Deweloperzy zaangażowani w obchody 76. rocznicy Powstania Warszawskiego
Polski Związek Firm Deweloperskich i firmy deweloperskie: BBI Development, Dom Development, Marvipol Development, Robyg Development kolejny rok z rzędu zaangażowały się w obchody 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego oraz we wsparcie Fundacji Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego.
W ramach obchodów 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego PZFD i firmy deweloperskie dofinansowały budowę pomnika Bohatera Powstania Warszawskiego - Stanisława Jankowskiego "Agatona" - dowódcy plutonu, Cichociemnego, kapitana artylerii Wojska Polskiego, uczestnika Powstania Warszawskiego, architekta - twórcy m.in. Trasy WZ czy Marszałkowskiej Dzielnicy Mieszkaniowej.
To już drugi pomnik Bohatera Powstania Warszawskiego, którego budowę dofinansowali deweloperzy. W zeszłym roku wspólnie z Fundacją Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego odsłonili pomnik gen. Zbigniewa Ścibor-Rylskiego, który znajduje się w Parku im. Edwarda Rydza-Śmigłego na warszawskim Powiślu.
Budowa pamięci o naszej historii i jej bohaterach to proces, który nigdy nie powinien się zakończyć. Będziemy nadal wspierać bohaterów tamtych dni oraz utrwalać pamięć o ich poświęceniu – mówił Prezes PZFD Grzegorz Kiełpsz podczas zeszłorocznej uroczystości.
2 sierpnia br. na skwerze u zbiegu ul. Karowej i ul. Browarnej odbędzie się odsłonięcie pomnika Stanisława Jankowskiego „Agatona”, a już 28 lipca o godz. 12:00 przed siedzibą Związku Powstańców Warszawskich przy ul. Długiej 22 nastąpi odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej pułkownikowi Kazimierzowi Leskiemu, bohaterowi II Wojny Światowej, Prezesowi ZPW w latach 1994-1997. Po tej uroczystości odbędzie się konferencja prasowa z dotycząca zaangażowania fundacji i środowiska deweloperskiego w budowę pomników Bohaterów Powstania Warszawskiego.
Zapraszamy do wzięcia udziału w uroczystościach z okazji obchodów 76. rocznicy Powstania Warszawskiego. Razem budujemy pamięć!
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.