Komunikaty PR

Cordia Polska zakończyła prace konstrukcyjne na osiedlu Modena w Poznaniu

2023-10-10  |  14:00
Biuro prasowe
Kontakt
Magdalena Maksymiuk
PR Hub

Długa 16/205
00-238 Warszawa
magdalena.maksymiuk|prhub.eu| |magdalena.maksymiuk|prhub.eu
609555990
prhub.eu
Do pobrania info pras ( 0.05 MB )

Budowa I etapu osiedla Modena na terenie kultowych zakładów odzieżowych w Poznaniu osiągnęła ważny kamień milowy. Konstrukcja 6-piętrowego budynku z 8-piętrową dominantą osiągnęła najwyższy punkt. W piątek, 6 października miało miejsce uroczyste zawieszenie tradycyjnej „wiechy”, a wraz z ukończeniem konstrukcji budynku rozpoczęły się prace wykończeniowe i elewacyjne.

Modena, nowoczesne osiedle Cordii powstające na terenie zakładów odzieżowych z 1908 r., jest realizowane w czterech etapach. W ramach pierwszego z nich został wzniesiony 6-piętrowy budynek z 8-piętrową dominantą, w którym znajdą się 262 mieszkania i 9 lokali usługowych. Wraz z ukończeniem konstrukcji budynku, rozpoczęły się prace instalacyjne, tynkarskie, posadzkarskie, a także elewacyjne, o czym świadczy rusztowanie ulokowane od ulicy Wawrzyniaka.

- Zakończyliśmy ważny etap budowy I etapu osiedla Modena, a tym samym rewitalizacji tego wyjątkowego miejsca na mapie Poznania. To dla nas szczególny projekt, który łączy funkcje mieszkaniowe z rewitalizacją przestrzeni miejskiej. Przywracając Modenie życie, przekazujemy nie tylko mieszkania, ale również opowieści i doświadczenia poprzednich epok. Cieszymy się, że nieużytkowany od ponad dwóch dekad teren wraz z otaczającą go zielenią zostanie ponownie oddany mieszkańcom Jeżyc – mówi Tomasz Łapiński, Prezes Zarządu i Dyrektor Zarządzający Inwestycjami Mieszkaniowymi w Cordia Polska.

Natura w centrum uwagi

W ramach budowy osiedla deweloper zobowiązał się do rewitalizacji zabytkowej alei ponad 100-letnich platanów przylegającej do terenu Modeny. Przed rozpoczęciem prac budowlanych drzewa zostały przycięte i odpowiednio zabezpieczone. Jak informuje inwestor, wszystkie platany są w dobrej kondycji i bardzo dobrze zniosły zabiegi pielęgnacyjne. Aleja, uzupełniona wygodnymi ławkami i hamakami, stworzy strefę relaksu i zostanie otwarta dla lokalnej społeczności po zakończeniu pierwszego etapu inwestycji.

W nowej Modenie nie zabraknie też innych rozwiązań służących naturze. O zieloną energię zadbają panele fotowoltaiczne oraz oświetlenie LED wykorzystywane w częściach wspólnych. Zbiorniki retencyjne na wodę deszczową umożliwią podlewanie roślinności bez marnowania cennych zasobów, a zielone dachy zredukują zanieczyszczenia powietrza. Na terenie inwestycji pojawią się także specjalnie zaprojektowane budki, które dadzą schronienie ptakom – min. jerzykom.

Zabytkowy teren odzyskuje przyszłość

Jednocześnie z postępującymi pracami w pierwszym etapie inwestycji, krystalizują się plany dotyczący jej dalszej przyszłości. Cordia pozyskała już ostateczną decyzję zabudowy dla kolejnych etapów, które będą architektonicznym rozwinięciem obecnego konceptu. Dwa budynki na terenie zakładów przy ul. Jackowskiego i Kraszewskiego zostaną zachowane. Projekt budowlany ma być gotowy w 2024 r., a równolegle będą prowadzone prace projektowe związane z przebudową ulicy Kraszewskiego. Cała inwestycja ma zakończyć się do ok. 2028 r.

- Zależało nam, aby w projekcie nowej Modeny zachować jak najwięcej oryginalnych elementów i utrzymać ducha tego miejsca, dlatego prace prowadzimy w ścisłej współpracy z konserwatorem zabytków. Udało nam się zaprojektować modernizację i rozbudowę budynku od strony ulicy Kraszewskiego tak, by symbol Modeny, piękny neon z lat 80-tych, pozostał w dotychczasowej lokalizacji. Odrestaurujemy również zabytkową pompę wody, a wykończenia wnętrz nawiążą do projektów dawnych śródmiejskich kamienic. Naszym celem jest nie tylko ocalenie historycznych elementów, ale także ich podkreślenie i włączenie w nowoczesny kontekst. To właśnie te detale, które przetrwały próbę czasu, nadają szczególny charakter i wyjątkowość naszemu projektowi – podkreśla Joanna Kasperczyk, Dyrektor Projektów Cordii w Poznaniu.

Generalnym wykonawcą Modeny jest poznańska firma W.P.I.P. – MARDOM.

