Komunikaty PR

Develia wybuduje drogi na gdańskim Ujeścisku

2023-08-17  |  11:00

Develia, która realizuje na Ujeścisku osiedla Przemyska Vita oraz Ujeścisko Vita, wybuduje nową drogę od ul. Wadowickiej do ul. Przemyskiej oraz przebuduje ciąg pieszo-rowerowy do ul. Nowej Warszawskiej. Tereny wzdłuż trasy zostaną urozmaicone nasadzeniami i elementami małej architektury. Termin realizacji tej inwestycji zaplanowano do końca 2026 roku.

 

W ostatnich latach Ujeścisko jest dzielnicą, gdzie powstaje wiele nowych projektów mieszkaniowych. Postępującej urbanizacji na tym terenie kroku próbują dotrzymać władze Gdańska, które sukcesywnie inwestują w poprawę lokalnej infrastruktury drogowej i komunikacyjnej. Z pomocą przychodzą także deweloperzy, jak na przykład Develia, która wybuduje drogę łączącą ul. Przemyską z ul. Wadowicką oraz przebuduje ciąg pieszo-rowerowy. 

Dzięki rozbudowywanej w ostatnich latach przez miasto ul. Piotrkowskiej sytuacja komunikacyjna w tej dzielnicy uległa znacznej poprawie. Dużą korzyścią dla mieszkańców jest również oddana niedawno do użytku Nowa Warszawska - jedna z najważniejszych inwestycji komunikacji miejskiej w południowej części Gdańska. W ramach tego projektu powstał około 2-kilometrowy odcinek linii tramwajowej z trzema przystankami, która połączyła al. Havla z pętlą tramwajowo-autobusową Ujeścisko. Dzięki nowej trasie znacznie skrócił się czas dojazdu z południowych części do centrum Gdańska. Po Nowej Warszawskiej tramwaje mogą jechać z prędkością nawet 70 km/h, z częstotliwością co 5 minut w godzinach szczytu. Beneficjentami Nowej Warszawskiej będą również mieszkańcy nowych osiedli przy ul. Przemyskiej, których od przystanku Piotrkowska będzie dzielić zaledwie 400-metrowy spacer.

- Jako Develia doskonale wiemy, że odpowiednio rozbudowana infrastruktura komunikacyjna jest nieodzowną częścią nowoczesnych projektów mieszkaniowych. Łącznik Przemyska – Wadowicka to inwestycja, która wydatnie podniesie jakość życia w tej części Ujeściska. Z drogi będą mogli korzystać wszyscy mieszkańcy dzielnicy, nie tylko naszych osiedli – mówi Mariusz Poławski, wiceprezes firmy Develia.

Develia w ramach inwestycji Przemyska Vita zrealizuje na Ujeścisku 146 mieszkań.  Projekt ten będzie wyróżniać się niecodzienną ofertą – oprócz dwóch kameralnych budynków wielorodzinnych powstaną tam również dwupoziomowe wille. Potencjalni nabywcy mogą wybierać z szerokiego wachlarza mieszkań o funkcjonalnych rozkładach. W budynkach 4-piętrowych znajdą się zarówno 32-metrowe kawalerki, jak i przestronne, ponad stumetrowe apartamenty z antresolami. Natomiast w każdej willi zaprojektowano po cztery lokale, po dwa na parterze i piętrze, z przypisanymi odpowiednio ogródkami oraz dużymi balkonami. Do użytku mieszkańców powstaną także miejsca parkingowe w garażu podziemnym, naziemne stanowiska postojowe, komórki lokatorskie oraz pomieszczenie na jednoślady. Do budowy inwestycji zastosowane zostaną wysokiej jakości, energooszczędne materiały, dzięki czemu przyszli lokatorzy będą płacić niższe rachunki za energię cieplną i elektryczną. Zakończenie realizacji planowane jest na I kwartał 2024 r. 

Kolejny projekt Develii w tym rejonie Gdańska to Ujeścisko Vita. W ramach I etapu osiedla zaplanowano 184 mieszkania o dużych możliwościach aranżacyjnych. Lokale zlokalizowane na parterze będą posiadały prywatne ogródki, a te na wyższych kondygnacjach – balkony. Do dyspozycji mieszkańców zostanie oddana podziemna hala garażowa z komórkami lokatorskimi, których przewidziano 185. Deweloper zadba także o powierzchnie zewnętrzne - w obrębie osiedla zostanie zaaranżowany teren rekreacyjny z dużą ilością zieleni i placem zabaw dla najmłodszych. Ukończenie budowy zaplanowano na koniec stycznia 2024 r. 

Develia, która w ubiegłym roku obchodziła 15-lecie działalności, to jeden z największych deweloperów w Polsce. Firma zrealizowała 45 osiedli, składających się w sumie ze 129 etapów inwestycyjnych – to blisko 17 tys. mieszkań o powierzchni ponad 924 tys. m kw. Dzięki bogatemu doświadczeniu i kadrze wysokiej klasy specjalistów Develia dostarcza swoim nabywcom nieruchomości mieszkaniowe o niezmiennie najwyższej jakości.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Lark Promotion
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni
Nieruchomości Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
2024-12-30 | 15:00

Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?

Kraków nieustannie buduje swoją pozycję na rynku mieszkaniowym. Rosnące inwestycje, turystyczny urok i zwiększająca się liczba mieszkańców sprawiają, że zapotrzebowanie na
Nieruchomości Deweloperzy nie nadążają za popytem
2024-12-30 | 15:00

Deweloperzy nie nadążają za popytem

Mieszkania drożeją, a nowych powstaje rekordowo mało. W 2023 roku deweloperzy rozpoczęli budowę 114,5 tys. lokali – to najmniej od sześciu lat. Ceny za mkw. w Warszawie zdążyły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen

Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują  wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.

Prawo

Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą

Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.

IT i technologie

Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii

– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.