Komunikaty PR

Dekpol Deweloper stawia na Wyspę Sobieszewską

2020-07-27  |  10:50

Dekpol Deweloper wprowadził do sprzedaży dwie nowe inwestycje obejmujące łącznie 76 lokali. Lazur Park i Villa Neptun powstaną na Wyspie Sobieszewskiej w Gdańsku. Obydwa projekty łączy kameralna i nowoczesna zabudowa oraz wyjątkowa lokalizacja blisko nadbałtyckiej plaży i nabrzeża Martwej Wisły, co powoduje że nieruchomości są niezwykle atrakcyjne. Inwestycja Lazur Park  przeznaczona jest na cele mieszkaniowe, a Villa Neptun oferuje lokale pod wynajem, ale można je również zakupić na własny użytek.

Wyspa Sobieszewska jest jednym z ciekawszych regionów Trójmiasta zarówno pod kątem walorów krajobrazowych, jak również pod względem dostępnej infrastruktury. Obszar słynie z jednych z najpiękniejszych plaż na polskim wybrzeżu i jednocześnie jest ostoją dzikiej przyrody - na jego terenie znajdują się aż dwa rezerwaty: Ptasi Raj i Mewia Łacha. To wszystko powoduje rosnącą „modę” na Sobieszewo.

Bezpieczne i stałe połączenie Wyspy z lądem zapewnia wybudowany pod koniec 2018 roku Most Sobieszewski. Do tętniącego życiem centrum Gdańska jest stąd tylko 20 minut jazdy samochodem. Nic więc dziwnego, że to właśnie tu Dekpol Deweloper zdecydował się zrealizować swoje dwa kolejne projekty.

Przy ul. Kwiatowej, tylko 1 km od nadmorskiej plaży, powstanie Lazur Park, w którym znajdzie się 36 mieszkań o powierzchni od 27 mkw. do 58 mkw. Natomiast przy ul. Nadwiślańskiej, w pobliżu Przystani Tramwaju Wodnego nad brzegiem Martwej Wisły, powstanie Villa Neptun, w ofercie której jest 40 apartamentów pod wynajem o powierzchni od 28 mkw. do 58 mkw. Obydwie inwestycje, poza kameralną zabudową i lokalizacją w Gdańsku Sobieszewie, łączy nowoczesna architektura, w której przeważają duże przeszklenia, a każdy z lokali ma zapewnioną dodatkową przestrzeń w postaci ogródka lub balkonu. W przypadku Villi Neptun na szczególną uwagę zasługują tarasy o imponującej powierzchni blisko 100 mkw. należące do apartamentów z antresolą położonych na ostatnich kondygnacjach budynków. W przypadku Lazur Park uwagę przykuwa wyjątkowa strefa rekreacyjna obejmująca salę bilardowo-kinową do dyspozycji mieszkańców i ich gości.

Projekty obydwu inwestycji uwzględniają ogólnodostępne tereny wypoczynkowe ze starannie zaprojektowaną zielenią, ławkami i innymi elementami małej architektury, a także naziemne miejsca postojowe, w tym dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Generalnym wykonawcą obu inwestycji jest Dekpol S.A., a za projekt odpowiada pracownia Architonika - Projektowanie Architektoniczne Twardowski Marek. Termin oddania do użytku Lazur Park oraz Villi Neptun planowany jest na II połowę 2021 roku.

Ceny mieszkań w Lazur Park wynoszą od 317 tys. do 536 tys. zł brutto. Ze względu na mieszkaniowy charakter inwestycji zastosowany jest 8% VAT. Z kolei w  inwestycji Villa Neptun ceny apartamentów pod wynajem kształtują się od 387,5 do 686,5 tys. zł brutto. W tej inwestycji lokale objęte są 23% stawką VAT.

Więcej informacji nt. obydwu projektów znaleźć można na stronach:

https://dekpol.pl/mieszkania/lazur-park/

https://dekpol.pl/mieszkania/villa-neptun/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Lark Promotion
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia? Biuro prasowe
2024-08-01 | 12:40

Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia?

ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/df5da596b95d2b7b77b8b6205a68ee9020240801065655/0a8a1ba96438821c06f4194c9a88cf6d20240801065757/c80605   Zmiany trendów w branży
Nieruchomości Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej
2024-08-01 | 10:00

Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej

Savills Investment Management (Savills IM), międzynarodowy menedżer inwestycyjny, podsumował wyniki Galerii Katowickiej w pierwszej połowie 2024 r. Wiodące centrum handlowo-rozrywkowe w
Nieruchomości Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe
2024-08-01 | 01:00

Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe

W których, projektach w pierwszej połowie tego roku deweloperzy sprzedali najwięcej mieszkań? Czym te inwestycje przyciągają kupujących? Co najbardziej zachęca nabywców, jakie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zmiany w ustawie wiatrakowej przełożą się na dodatkowe wpływy do budżetów gmin. Do 2030 roku sięgnąć mogą one 935 mln zł

Nowelizacja ustawy wiatrakowej, a szczególnie zmniejszenie wymaganej odległości farm od zabudowań, może zwiększyć potencjał polskiej energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie. Przychody z podatków od takich instalacji mogą wynieść w każdej z gmin nawet kilka milionów złotych rocznie. Na turbinach wiatrowych w gminie zyskają również sami mieszkańcy, ponieważ 10 proc. łącznej mocy zainstalowanej będzie możliwe do objęcia przez mieszkańców na zasadzie tzw. wirtualnego prosumenta. – Wokół energetyki wiatrowej krąży jednak wiele mitów. Konieczna jest edukacja społeczeństwa – podkreśla Anna Kosińska z Res Global Investment.

Problemy społeczne

Ukraińscy uchodźcy w Polsce mają coraz lepszy dostęp do opieki zdrowotnej. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi

Uchodźcy z Ukrainy, którzy przebywają w Polsce, mają coraz lepszy dostęp do polskiego systemu opieki zdrowotnej i coraz lepiej rozumieją, jak się w nim poruszać. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi, blisko co piąty korzysta z usług stomatologicznych, a wśród dzieci obserwowany jest wzrost poziomu wyszczepienia. Statystyki zebrane przez GUS i Światową Organizację Zdrowia pokazują też, że wyzwania, z którymi wciąż się mierzą – jak długie kolejki do specjalistów, duże koszty konsultacji i leczenia czy wysokie ceny leków – pokrywają się z tymi, z którymi boryka się również polskie społeczeństwo.

Ochrona środowiska

Średnie i małe firmy mogą mieć problem z gromadzeniem danych do raportów zrównoważonego rozwoju. Bez nich grozi im utrata partnerów biznesowych

Duże podmioty już w 2025 roku będą musiały opublikować swoje raporty zrównoważonego rozwoju w zgodzie z wymogami unijnej dyrektywy CSDR. To pociągnie za sobą zmiany w całym łańcuchu wartości i wpłynie również na MŚP. Ich więksi partnerzy biznesowi zaczną bowiem wymagać od nich dostarczania określonych danych – dotyczących m.in. ich emisji gazów cieplarnianych i wpływu na środowisko – aby móc je uwzględnić w swoich sprawozdaniach. – Mniejsze firmy, które są partnerami czy podwykonawcami dużych koncernów, będą musiały ten wymóg spełnić – podkreśla Dariusz Brzeziński z Meritoros. Jego zdaniem w praktyce mogą jednak mieć z tym duży problem.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.