***

Cordia jest jedną z największych grup deweloperskich i inwestycyjnych na rynku nieruchomości mieszkaniowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Jest silną i dobrze znaną marką obecną w sektorach rynku sprzedaży: średnim i premium. Działalność prowadzi na Węgrzech, w Polsce i Rumunii, realizuje także dwa projekty pilotażowe w Hiszpanii. W 2020 r. kupiła brytyjską firmę deweloperską Blackswan Property, a także 18% udziałów w Argo Properties NV, holenderskiej firmie aktywnej na rynkach mieszkaniowym i rewitalizacji miast w Niemczech. Na polskim rynku została właścicielem spółki deweloperskiej Polnord. Cordia Group ma 20 lat doświadczenia i jest dumnym laureatem wielu międzynarodowych nagród, w tym: „ULI Global Awards for Excellence” przyznanym przez ULI, „Best Mixed Use Project in Europe” International Property Awards, Bloomberg TV, The New York Times, a także „Best Purpose Built Project Worldwide” przyznanym przez International Real Estate Federation (FIABCI).

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Hub
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości BRAK ZDJĘCIA
2024-07-24 | 11:32

Guess w Elektrowni Powiśle z większym biurem

Guess Poland jest najemcą biurowym Elektrowni Powiśle od 2018 roku. Po 6 latach od podpisania pierwszej umowy, globalna marka lifestyle’owa zdecydowała się przedłużyć najem o kolejne lata, a także dokonać ekspansji na większą
Nieruchomości Skyliner w 100% wynajęty
2024-07-24 | 11:00

Skyliner w 100% wynajęty

Karimpol Polska podpisał właśnie umowę najmu na ostatnią wolną przestrzeń biurową w warszawskim biurowcu Skyliner. W ramach porozumienia najemca - jeden z czołowych deweloperów
Nieruchomości Szymon Marciniak i dodatkowa oferta promocyjna na Mieszkaniowym Dniu Otwartym
2024-07-24 | 08:00

Szymon Marciniak i dodatkowa oferta promocyjna na Mieszkaniowym Dniu Otwartym

Niewiele czasu pozostało, by skorzystać z lipcowej promocji Grupy Murapol, w ramach której deweloper postawił do dyspozycji klientów 260 mieszkań i apartamentów

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Od przyszłego roku akcyza na e-liquidy ma wzrosnąć o 75 proc. To trzy razy więcej niż na tradycyjne papierosy

 Na rynku e-liquidów mamy największą szarą strefę, z którą fiskus niezbyt dobrze sobie radzi. Gwałtowna podwyżka akcyzy nie pomoże w rozwiązaniu tego problemu, tylko go spotęguje – mówi Piotr Leonarski, ekspert Federacji Przedsiębiorców Polskich. Krajowi producenci płynów do e-papierosów zaapelowali już do ministra finansów o rewizję planowanych podwyżek akcyzy na wyroby tytoniowe. W przypadku e-liquidów ma być ona największa i w 2025 roku wyniesie 75 proc. Branża podkreśla, że to przyczyni się do jeszcze większego rozrostu szarej strefy, a ponadto będzie zachętą dla konsumentów, żeby zamiast korzystać z alternatyw, wrócili do palenia tradycyjnych papierosów.

Infrastruktura

Zielone zamówienia publiczne stanowią dziś zaledwie kilka procent rynku. Rządowy zespół ma opracować specjalne kryteria dla nich

Zielone zamówienia publiczne stają się w ostatnich latach coraz bardziej powszechną praktyką, choć w Polsce odpowiadają za kilka procent ogólnej liczby zamówień. Duży nacisk na ten aspekt, w postaci nowych regulacji i wytycznych, kładzie także Unia Europejska. Dlatego też w maju br. zarządzeniem prezesa Rady Ministrów został powołany specjalny rządowy zespół, którego zadaniem będzie uwzględnienie aspektów środowiskowych w polskim systemie zamówień publicznych oraz opracowanie wytycznych dla zamawiających. – Ważne, żeby te opracowywane kryteria były dostosowane do realiów polskiego rynku – wskazuje Barbara Dzieciuchowicz, prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa.

IT i technologie

Boom na sztuczną inteligencję w ochronie zdrowia ma dopiero nastąpić. Wyzwaniem pozostają regulacje i zaufanie do tej technologii

Sztuczna inteligencja ma potencjał, żeby zrewolucjonizować podejście do profilaktyki, diagnostyki i leczenia pacjentów, jednocześnie redukując ich koszty. W globalnej skali wartość rynku rozwiązań opartych na AI w opiece zdrowotnej rośnie lawinowo – w ub.r. wynosiła ponad 32 mld dol., ale do 2030 roku ta kwota ma się zwiększyć ponad sześciokrotnie. Również w Polsce narzędzia bazujące na AI zaczynają być wdrażane coraz szerzej, choć – jak wynika z lipcowego raportu SGH – prawdziwy rozwój potencjału sztucznej inteligencji w polskiej branży ochrony zdrowia ma dopiero nastąpić. Warunkiem jest stworzenie stabilnego i bezpiecznego środowiska dla rozwoju tej technologii, opartego na regulacjach prawnych i zaufaniu wszystkich interesariuszy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.