Develia buduje ulice na warszawskim Grochowie
Firma deweloperska Develia oddała do użytku całkowicie przebudowaną, blisko 400-metrową ulicę Drwęcką na warszawskim Kamionku-Grochowie. Nowa arteria znacząco poprawi komunikację dla mieszkańców okolicznych osiedli mieszkaniowych, w tym powstających tuż obok Alei Praskich.
W ramach inwestycji powstało również skrzyżowanie ulicy Drwęckiej i przecinającego ją odcinka Siennickiej z rondem. Deweloper zrealizował też pełne oświetlenie, kanalizację, kanały teletechniczne oraz fragment wodociągu. W ramach budowy ulicy urządzono nowe tereny zielone z licznymi nasadzeniami drzew i krzewów. Dużą korzyścią dla lokalnej społeczności i mieszkańców powstających w okolicy nowych osiedli mieszkaniowych, takich jak realizowany tu przez Develię projekt Aleje Praskie, są dwa przystanki autobusowe z wiatami.
- Projektując nasze inwestycje, zwracamy uwagę na to, aby mieszkańcy mieli dobry dostęp do komunikacji publicznej. Ten rejon Grochowa będzie niebawem dogodnie połączony z innymi częściami Warszawy za pośrednictwem III linii metra i powstającej nieopodal stacji Mińska. Już dziś mieszkańcy Alei Praskich i sąsiednich osiedli mogą korzystać z przystanków na ul. Drwęckiej, dzięki czemu autobusy podwożą ich niemal pod sam dom – komentuje Joanna Żak, dyrektor regionalny ds. przygotowania i realizacji inwestycji w Develii.
Aleje Praskie to nowoczesne osiedle mieszkaniowe, które powstaje przy ul. Podskarbińskiej. Obecnie w realizacji znajdują się etapy III, IV i V. W sprzedaży dostępne są mieszkania z III etapu inwestycji. W jego ramach powstaną dwa 4-piętrowe budynki z 252 lokalami o powierzchni od 28 do ponad 103 metrów kwadratowych z tarasami, balkonami lub zielonymi ogródkami. Do użytku mieszkańców zostanie oddana podziemna hala garażowa z komórkami lokatorskimi oraz boksami na rowery. Na kondygnacji parterowej jednego z budynków powstanie przestronna przestrzeń usługowa o powierzchni ok. 1000 m kw. z przeznaczeniem na przedszkole z placem zabaw.
Inwestycja powstaje w myśl zasad zrównoważonego rozwoju i z zastosowaniem rozwiązań ograniczających jego wpływ na środowisko naturalne. Pomiędzy poszczególnymi budynkami zaplanowano rozległe, otwarte dla lokalnej społeczności powierzchnie zielone. Centralnym punktem kompleksu będzie duży, zadrzewiony dziedziniec z placem zabaw oraz siłownią plenerową. Powstanie tu również tężnia solankowa – to pierwsze tego typu rozwiązanie w projekcie deweloperskim w Warszawie. Całość dopełnią deptaki, drewniane pomosty, podświetlone LED-owym światłem tarasy oraz elementy wodne, przy których staną siedziska i ławki. Powierzchnie zielone zostaną pokryte łąkami kwietnymi zapewniającymi odpowiednie warunki dla zapylaczy i innych owadów. Ruch samochodów na terenie osiedla będzie ograniczony do niezbędnego minimum. Aleje Praskie są certyfikowane w międzynarodowym systemie BREEAM. Otrzymanie takiego wyróżnienia oznacza, że inwestycja jest przyjazna dla ekosystemu i komfortowa dla mieszkańców. Wiążą się z tym również wymierne korzyści dla nabywców – zastosowanie energooszczędnych materiałów oraz odnawialnych źródeł energii przekłada się na niższe rachunki za eksploatację mieszkań i części wspólnych.
Develia to deweloper, który współpracuje z władzami miasta stołecznego Warszawy przy rozbudowie infrastruktury drogowej. W zeszłym roku w pobliżu Alei Praskich firma przeprowadziła przebudowę ulicy Podskarbińskiej, a w bieżącym zrealizuje nowe fragmenty ulic Makowskiej i Siennickiej. Po drugiej stronie Wisły, na bemowskim Chrzanowie, gdzie realizuje Osiedla Bemosphere oraz Bemowo Vita, współuczestniczy w budowie ul. Nowoczłuchowskiej, która stanie się główną osią komunikacyjną nowej dzielnicy mieszkaniowej powstającej na zachód od ulicy Lazurowej. Remontowała i budowała również inne ulice w tym rejonie, takie jak ul. Szeligowska i ul. Żeńców. Dodatkowo na swoich osiedlach Develia realizuje tereny zielone i pasaże piesze, które łączą poszczególne kwartały zabudowy zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Powyższe projekty to nie koniec współpracy dewelopera ze stołecznym ratuszem – trwają rozmowy w sprawie realizacji kolejnych inwestycji drogowych.
O DEVELII
Develia to jeden z największych deweloperów w Polsce realizujący inwestycje mieszkaniowe oraz komercyjne w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Katowicach, Poznaniu i we Wrocławiu. Od 2007 r. Develia jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Firma zrealizowała 53 osiedla, składające się w sumie ze 139 etapów inwestycyjnych – to 20 tys. mieszkań o powierzchni ponad 1 mln m kw. W 2023 r. firma wypracowała 1607,8 mln zł przychodu ze sprzedaży i 292,5 mln zł skonsolidowanego zysku netto. W lipcu 2023 r. Develia nabyła 100% udziałów polskich spółek zależnych od Nexity, francuskiej firmy deweloperskiej.
Kontakt dla mediów:
Mariusz Skowronek, Tauber Promotion
698 612 866, mskowronek@tauber.com.pl
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.