Dark Arkitekter otwiera swoje pierwsze biuro zagraniczne w Gdańsku
Krzysztof Król
Ultra Relations
Leśna 18b4
81-549 Gdynia
krzysztof|ultrareltions.com| |krzysztof|ultrareltions.com
728612070
ultrarelations.com
Projekty Dark Arkitekter: https://1drv.ms/u/s!Ak6vnk2kpo84itRckXLxC-ysZwZswA?e=uEBJq1
Dark Arkitekter – jedno z najbardziej renomowanych norweskich biur architektonicznych otworzyło swoje pierwsze studio za granicą. Sebastian Grzesiak, nowo powołany CEO oddziału w Gdańsku, cieszy się na możliwość popularyzowania skandynawskiej architektury na nowym rynku.
Kiedy dwóch architektów pracujących w Dark Arkitekter w Norwegii zdecydowało się na powrót do Polski, firma dostrzegła możliwość założenia biura za granicą. Sebastian Grzesiak i Barbara Olejniczak-Grzesiak obecnie kierują jego rozwojem i zatrudnili już dwóch lokalnych architektów.
Pierwszy oddział DARK Arkitekter za granicą
Oddział w Gdańsku jest pierwszym zagranicznym przedsięwzięciem wielobranżowego koncernu DARK Design Group, który tworzą architekci, architekci wnętrz i architekci krajobrazu. Nowe biuro działa od stycznia 2022 roku i znajduje się w Garnizonie, dzielnicy Gdańska która jest jednym z najbardziej udanych przykładów transformacji architektonicznej w Polsce.
- Widzimy wiele ekscytujących możliwości na polskim rynku. Gdańsk się rozwija, innowacje architektoniczne i zrównoważona architektura stają się coraz ważniejsze w Polsce. Zespół w Gdańsku będzie częścią interdyscyplinarnej grupy i będzie pracował zarówno z norweskimi jak i polskimi klientami, mówi CEO DARK Design Group, Geir G. Hantveit.
Dzielenie się nordyckim zrównoważonym podejściem
Architektura skandynawska cieszy się w Polsce uznaniem i jest postrzegana jako architektura zrównoważona o wysokiej jakości i doskonałym wzornictwie. Nowo powstała firma ma na celu promowanie jej zasady i wartości na polskim rynku.
- Za pośrednictwem naszego norweskiego doświadczenia w zakresie zrównoważonej architektury, rewitalizacji i programów certyfikacji środowiskowej, takich jak BREEAM czy WELL, możemy wywierać pozytywny wpływ za granicą. Posiadamy szerokie doświadczenie w wykorzystaniu struktur z drewna oraz potencjału ponownego wykorzystania materiałów i produktów. Skupienie się na zrównoważonych technologiach i projektowaniu w obiegu zamkniętym staje się korzyścią, biorąc pod uwagę znaczenie troski o klimat i stale zmieniające się trendy na rynku budowlanym. Szczególnie w obecnych, wymagających czasach - mówi Grzesiak.
W ciągu ostatnich dwóch lat DARK Design Group założyła trzy nowe biura w Norwegii i jedno w Polsce. Dziś studio projektowe liczy łącznie około 180 pracowników w pięciu biurach.
Zapraszamy na Linkedin i Instagram Dark Arkitekter:
https://www.linkedin.com/company/dark-arkitekter-polska
https://instagram.com/darkarkitekter
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Czterodniowy tydzień pracy testuje coraz więcej organizacji. Przynosi korzyści zarówno pracownikom, jak i firmom
Rząd pracuje nad skróceniem tygodnia pracy, a szefowa resortu pracy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk zadeklarowała, że zmiana miałaby wejść w życie jeszcze w obecnej kadencji Sejmu. Choć eksperci i pracodawcy są w tej kwestii podzieleni, to przykłady z innych rynków, m.in. Islandii, Wielkiej Brytanii i Portugalii, pokazują, że taki model ma wiele korzyści, zarówno po stronie pracowników, jak i firm.
Bankowość
Sądy są zalewane pozwami frankowiczów. Rząd pracuje nad ustawą usprawniającą sprawy kredytobiorców
W sądach toczy się około 200 tys. spraw dotyczących kredytów frankowych. Prawomocnym wyrokiem zakończyło się 30 tys. Na drogę sądową zdecydowała się jednak tylko część kredytobiorców. Umów objętych ryzykiem walutowym było blisko milion, a ich wartość w szczytowym okresie, czyli w 2011 roku, osiągnęła niemal 200 mld zł.
Handel
Donald Trump zaczyna swą drugą kadencję jako prezydent. Europejski biznes obawia się konsekwencji zapowiedzianych ceł
Świat biznesu z niepokojem czeka na pierwsze decyzje Donalda Trumpa, zwłaszcza w sprawie wprowadzenia głośno zapowiadanych ceł na towary z zagranicy. Zdaniem Marcina Nowackiego, wiceszefa Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, Unia Europejska musi się przygotować na większy odbiór produktów i usług ze Stanów Zjednoczonych, które mają wysoki deficyt w handlu ze Starym Kontynentem. Tradycyjnie życzliwie nastawiona do USA Polska mogłaby wykorzystać swoją prezydencję w Radzie UE, by doprowadzić do porozumienia między obu stronami.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.