Cyprys Sp. z o.o. z nowym zakładem produkcyjnym na wschód od Krakowa
AXI IMMO Group
Twarda 18
00-105 Warszawa
monika.rykowska|axiimmo.com| |monika.rykowska|axiimmo.com
+48 725 900 100
www.axiimmo.com
Producent i dostawca gotowych systemów meblowych, firma Cyprys Sp. z o.o. zdecydowała się na wynajęcie 5 600 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej i biurowej w prywatnej inwestycji po wschodniej stronie Krakowa. Firma AXI IMMO odpowiadała za kompleksowe usługi doradcze, w tym reprezentowanie Klienta w negocjacjach.
Firma Cyprys sp. z o.o. to producent i dostawca gotowych systemów meblowych, który od 1996 r. świadczy kompleksowe usługi w zakresie aranżacji i wyposażenia pomieszczeń. W jej ofercie znajdują się meble do pokoi dziennych, jadalni oraz sypialni. W wyniku rozwoju w 2009 r. firma zdecydowała się na otwarcie fabryki, w której nieustannie rozszerza linię produkcyjną. Rozbudowany park maszyn zapewnia uniwersalność i funkcjonalność rozwiązań w realizacji zamówień od dużych sieci meblarskich. W 2016 r. firma Cyprys otrzymała dwie nagrody, tj. znalazła się w gronie "Gazel Biznesu 2016" i po raz drugi została wyróżniona tytułem „Geparda Biznesu”.
- Decyzja o rozwoju naszej działalności i otwarciu drugiego zakładu produkcyjnego to realizacja długofalowych planów i konsekwentnej polityki wzrostu. Jesteśmy świadomi rosnących oczekiwań w stosunku do naszej pracy, a przede wszystkim terminowości dostaw względem Klientów. W kontekście nowego zakładu produkcyjnego poszukiwaliśmy dobrze skomunikowanej lokalizacji z dużym zapleczem wykwalifikowanych pracowników. Wschodnie rejony Krakowa były dla nas pod tym względem interesujące – mówi Paweł Cudzich, Prezes Zarządu, Cyprys Sp. z o.o.
Firma Cyprys Sp. z o.o. wprowadziła się do nowej lokalizacji w czerwcu br. Na potrzeby zakładu produkcyjnego przeznaczono 5 450 mkw. powierzchni produkcyjnej, z kolei na dodatkowych 150 mkw. powstała przestrzeń biurowo-socjalna. Za transakcję ze strony firmy AXI IMMO odpowiadała Marta Nowik.
- Przez wzgląd na określone wymagania techniczne Klienta poszukiwaliśmy relatywnie płytkiego modułu, który zapewni dwa osobne wejścia do powierzchni produkcyjnej umożliwiające zachowanie ciągu technologicznego. Na etapie podejmowania decyzji przez Klienta konsultowaliśmy także zagadnienia techniczne z naszymi doświadczonymi doradcami z działu BTS AXI IMMO w zakresie dostosowania budynku do działalności produkcyjnej. Co więcej, działaliśmy pod dużą presją czasu, ponieważ przez wzgląd na rosnącą liczbę zamówień, Klient niemal od razu chciał rozpocząć pracę w nowym zakładzie – wyjaśnia Marta Nowik, Konsultant w Dziale Powierzchni Logistycznych i Przemysłowych, AXI IMMO.
Na zakończenie I kw. 2021 r. Kraków był dziewiątym co do wielkości rynkiem magazynowym w Polsce oferującym ponad 560 000 mkw. powierzchni. Niemniej według wstępnych szacunków ekspertów AXI IMMO na koniec 2021 r. całkowite zasoby tego regionu powinny przekroczyć 700 000 mkw., wliczając w to planowane projekty. Ograniczona podaż, po pierwsze wpływa na niski poziom pustostanów, który w I kw. 2021 r. wynosił 3% i była to najniższa wartość od prawie 5 lat. Po drugie wpływa na niską aktywność najemców przez brak możliwości do ekspansji. Przez lata popyt wewnętrzny na krakowskim rynku magazynowym był głównie generowany przez rozwój lokalnych producentów i dystrybutorów.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Duże możliwości korzystania z funduszy europejskich przez polskie firmy. Szczególnie w obszarze obronności
W ramach polityki spójności i Krajowego Planu Odbudowy Polska ma do dyspozycji 190 mld zł na wsparcie polskich firm. Środków dla przedsiębiorców nie zabraknie również w nowej perspektywie finansowej po 2027 roku. Dedykowane im programy KPO obejmują nie tylko wsparcie finansowe, ale również inwestycje i reformy deregulujące polską gospodarkę. Ich celem jest zwiększenie jej konkurencyjności, jak również bezpieczeństwa w kontekście położenia geopolitycznego Polski. Na szczególnie szeroką ofertę programów mogą liczyć sektory obronności i transportowy.
Farmacja
Zniesienie zakazu reklamy aptek może zwiększyć świadomość pacjentów o usługach farmaceutycznych. Taki może być skutek wyroku TSUE

W czerwcu Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznał, że obowiązujący w Polsce całkowity zakaz reklamy aptek narusza prawo UE. To oznacza, że Polska będzie musiała dostosować regulacje. Dla pacjentów wyrok oznacza szerszy dostęp do informacji o usługach farmaceutycznych, a dla właścicieli aptek – możliwość legalnej komunikacji z rynkiem. Naczelna Rada Aptekarska obawia się chaosu prawnego i wezwała resort zdrowia do uregulowania sytuacji prawnej.
Prawo
Przemysł chemiczny czeka na szczegóły unijnego wsparcia dla sektora. Najważniejsza jest obniżka cen energii

Komisja Europejska przedstawiła plan działania dla modernizacji i wzmocnienia konkurencyjności unijnego przemysłu chemicznego. Plan ma być rozwiązaniem najważniejszych wyzwań stojących przed sektorem chemicznym w Europie, w tym m.in. wysokich cen energii i nieuczciwej konkurencji na rynkach zagranicznych. KE chce również promować inwestycje w innowacje, ESG, a także uprościć unijne przepisy dotyczące chemikaliów.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.