CTP wybuduje sieć parków logistycznych w Polsce
CTP, największy deweloper obiektów przemysłowych w Europie Środkowej i Wschodniej nawiązuje strategiczne partnerstwo z działającym w Polsce MDC², by wybudować rozsiane po całej Polsce parki biznesowe z pełnym serwisem. Budowa pierwszych trzech obiektów rozpocznie się w pierwszym kwartale 2021 roku. W pierwszym roku realizacji projektu CTP zainwestuje 200 milionów euro.
Należąca do pierwszej piątki europejskich deweloperów obiektów przemysłowych firma CTP, mająca w swoim portfolio 6,3 miliona m kw., wprowadza do Polski swoją sieć CTPark w odpowiedzi na ogromne zapotrzebowanie na obiekty logistyczne w tym regionie.
„Polska to największa gospodarka w Europie Środkowej i Wschodniej, która ma strategiczne położenie i znajduje się niedaleko Niemiec, dlatego jest niezmiernie atrakcyjna z punktu widzenia logistyki”, wyjaśnia Remon Vos, prezes CTP. „Roboty budowlane rozpoczniemy w Warszawie i Katowicach, a jednocześnie będziemy poszukiwać kolejnych miejsc w Polsce, w których mogłyby powstać najnowocześniejsze, zrównoważone parki dla 700 naszych klientów. Docierają do nas sygnały, że zapotrzebowanie na obiekty logistyczne i przemysłowe w regionie Warszawy i innych dużych polskich miast jest ogromne.”
CTP będzie realizować w Polsce ogłoszony dzisiaj projekt we współpracy z MDC², deweloperem obiektów logistycznych, mającym swoje biura w Warszawie i Katowicach. Hadley Dean, założyciel MDC², przyznaje: „Polska to drugi pod względem tempa wzrostu rynek logistyczny w Europie, dlatego cieszymy się, że będziemy mogli odegrać znaczącą rolę w realizacji działań ekspansyjnych CTP.” MDC² to zespół doświadczonych ekspertów z branży nieruchomości, który w ciągu ostatnich 15 lat zrealizował parki logistyczne o powierzchni ponad trzech milionów m kw.
CTP działa aktywnie na siedmiu rynkach Europy Środkowej i Wschodniej, tj. w Czechach, na Słowacji, w Rumunii, Serbii, na Węgrzech, w Bułgarii i Polsce. Firma posiada w swoim portfolio 6,3 miliona m kw., kolejnych 700 tys. m kw. jest w trakcie realizacji, tym samym do 2023 roku najprawdopodobniej uda jej się przekroczyć 10 milionów m kw. całkowitej powierzchni najmu. CTP to pierwszy deweloper obiektów przemysłowych w regionie, który uzyskał certyfikat BREEAM dla całego posiadanego przez siebie portfolio obiektów.
O CTP Group
CTP Group to właściciel nieruchomości komercyjnych, deweloper i firma zarządzająca nieruchomościami, która oferuje kompleksowe usługi w sektorze nieruchomości logistycznych. Grupa specjalizuje się w budowie i zarządzaniu oraz jest właścicielem najnowocześniejszych, przyjaznych dla klientów parków biznesowych/logistycznych, z których korzystają wiodące firmy krajowe i zagraniczne, strategicznie inwestujące w nowe lub już rozpoczęte projekty. CTP Group to największy właściciel–deweloper luksusowych nieruchomości przemysłowych i logistycznych, oferujący kompleksowe usługi w Europie Środkowej i Wschodniej (CEE). Na podstawowy portfel nieruchomości Grupy składa się 6 milionów metrów kwadratowych nieruchomości Klasy A w ponad 100 strategicznych lokalizacjach w siedmiu krajach CEE: w Czechach, na Słowacji, Węgrzech, w Serbii, Rumunii, Polsce i Bułgarii. W ramach swojego długofalowego zaangażowania CTP dąży do tego, by budować i posiadać najbardziej efektywne i ekologiczne obiekty, dlatego już teraz 100% należących do jej portfela budynków logistyczno-przemysłowych posiada certyfikat BREEAM („bardzo dobry” lub „doskonały”), a do końca 2021 roku działalność firmy ma być całkowicie neutralna pod względem emisji CO2.
O MDC²
MDC² to deweloper i firma zarządzająca obiektami logistycznymi i magazynowymi z siedzibą w Polsce, którą w 2021 roku założyli doświadczeni specjaliści z branży nieruchomości komercyjnych: Hadley Dean, Jeremy Cordery, Peter Love, tworząc zespół mający na swoim koncie projekty magazynowe o łącznej powierzchni ponad 3 milionów m kw., zrealizowane na przestrzeni ostatnich 15 lat. Firma zajmuje się budową, obrotem i zarządzaniem zrównoważonymi, nowoczesnymi obiektami logistycznymi w Polsce, drugim pod względem tempa wzrostu rynku logistycznym w Europie. MDC² koncentruje swoje działania na polskim rynku i na rozwoju wybranej klasy aktywów przez solidny zespół z dwudziestoletnim doświadczeniem w budowie i marketingu obiektów logistycznych i magazynowych. Dzięki wspólnemu przedsięwzięciu z CTP Group, MDC² będzie mogło rozpocząć realizację pięciu nowych budów w Warszawie, Łodzi, Zabrzu, Opolu i Iłowie w trzecim kwartale 2021 roku.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.