Komunikaty PR

Deweloperzy mają ręce pełne pracy

2023-11-03  |  10:00

Pracownicy firm deweloperskich mają ręce pełne pracy – od biur sprzedaży, wykonawców budynków po wykończenia wnętrz. Sporo inwestycji mieszkaniowych jest właśnie realizowanych, kolejne są na ukończeniu i niedługo nabywcy będą mogli się wprowadzać. Nie brakuje też mieszkań i domów gotowych do odbioru. Klienci mają spory wybór, a branża – jak wynika z wypowiedzi przedstawicieli deweloperów – przeżywa dobry okres.

 

To już nie tylko delikatny powiew świeżości i optymizmu w branży deweloperskiej, ale fala wznosząca od dwóch kwartałów. Świadczą o tym wprowadzane projekty, w tym także premiery. Wraz z początkiem września zaprezentowano po raz pierwszy inwestycję Nowe Szczytniki, zlokalizowaną w gminie Kórnik. Przy ulicy Choinkowej w Szczytnikach powstanie 12 mieszkań dwupoziomowych, w trzech kameralnych budynkach. Dostępne są dwa metraże, tj. 80 i 92 mkw. W tej większej powierzchni, na piętrze znajdą się aż trzy pokoje, mogące pełnić funkcję sypialni. Inwestorem osiedla jest Nowa Murowana sp z o.o. Spółka sprzedała i wybudowała już ponad 160 lokali mieszkalnych w ramach inwestycji Nowa Murowana, w podpoznańskiej Murowanej Goślinie. – Nasza oferta znacznie się poszerzyła i oprócz inwestycji Nowa Murowana, klienci mają do dyspozycji także Nowe Szczytniki. Obie inwestycje realizujemy. W Murowanej Goślinie, budynek A ma już stan surowy zamknięty i właśnie kończona jest elewacja. Z kolei na osiedlu Nowe Szczytniki są wylewane fundamenty. W obu projektach prace przebiegają zgodnie z planem – informuje Patrycja Waligóra z biura sprzedaży inwestycji Nowa Murowana i Nowe Szczytniki.

 

Warto zajrzeć na poznańską inwestycję KDM Deweloper, firmy będącej członkiem Oddziału Poznańskiego Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Deweloper rozwija kolejne etapy Osiedla Poznań Malarska, w administracyjnych granicach miasta Poznania, a jednocześnie bardzo blisko gminy Kórnik. – Etap pierwszy i drugi zostały już oddane, a za moment przekażemy klientom kolejny. Tymczasem realizujemy już budynki w kolejnych częściach inwestycji. Etap IV jest mocno zaawansowany i na wiosnę 2024 mieszkania w budynkach wielorodzinnych zostaną przekazane klientom. W V etapie dział realizacji kończy stany surowe i jedynie 3 mieszkania są w sprzedaży, reszta znalazła swoich nabywców. Startujemy z budową etapu VI, gdzie powstają mieszkania w zabudowie bliźniaczej i szeregowej o powierzchniach od 70,17 do 151,20 mkw., z ogrodami i garażami w cenie. Niedługo wystartujemy też z realizacją kolejnych domów, więc możemy śmiało stwierdzić, że odpowiadamy na zwiększony w ostatnich miesiącach popyt, co nas i klientów cieszy – informuje Marcin Ostojski z KDM Deweloper.

 

Buduje się też w innych częściach Poznania. Jesień to początek prac związanych z realizacją I etapu projektu Grunwald Park. Ta debiutująca we wrześniu inwestycja spółki EBF Development powstanie w Poznaniu, przy ulicy Wieruszowskiej. – Jako pierwsze zrealizowane zostaną 2 segmenty wielorodzinne. Łącznie 147 mieszkań o zróżnicowanych powierzchniach od 26 do 84 mkw. Dostępne będą kawalerki oraz lokale 2-, 3- i 4- pokojowe. Zakończenie budowy tego etapu to grudzień 2025 roku. - mówi Agata Nowaczyk z biura sprzedaży EBF Development. Ponadto deweloper realizuje także budynek nr 10 na popularnym osiedlu Reduta Nowe Podolany. Natomiast na Wildzie kończą się pracę przy projekcie Apartamenty Bergera. Już niedługo gotowy będzie budynek składający się z 2 segmentów, a w nich 134 mieszkania i apartamenty o powierzchni od 33 do 131 mkw.

