianę w preferencjach mieszkaniowych studentów. Dawniej głównym kryterium decydującym o wyborze danego lokum była jego lokalizacja, a standard budynku oraz wykończenia wnętrza zazwyczaj schodził na dalszy plan. Z biegiem lat sytuacja finansowa Polaków i rosnący napływ studentów z zagranicy spowodowały wyraźny zwrot w stronę jakości, co sprawiło, że czasy, w których panowało przekonanie, że student oczekuje przede wszystkim niskiej ceny, bezpowrotnie minęły.

Popyt na wiedzę oraz zamożność polskiego społeczeństwa stale rosną, co przekłada się na rosnącą liczbę studentów. W ciągu ostatnich lat Polska staje się także coraz atrakcyjniejszym miejscem do nauki dla studentów z całego świata. Wysoki poziom naukowy kadry wykładowców przy relatywnie niskich kosztach czesnego oraz utrzymania w Polsce sprawia, że nasze uczelnie wybierane są coraz chętniej przez studentów z wielu regionów świata, wśród których dominują Indie, Chiny a także kraje Bliskiego Wschodu. Przekłada się to na stałe zainteresowanie na usługi nowoczesnych obiektów noclegowych. Grupa inwestycyjna Silver Rock, po dogłębnych analizach rynku, postanowiła wyjść naprzeciw oczekiwaniom studentów i stworzyć w Polsce jedną z pierwszych sieci prywatnych akademików.

Polscy studenci to grupa coraz bardziej świadomych najemców, dla których nie liczy się wyłącznie cena, ale również jakość nieruchomości, za którą ponoszą opłaty – mówi Karol Wojtas, członek zarządu Silver Rock . Ponadto, w Polsce pojawia się coraz więcej studentów spoza granic naszego kraju, którzy oczekują znacznie wyższego standardu niż to, co dotychczas oferuje im rynek. Spółka Silver Rock zdecydowała się stworzyć bazę odpowiadającą oczekiwaniom obu tych grup, a wysokie poziomy obłożenia, które generujemy od oddania akademika Collegia do użytku pokazują, że doskonale wpisaliśmy się w oczekiwania rynku. Zapewniamy naszym najemcom nie tylko miejsce do spania, ale też kompleksową usługę, która obejmuje w całości wyposażony obiekt z miejscami do nauki, integracji, rekreacji i rozwoju swoich pasji a także parking. Wielofunkcyjny charakter budynku pozwala nam również na wynajem krótkoterminowy pokoi w okresie wakacyjnym. Nasze inwestycje doskonale wpisują się w potrzeby rynku i wyznaczają nowy standard, który wierzymy, że znajdzie coraz więcej odbiorców w kolejnych budynkach, które przygotowujemy – podsumowuje.

Marka akademików w Polsce

Collegia to jeden z pierwszych w Polsce projektów zakładający stworzenie marki w sektorze kampusów akademickich. Misją spółki jest dostarczenie nowoczesnej przestrzeni noclegowej, zapewniającej komfort, bezpieczeństwo i szereg udogodnień wszystkim swoim użytkownikom. Projekt Collegia docelowo zakłada stworzenie sieci akademików w największych ośrodkach studenckich w Polsce.

Tworząc projekt Collegia, starannie uwzględniono wiek, potrzeby i zwyczaje przyszłych mieszkańców obiektów, dzięki czemu mają one w sobie wszystko co potrzebne, by stworzyć unikalny klimat przyjaznego kampusu i stać się preferowanym miejscem zamieszkania studentów. Bliskość uczelni i dogodna lokalizacja w ramach miasta sprawią, że nowe obiekty szybko zapełnią się lokatorami.

Baza gastronomiczna, strefa fitness, strefa nauki i relaksu oraz atrakcyjny standard wykończenia to kolejne z atutów obiektów Collegia. Całości dopełni korzystny stosunek jakości do ceny.

