Komunikaty PR

Dom jak uzdrowisko. Poznaliśmy inwestycję GAIA PARK

2022-12-05  |  16:55
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Najnowsza inwestycja PROFBUD, pierwszy etap miasteczka domów o zabudowie bliźniaczej i segmentowej GAIA PARK, udowadnia, że współczesne budownictwo może być realizowane w sposób mądry i odpowiedzialny, z naciskiem na maksymalne wykorzystanie proekologicznych rozwiązań. Ponad 20 hektarów działki, na której powstanie, oparto na filarach zrównoważonego rozwoju: energii, wodzie, powietrzu oraz dążeniu do dobrostanu i integracji lokalnej społeczności. Dnia 2 grudnia przedstawiciele mediów, interesariusze i partnerzy PROFBUD spotkali się na terenie inwestycji, poznając koncepcję projektu, zlokalizowanego w Konstancinie-Jeziornie.

Specjalizujący się w kameralnej zabudowie wielorodzinnej, a także inwestycjach z segmentu premium PROFBUD, nie zwalnia tempa planując kolejną spektakularną inwestycję, tym razem w jednej z najbardziej prestiżowych lokalizacji w Polsce. Dnia 2 grudnia 2022 r. zaproszeni do Konstancina goście byli świadkami nowego rozdziału w historii dewelopera. Swymi spostrzeżeniami na temat znaczenia domu i relacji zachodzących pomiędzy zdrowiem, naturą i tworzeniem społeczności, podzielił się Paweł Malinowski - Prezes PROFBUD, autorzy projektu biura sprzedaży GAIA PARK - architekci z Q2 STUDIO oraz pracownia OPA Architekci, odpowiadająca za architekturę osiedla. O tym, dlaczego warto żyć naturalnie i z troską o środowisko, opowiedziała zebranym ekoedukatorka Dominika Lenkowska-Piechocka. Spotkanie poprowadziły Ewa Trzcionka oraz Anna Dec, a o muzyczny klimat zadbali Julia Pietrucha oraz Grzech Piotrowski.

Energia, woda, powietrze i społeczność

Zlokalizowane w podwarszawskim Konstancinie-Jeziornie miasteczko GAIA PARK będzie charakteryzować zróżnicowana zabudowa: wielorodzinna, jednorodzinna, bliźniacza, częściowo szeregowa i atrialna. Dużą uwagę poświęcono umożliwieniu mieszkańcom jak najpełniejszego kontaktu z naturą, zastosowaniu najnowocześniejszych technologii i rozwiązań przyjaznych dla środowiska, a także zadbaniu o dogodną komunikację. Teren inwestycji będzie obsługiwany od ulicy Torowej przez drogę, którą deweloper przebuduje i przekaże miastu Konstancin.

„Projekt GAIA PARK powstał w oparciu o ekologiczne rozwiązania w zakresie odnawialnych źródeł energii. Architektura czerpie z konstancińskich wzorców, ucieka od nowinek - stara się być uniwersalna i ponadczasowa. W zakresie społecznym projekt ma integrować lokalna społeczność. Wierzę, że nasze osiedle będzie stanowiło wzorzec dla przyszłych inwestorów, że odejdziemy od betonowania i maksymalizowania powierzchni użytkowej mieszkalnej, a wartość projektu będzie wyznaczana przez aspekty środowiskowe i działania wspierające środowisko” – mówił Paweł Orłowski z zespołu projektowego OPA Architekci.

„Koncepcję miasteczka oparliśmy na czterech głównych filarach: energii, powietrzu, wodzie i społeczności. Badania pokazują, że zrównoważony rozwój, wpływ budynku na środowisko i jego efektywność energetyczna, są coraz ważniejsze dla wielu ludzi – zwłaszcza młodszych pokoleń. Zaczyna się to też przekładać na najważniejsze decyzje życiowe, w tym zakup domu. Zachęcamy do innowacji w branży, by inni zaczęli dostrzegać, jak postępy w zakresie ochrony środowiska i inwestycje takie jak GAIA PARK, mogą rozciągać się na cały rynek mieszkaniowy. Jeśli branża deweloperska będzie przykładać większą wagę do wspierania zrównoważonego rozwoju i tworzenia budownictwa przyjaznego dla środowiska, nasza wizja może stać się rzeczywistością” – dodał Paweł Malinowski, Prezes Zarządu PROFBUD.

W trosce o środowisko z własną elektrowni

PROFBUD doskonale wie, jak uwzględnić w swojej inwestycji walory przyrodnicze i ekologiczne. Wykazując się dużą umiejętnością pracy z rozwiązaniami opartymi o poszanowanie natury, firma wzięła na siebie zobowiązanie odpowiedzialności za wsparcie środowiska i dobrostan swoich klientów. To pierwsza taka inwestycja w Polsce, właściwie nowy rozdział w historii marki – zarówno jeśli chodzi o liczne proponowane ekorozwiązania, ale też samą zabudowę jednorodzinną.

