Develia ukończyła budowę XIV etapu Słonecznego Miasteczka
Firma deweloperska Develia zakończyła budowę i wystąpiła o pozwolenie na użytkowanie XIV etapu inwestycji Słoneczne Miasteczko, powstającej w krakowskiej dzielnicy Bieżanów-Prokocim. W jego ramach powstało 136 mieszkań o metrażach od 23 do 92 m kw. Przekazywanie kluczy nabywcom planowane jest na IV kwartał br.
Słoneczne Miasteczko to jedna z największych inwestycji Develii w Krakowie – przez ponad 10 lat deweloper wybudował przy ulicy Henryka i Karola Czeczów ponad 1200 lokali. Mieszkańcy chwalą sobie spokojną i zieloną okolicę, rozbudowaną infrastrukturę lokalną, dobrą komunikację z innymi dzielnicami oraz niską, 3-piętrową zabudowę. Osiedle realizowane jest w podwyższonym standardzie deweloperskim z użyciem wysokiej jakości materiałów budowlanych i wykończeniowych. Podobnie jak we wcześniejszych etapach do wszystkich lokali przypisane są balkony, loggie i tarasy. Część mieszkań na najwyższych kondygnacjach ma antresole, co zapewnia ciekawe możliwości aranżacyjne. Powstała także podziemna hala garażowa z miejscami postojowymi oraz komórkami lokatorskimi. Przestrzenie zewnętrzne zagospodarowane są alejkami, zielonymi skwerami i placami zabaw.
- Słoneczne Miasteczko od lat cieszy się renomą wśród mieszkańców Krakowa. Bieżanów-Prokocim oferuje wszystko, co potrzebne do wygodnego życia. Nieustannie rozbudowywana jest komunikacja, a niska zabudowa i obfitość terenów zielonych pozwalają jednocześnie odpocząć w ciszy i spokoju od wielkomiejskiego zgiełku. Potwierdza to wysoki odsetek rodzin z dziećmi wśród nabywców mieszkań w tej inwestycji – komentuje Tomasz Kaleta, dyrektor Departamentu Sprzedaży w Develia S.A.
Bieżanów-Prokocim to dzielnica, która łączy w sobie zalety rozbudowanej infrastruktury lokalnej z dobrym dojazdem do pozostałych części Krakowa, zachowując jednocześnie spokojny charakter przedmieścia. W sąsiedztwie nie brakuje terenów zielonych i rekreacyjnych, działają tu liczne przedszkola, sklepy i placówki ochrony zdrowia. Wschodnia obwodnica autostrady S7 umożliwia szybki wyjazd z miasta. Tuż obok osiedla znajduje się stacja kolejowa Kraków Złocień. Za pośrednictwem szybkiej kolei aglomeracyjnej dojazd do centrum zajmuje kilkanaście minut. W planach jest również budowa linii tramwajowej Płaszów - Złocień.
Za projekt architektoniczny XIV etapu Słonecznego Miasteczka odpowiada pracownia MTWW Architekci. Rolę generalnego wykonawcy pełniła firma TK – BUD.
Słoneczne Miasteczko to nie jedyna inwestycja Develii w Krakowie. W sprzedaży znajdują się również projekty Centralna Park na Czyżynach, Grzegórzecka 77 na Grzegórzkach, Przy Mogilskiej na Prądniku Czerwonym, Bochenka Vita na Podgórzu Duchackim oraz City Vibe na Płaszowie.
O DEVELII
Develia to jeden z największych deweloperów w Polsce, realizujący inwestycje mieszkaniowe oraz komercyjne w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku, Łodzi i Katowicach. Od 2007 r. Develia (poprzednio LC Corp) jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Firma zrealizowała 45 osiedli, składających się w sumie ze 129 etapów inwestycyjnych – to blisko 17 tys. mieszkań o powierzchni ponad 924 tys. m kw. W 2022 r. firma wypracowała 1067,9 mln zł przychodu ze sprzedaży i 231,8 mln zł skonsolidowanego zysku netto. W lipcu 2023 r. Develia nabyła 100% udziałów polskich spółek zależnych od Nexity, francuskiej firmy deweloperskiej, które przekazały dotychczas 12 projektów w Warszawie, Krakowie i Poznaniu, składających się z 28 etapów inwestycyjnych, w których powstało ponad 3500 mieszkań.
Kontakt dla mediów:
Mariusz Skowronek, Tauber Promotion
698 612 866, mskowronek@tauber.com.pl

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy wymiany handlowej między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską. Na wysokich cłach stracą obie strony
Komisja Europejska przedstawiła w poniedziałek propozycję ceł na import z USA o wartości 72 mld euro, co ma być odpowiedzią na nałożenie 30-proc. stawek na import z UE zapowiedziane przez Amerykanów w poprzednim tygodniu. Przedstawiciele KE wciąż widzą jednak potencjał kontynuowania negocjacji. Zdaniem europosła Michała Koboski brak porozumienia lub uzgodnienie stawek wyższych niż 10-proc. nie tylko zaszkodzi obydwu stronom, ale i osłabi ich pozycję na arenie międzynarodowej.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Prawo
Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.