Pierwsze obiekty w Trójmieście

Pierwszy prywatny kampus akademicki został oddany do użytku we wrześniu 2020 r. Gdańsku przy ulicy Sobieskiego 13, zaledwie kilka minut piechotą od Politechniki Gdańskiej. Składa się z dwóch pięciopiętrowych budynków, pomiędzy którymi znajduje się ogólnodostępna sala z punktami gastronomicznymi. Stanowi bazę dla ponad 500 studentów.

Całość została zaprojektowana z uwzględnieniem nowoczesnych rozwiązań architektonicznych i technologicznych oraz potrzeb typowych dla docelowej grupy użytkowników. Przestronne apartamenty, wysoka jakość wykończenia i liczne funkcje dodatkowe to tylko niektóre z atutów tej inwestycji. W obiekcie znajdują się pokoje do wspólnej pracy, pokoje rekreacyjne, sala eventowa, sala fitness, sala muzyczna i miejsca parkingowe. Obsługa częściowo odbywa się poprzez aplikacje mobilne, kontrolujące część funkcji administracyjnych oraz będzie rozbudowywana o obsługę studentów. Collegia to również obiekt objęty całodobową ochroną, zapewniającą wszystkim mieszkańcom kampusu komfort życia i bezpieczeństwo.

Collegia to równocześnie obiekt wielofunkcyjny, zapewniający bazę do najmu krótkoterminowego również w okresie wakacyjnym. Pozwala to zapewnić wysokie obłożenie również w czasie gdy inne obiekty przeznaczone pod najem dla studentów nie generują wysokiego obłożenia. Rozwiązanie to okazało także wyjątkowo korzystne w okresie pandemii i przedłużającej się nauki zdalnej na uczelniach. Wyposażenie obiektu zostało specjalnie do tego celu od początku przygotowane zapewniając pościel i ręczniki.

Najbliższe plany

Kolejny kompleks Collegia powstanie przy alei Zwycięstwa 10, w otoczonej zielenią części Gdańska, zlokalizowanej przy głównej trasie przelotowej łączącej Gdańsk, Sopot i Gdynię, a zarazem w bliskim sąsiedztwie Politechniki Gdańskiej i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Składać się będzie z akademika oraz budynku biurowego. W akademiku znajdą się ponad 20-metrowe, przestronne apartamenty o wysokiej jakości wykończenia, których część jest dodatkowo powiększona o antresole. Również w tym wypadku, dodatkowymi atutami inwestycji będą pokoje do wspólnej pracy, pokoje rekreacyjne, sala fitness i miejsca parkingowe.

W części biurowej, stanowiącej część przygotowywanego kompleksu, dostępnych będzie ponad 4000 m2 powierzchni i ogólnie 80 miejsc parkingowych. Nowoczesne przestrzenie przyciągać będą unikalnym klimatem. Ponadto, przy obiekcie powstanie zielone patio z funkcjami usługowymi dostępnymi w parterach obiektu.

_________

Silver Rock - spółka założona w odpowiedzi na zmieniające się potrzeby społeczeństwa. Od wielu lat tworzy innowacyjne projekty w sektorze nieruchomości komercyjnych, umiejętnie łącząc funkcjonalność i estetykę z wiedzą technologiczną i trendami współczesnej architektury. Przez wieloletni okres swojej działalności poprzez uczestnictwo w innowacyjnych przedsięwzięciach spółka zdobyła doświadczenie rynku amerykańskiego i stale poszerza obszary swojej działalności na arenie międzynarodowej. Silver Rock kompleksowo tworzy inwestycje pamiętając o zasadach zrównoważonego rozwoju i potrzebach społeczności w długiej perspektywie. Obecnie Silver Rock Investment wdraża w Polsce innowacyjne rozwiązania w sektorze akademików i budynków biurowych.