 

Wybierz dom, odbierz klucze

Oprócz mieszkań dostępnych w ramach realizowanych inwestycji, klienci mogą wybrać dom gotowy do odbioru lub taki, którego termin realizacji jest zbliżony. – W przypadku domów gotowych na Osiedlu Przy Jeziorach w Poznaniu, możliwe są spotkania pokazowe. Dzięki temu nabywca pozna inwestycję i jej otoczenie, wejdzie do wybranego domu i porozmawia z przedstawicielami dewelopera osobiście. Zapraszamy osoby zainteresowane, ponieważ został nam już ostatni lokal bliźniaczy o powierzchni 112 mkw. i cechuje się klasycznym podziałem na strefę dzienną na parterze oraz strefę nocną na piętrze. Lokal jest położony na dużej działce o powierzchni 1221 mkw., co pozwala na aranżację wyjątkowego ogrodu – informuje Tomasz Pietrzyński, członek zarządu firmy More Place, dewelopera Osiedla Przy Jeziorach.

 

W podpoznańskim Błażejewku deweloper KM Building realizuje V etap inwestycji Rodzinny Zakątek. Część domów jest już gotowa, a w pozostałych trwają prace wykończeniowe. - Oferujemy gotowe już domy w zabudowie szeregowej o powierzchni 74 i 92 mkw., a w cenie 465.000 oraz 550.000 zł brutto. Wszystkie w podwyższonym standardzie deweloperskim, a jednocześnie spełniające warunki rządowego programu Bezpieczny Kredyt 2 proc. Lokalizacja naszego projektu to potencjał do prowadzenia aktywnego, zdrowego trybu życia przy jednoczesnym komforcie wynikającym z bliskości poznańskiej aglomeracji - wskazuje Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building.

 

Od momentu zapowiedzi, a następnie wprowadzenia przez rząd programu „Bezpieczny Kredyt 2 procent”, aż do dziś branża deweloperska przeżywa dobry okres. Dzięki programowi zdecydowanie na plus zmieniają się nastroje wśród nabywców, choć obniżek cen mieszkań już w zasadzie nikt się nie spodziewa. Klienci częściej zaglądają do biur sprzedaży firm deweloperskich, a część ekspertów nawet zastanawia się, czy podaż nadąży za zwiększonym w ostatnim czasie popytem. Akurat rynek wielkopolski jest pod tym względem stabilny.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni
Nieruchomości Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
2024-12-30 | 15:00

Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?

Kraków nieustannie buduje swoją pozycję na rynku mieszkaniowym. Rosnące inwestycje, turystyczny urok i zwiększająca się liczba mieszkańców sprawiają, że zapotrzebowanie na
Nieruchomości Deweloperzy nie nadążają za popytem
2024-12-30 | 15:00

Deweloperzy nie nadążają za popytem

Mieszkania drożeją, a nowych powstaje rekordowo mało. W 2023 roku deweloperzy rozpoczęli budowę 114,5 tys. lokali – to najmniej od sześciu lat. Ceny za mkw. w Warszawie zdążyły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

NEWSERIA POLECA

Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku

Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Producenci drobiu obawiają się liberalizacji handlu z Mercosurem i Ukrainą. Ostrzegają przed zagrożeniem dla bezpieczeństwa żywnościowego w UE

Umowa o wolnym handlu z krajami Mercosur może się okazać zagrożeniem dla polskich i europejskich producentów drobiu – ocenia Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza. Dziś 25 proc. mięsa z piersi kurczaka spożywanego w UE pochodzi z krajów spoza Wspólnoty – ocenia AVEC. Dodatkowy kontyngent z krajów Ameryki Południowej w wysokości 180 tys. t oznacza, że łącznie importowalibyśmy do UE 1,1 mln t mięsa drobiowego. Unijnych producentów niepokoją też stosunki handlowe z Ukrainą.

Prawo

Eksperci apelują o zmiany w konstrukcji podatków od nieruchomości. Danina od wartości byłaby bardziej sprawiedliwa i transparentna

Polska jest jednym z nielicznych unijnych państw, gdzie wysokość podatku od nieruchomości zależy od jej powierzchni, a nie wartości. Dyskusja nad zmianą systemu toczy się w Polsce od kilku dekad, ale hamują ją przede wszystkim obawy społeczne o wzrost daniny. Eksperci jednak przekonują, że podwyżki podatku od nieruchomości nie muszą iść w parze ze zmianą, a nowe rozwiązanie byłoby bardziej sprawiedliwe i z korzyścią dla transparentności rynku oraz samorządów.

Konsument

Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania

Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.