Troskę o pierwszy z filarów jakim jest energia, zapewnią w domach GAIA PARK gruntowe pompy ciepła, wykorzystujące ziemię jako magazyn energii. Rozwiązanie zapewni grzanie i chłodzenie domu przez ogrzewanie podłogowe o niskich parametrach energetycznych. O jakość powietrza, drugiego z filarów koncepcji osiedla, zadba system rekuperacji, pomagający regulować wilgotność powietrza i zmniejszający prawdopodobieństwo rozwoju grzybów i pleśni. Energię do zaproponowanych rozwiązań PROFBUD będzie dostarczał z własnej elektrowni wiatrowo-fotowoltaicznej zlokalizowanej w Polsce, dostarczając darmowy prąd przez 20 lat do domów w GAIA PARK. Da to mieszkańcom gwarancję dostawy zielonej energii wiadomego pochodzenia i rachunki za zużycie bliskie zeru.

Szacunek do zasobów wodnych będzie na terenie inwestycji widoczny m.in. poprzez magazynowanie deszczówki w zbiornikach podziemnych i wykorzystanie jej do podlewania ogródków przydomowych, terenów zielonych czy napełnienia oczek wodnych. PROFBUD nie zapomniał także o wadze ludzkich interakcji. Pojawią się tu ścieżki rowerowe i spacerowe, prowadzące m.in. do Ogrodu Botanicznego, a także szklarnie z warzywami, plac zabaw dla dzieci, siłownia plenerowa, miejsca do szybkiego ładowania samochodów, wybieg dla psów oraz lokale z usługami. Miasteczko stanie się również kolejną zieloną oazą Konstancina, miejsca znanego od lat ze swego uzdrowiskowego mikroklimatu, bliskiego sąsiedztwa Parku Zdrojowego i solankowej tężni.

Partnerem wydarzenia była Tesla Polska.

Dodatkowe informacje: http://www.profbud.info/, https://www.facebook.com/ProfbudDeweloper

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem? Biuro prasowe
2024-07-26 | 11:00

Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem?

Do tej pory Polacy mogli skorzystać z trzech programów dopłat kredytowych: Rodzina na Swoim, Mieszkanie dla Młodych oraz Bezpieczny Kredyt 2%. Na horyzoncie pojawia się program Kredyt
Nieruchomości CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland
2024-07-25 | 12:00

CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland

  Marka CCC kontynuuje współpracę z trzema centrami handlowymi z portfolio Greenman Poland – Nowymi Czyżynami w Krakowie, Nowymi Bielawami w Toruniu i Nową Górną w
Nieruchomości Warsaw office market in the process of adaptation
2024-07-25 | 01:00

Warsaw office market in the process of adaptation

Stable demand, low supply of new offices, and few vacancies—this briefly describes the current situation in the Warsaw market Just under 11 per cent of the office space resources in

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie firmy z szansą na zdobycie azjatyckich rynków. Mogą otrzymać wsparcie na promocję podczas Expo 2025 w Osace

W 2025 roku w japońskiej Osace odbędzie się Wystawa Światowa Expo 2025. Udział w niej, a także towarzyszących imprezie wydarzeniach i targach to dla polskich firm szansa na wzrost rozpoznawalności swoich marek za granicą, a w konsekwencji na rozwój ich potencjału eksportowego. Expo 2025 będzie się koncentrowało na innowacjach służących zrównoważonemu rozwojowi. PARP, który jest partnerem wydarzenia w Polsce, do 26 września br. czeka na wnioski firm zainteresowanych udziałem w wydarzeniu i ekspansją na azjatyckie rynki. W ramach programu mogą one otrzymać wsparcie na udział w targach, na misje wyjazdowe i kampanie promocyjne przed i po zakończeniu Expo. Nabór finansowany jest z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki 2021–2027

Polityka

Rośnie ryzyko wybuchu epidemii w Strefie Gazy. Brakuje czystej wody, kanalizacji i toalet, a w zniszczonej enklawie wykryto polio

W Strefie Gazy brakuje praktycznie wszystkiego – od żywności i wody po podstawowe leki – ale najgorsze może dopiero nadejść – alarmuje Polska Akcja Humanitarna. – Kilka dni temu w wodzie w Strefie Gazy znaleziono polio typu 2. Ta woda jest bardzo zanieczyszczona, infrastruktura wodno-sanitarna na tym terenie tak naprawdę już nie istnieje. Na dodatek od dziewięciu miesięcy dzieci nie są szczepione, ponieważ nie ma warunków, żeby to zrobić, więc istnieje bardzo duże zagrożenie wybuchu epidemii – mówi Magdalena Foremska z PAH. W odpowiedzi na kryzys organizacja uruchomiła duże projekty pomocowe, które mają zapewnić żywność i opiekę medyczną w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu.

IT i technologie

Gminy potrzebują inwestycji w cyberbezpieczeństwo. Eksperci widzą duże ryzyka wynikające z zaniedbań

Dane gromadzone przez jednostki samorządu terytorialnego mogą być bardzo niebezpiecznym narzędziem w rękach przestępców. Wykradzione mogą posłużyć do fałszowania tożsamości człowieka. Tymczasem poziom inwestycji w cyberbezpieczeństwo jest w gminach niski, a liczba ataków hakerskich na nie stale rośnie. Eksperci czekają na pozytywne skutki rządowego programu Cyberbezpieczny Samorząd. W jego ramach 1,5 mld zł trafi na inwestycje w poprawę bezpieczeństwa cybernetycznego samorządów: zarówno na poziomie sprzętu i oprogramowania, jak i kompetencji oraz procedur.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.