Komunikaty PR

Dom Development otworzył bulwar nad Odrą

2021-01-28  |  10:00
Biuro prasowe

Nad Odrą wzdłuż ul. Księcia Witolda powstaje nowa promenada z ławkami i tarasami widokowymi. Zagospodarowanie bulwaru jest efektem współpracy deweloperów z wrocławskim magistratem. Można już spacerować po ich pierwszym odcinku, zrealizowanym przez Dom Development.

Promenada powstaje na terenie między mostami Pomorskim i Sikorskiego, w sąsiedztwie osiedli budowanych przez kilku deweloperów. Każdy z nich inwestuje również w zagospodarowanie fragmentu bulwaru, dzięki czemu powstanie otwarta, ponad 500-metrowa przestrzeń. Koncepcja całości projektu powstała na zlecenie Dom Development przy współpracy z Urzędem Miasta Wrocław. Pierwszy fragment, zlokalizowany wzdłuż Apartamentów Księcia Witolda, zakończonej kilka tygodni temu inwestycji Dom Development jest już dostępny dla wrocławian.

Z myślą o mieszkańcach i turystach

Promenada jest zlokalizowana w ścisłym centrum miasta, ok. 5 min od rynku. Ma łączyć restauracyjne partery nowej zabudowy z nabrzeżem Odry. Bulwar będzie przyjaznym i dostępnym miejscem, dzięki zastosowanym rozwiązaniom projektowym: szerokim przejściom i łagodnym podjazdom. Zadbano też o zieleń, wzdłuż bulwaru nasadzono drzewa, krzewy i rośliny dekoracyjne. Promenada została oświetlona energooszczędnymi latarniami oraz zabezpieczona balustradami.

Przebudowę pierwszego odcinka sfinansował Dom Development, przeznaczając na ten cel ponad 600 tys. zł. Pozostałe fragmenty zostaną wyremontowane i oddane do użytku przez deweloperów realizujących sąsiednie inwestycje do końca września 2021 roku. 

– Przykładamy dużą wagę do tworzenia tkanki miejskiej, która będzie służyć nie tylko naszym klientom, ale także lokalnej społeczności. Projektując Apartamenty Księcia Witolda postawiliśmy na nowoczesną architekturę, która tworzy harmonijną całość ze śródmiejską zabudową okolicy. Przebudowany bulwar ożywi przestrzeń Kępy Mieszczańskiej i na pewno będzie chętnie odwiedzany przez wrocławian i turystów – mówi Iwona Kołodziejczyk, prezes Dom Development Wrocław.

Nowe nadodrzańskie apartamenty

Wraz z otwarciem pierwszego odcinka promenady Dom Development zakończył budowę Apartamentów Księcia Witolda, dzięki czemu pierwsi lokatorzy odebrali klucze do swoich mieszkań w połowie grudnia. To już czwarta inwestycja zrealizowana przed terminem przez dewelopera we Wrocławiu w ostatnim czasie.

Apartamenty Księcia Witolda mają wyjątkową koncepcję architektoniczną, charakteryzującą się półotwartymi dziedzińcami wychodzącymi bezpośrednio na nadodrzańskie bulwary. W pięciokondygnacyjnym budynku znajduje się 128 apartamentów oraz 10 lokali usługowych.

Za projekt budynku oraz bulwaru odpowiedzialna jest Pracownia Projektowa Dziewoński Łukaszewicz Architekci S.C.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia? Biuro prasowe
2024-08-01 | 12:40

Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia?

ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/df5da596b95d2b7b77b8b6205a68ee9020240801065655/0a8a1ba96438821c06f4194c9a88cf6d20240801065757/c80605   Zmiany trendów w branży
Nieruchomości Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej
2024-08-01 | 10:00

Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej

Savills Investment Management (Savills IM), międzynarodowy menedżer inwestycyjny, podsumował wyniki Galerii Katowickiej w pierwszej połowie 2024 r. Wiodące centrum handlowo-rozrywkowe w
Nieruchomości Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe
2024-08-01 | 01:00

Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe

W których, projektach w pierwszej połowie tego roku deweloperzy sprzedali najwięcej mieszkań? Czym te inwestycje przyciągają kupujących? Co najbardziej zachęca nabywców, jakie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Z programów lojalnościowych w sklepach korzysta 85 proc. Polaków. Ważne są dla nich promocje, personalizowane oferty i zbieranie punktów na nagrody

Przy wyborze sklepu stacjonarnego Polacy zwracają uwagę na dogodną lokalizację, duży wybór produktów i atrakcyjne ceny. Istotne są dla nich również programy lojalnościowe, z których korzysta już 85 proc. konsumentów, a 40 proc. decyduje się na zakupy właśnie ze względu na oferowane w nim rabaty – wynika z badania SW Research na zlecenie sieci Carrefour. Przyszłością rozwoju takich programów są spersonalizowane oferty, które pomagają klientom oszczędzać pieniądze na produktach kupowanych przez nich najczęściej. W taką stronę swoją platformę rozwija również Carrefour. Ostatnio sieć połączyła siły z programem Payback, przez co zasięg programu lojalnościowego zwiększył się do 10 mln klientów.

Przemysł spożywczy

Polska marnuje potencjał bycia europejskim liderem w produkcji biometanu. Jak dotąd nie działa żadna taka instalacja

Biometan mógłby w przyszłości pokryć nawet połowę krajowego zapotrzebowania na paliwa gazowe oraz przyczynić się do wykreowania całego nowego łańcucha wartości w gospodarce. W Polsce potencjał produkcji tego gazu sięga nawet 16 mld m3 rocznie, przy czym realnie dostępne substraty do jego produkcji pozwalają na wytworzenie ok. 9 mld m3 biometanu rocznie – pokazuje nowy raport Polskiej Organizacji Biometanu. Eksperci wskazują, że Polska mogłaby się stać europejskim potentatem w produkcji tego gazu, ale jak dotąd nie działa jeszcze żadna taka instalacja.

Ochrona środowiska

Budownictwo powoli się zazielenia. Dziś podejmowane wysiłki przyniosą rezultaty ok. 2030 roku

Budownictwo, które jest jednym z sektorów mających największy wpływ na środowisko i klimat, kładzie coraz większy nacisk na zrównoważony rozwój. Trendy w branży ukierunkowane na ten cel skupiają się przede wszystkim na wykorzystaniu technologii oraz udoskonalaniu istniejących i tworzeniu nowych, inteligentnych materiałów budowlanych, które lepiej odpowiadają na wyzwania środowiskowe związane z efektywnością energetyczną czy jakością powietrza. – Wydaje mi się, że w okolicach 2030 roku powinniśmy już widzieć wyraźną zmianę. Natomiast pełne zrównoważenie, pełna cyrkularność to moim zdaniem najwcześniej 2040 rok – mówi Tomasz Bojęć, partner zarządzający ThinkCo.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.