Więcej informacji: www.collegia.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości OKAM organizuje Dni Otwarte Strefy PROGRESS w Łodzi Biuro prasowe
2024-05-21 | 15:30

OKAM organizuje Dni Otwarte Strefy PROGRESS w Łodzi

W dniach 24-26 maja 2024 r. na terenie inwestycji mieszkaniowej Strefa PROGRESS pomiędzy al. Kościuszki 132 i ul. Piotrkowską 217 w Łodzi odbędą się Dni Otwarte. OKAM przygotował Ofertę
Nieruchomości Krakowski rynek nieruchomości odżywa
2024-05-21 | 14:05

Krakowski rynek nieruchomości odżywa

Pierwszy kwartał 2024 r. to okres wyraźnego ożywienia na krakowskim rynku nieruchomości mieszkaniowych. Dostępnych jest na nim blisko 4 800 lokali, co oznacza najwyższą wartość od
Nieruchomości EXPERT LINE: nowość w ofercie Termet
2024-05-21 | 13:00

EXPERT LINE: nowość w ofercie Termet

Niedawno firma Termet wprowadziła do oferty moduł hydrauliczny T-BOX, przeznaczony do współpracy z pompami ciepła Termet Heat Gold oraz Termet Heat Platinum. Następnym krokiem,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Forum Sektora Kosmicznego 4 czerwca 2024

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

IT i technologie

Polskie samorządy chcą wdrażać rozwiązania z użyciem sztucznej inteligencji. Wyzwaniem jest brak świadomości, jak zacząć i gdzie można ją zastosować

Robotyzacja i sztuczna inteligencja w biznesie zapoczątkowały już nowy etap rewolucji technologicznej, która nie ominie też sektora publicznego i samorządowego. Jej wdrożenie w urzędach może przynieść duże korzyści m.in. w postaci skrócenia czasu obsługi mieszkańców i odciążenia pracowników administracji, którzy będą w stanie poświęcić więcej czasu na bardziej wymagające zadania. Samorządy są mocno zainteresowane takimi rozwiązaniami, ale barierą wciąż pozostaje m.in. brak świadomości i wiedzy, jak rozpocząć proces ich wdrażania. – Drugą barierą jest strach przed tym, czy roboty zastąpią pracowników, którzy zostaną zwolnieni – podkreśla Tomasz Tybor, dyrektor ds. inteligentnej automatyzacji w Betacom.

Konsument

Organizacje społeczne przestrzegają przed wycofywaniem się z Zielonego Ładu. Koszty poniesie i rolnictwo, i całe społeczeństwo

W ubiegłym tygodniu 140 organizacji społecznych z całej Europy, również z Polski, wystosowało apel do unijnych instytucji przestrzegający przed skutkami odchodzenia od Zielonego Ładu. W ostatnich miesiącach Komisja Europejska zaczęła łagodzić niektóre wymogi, do czego przyczyniły się protesty rolników w krajach członkowskich. – Zielony Ład to nie tylko jest kwestia rolnictwa, ale sprawa nas wszystkich – przekonują ekolodzy. W ich opinii, jeśli nie zostaną podjęte konkretne działania, koszty zaniechań i zmiany klimatu zapłacą wszyscy – zarówno rolnicy, jak i społeczeństwo.

Transport

Polska walczy o utrzymanie pozycji hubu logistycznego w Europie. Będzie to możliwe dzięki inwestycjom w infrastrukturę transportową

Polska stała się już hubem logistyczno-transportowym w środkowej części Europy. Mamy  też dominującą pozycję w tranzycie Wschód – Zachód. Aby utrzymać tę pozycję, konieczne są jednak kolejne inwestycje. Będzie miało to kluczowe znaczenie już po zakończeniu wojny w Ukrainie. Zamknięcie tego etapu wojny i odbudowy Ukrainy, przy dofinansowaniu infrastruktury w Polsce, to duża szansa, aby nasz transport mógł faktycznie się stać pewnym ogniwem łączącym Zachód z Ukrainą – ocenia Przemysław Sekieta, dyrektor Działu Handlowego w Grupie SKAT.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.