Dekpol zawiesił wiechę na budowie nowoczesnej ocynkowni
Dekpol zakończył pierwszy etap budowy nowoczesnej ocynkowni przeznaczonej dla firmy Inter Metal. Inwestycja osiągnęła stan surowy i na szczycie budynku została zawieszona tradycyjna wiecha. Oddanie do użytkowania zaawansowanej technologicznie hali produkcyjnej o łącznej powierzchni ponad 6 000 m2 planowane jest w trzecim kwartale br.
Uroczystość zawieszenia wiechy odbyła się na budowie nowoczesnej hali, przeznaczonej dla firmy Inter Metal wchodzącej w skład Grupy Saferoad. Inwestora reprezentował Grzegorz Bagiński, Prezes Saferoad Sp. z o.o., Prezes Iner Metalu Maciej Kaczalski oraz inni goście. W uroczystości wzięli także udział przedstawiciele Generalnego Wykonawcy czyli firmy Dekpol: Adam Olżyński, Dyrektor ds. Inwestycji Rozwoju oraz Rafał Glaza, Dyrektor Techniczny.
- Dzięki zaawansowanej technologii przygotowywany obiekt będzie najnowocześniejszą ocynkownią w naszym kraju, a nawet Europy - podkreślił Marek Mazurowski, Kierownik Budowy.
Prezes Kaczalski uroczyście przywitał gości i podziękował wszystkim zaangażowanym w projekt. Wśród gości znaleźli się przedstawiciele biura projektowego DCS oraz inżynier firmy Transprojekt, która nadzoruje projekt. W swojej wypowiedzi poinformował i zapewnił, że inwestycja jest w pełni bezpieczna dla środowiska i sąsiadów w otoczeniu. Firma Inter Metal przy wszystkich swoich projektach stawia na bezpieczeństwo. To bardzo ważne przedsięwzięcie, które pozwoli utrzymać Firmie Inter Metal również wysoką dynamikę rozwoju – powiedział Prezes Kaczalski.
- Pomimo pandemii Covid-19 realizacja projektu odbywa się zgodnie z planem. Wdrożyliśmy procedury bezpieczeństwa pracy na budowie, dzięki którym planujemy zakończyć realizację inwestycji zgodnie z założonym harmonogramem. Zawieszenie wiechy jest tradycyjnym kamieniem milowym każdej inwestycji. Przed nami druga część projektu do której przystępujemy z pełną determinacją – powiedział Adam Olżyński, Dyrektor ds. Inwestycji i Rozwoju w Dekpol S.A.
W ramach realizowanego projektu powstaje ocynkownia ogniowa z wewnętrznymi instalacjami oraz część socjalno-biurowa składająca się z trzech niezależnych budynków. Zlecenie obejmuje również wykonanie zewnętrznej infrastruktury technicznej oraz aranżacje terenów zielonych o powierzchni ponad 12 0000 m².
Obiekt będzie przeznaczony do nakładania powłoki cynku na stal, celem zabezpieczenia antykorozyjnego wyrobów stalowych. Hala produkcyjna zostanie wyposażona w najgłębsze wanny cynkownicze w kraju, które pozwolą na cynkowanie około 100 000 ton stali rocznie. Hala posiada również nowoczesny, innowacyjny system pracy suwnic. Zakończenie budowy oraz przekazanie obiektu inwestorowi ma nastąpić w III kwartale 2020 r.
Inter Metal Sp. z o.o. jest największym producentem barier energochłonnych w Polsce oraz jednym z największych producentów barier energochłonnych w Europie. To producent z 25-letnim doświadczeniem.
Dekpol jest ekspertem w budowie obiektów logistycznych, przemysłowych, centrów handlowych oraz pozostałych obiektów kubaturowych.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.