Komunikaty PR

Dom pod miastem? Tak, ale w skandynawskim stylu

2021-08-16  |  09:00
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Polacy chcą mieszkać w spokojnych strefach podmiejskich otaczających duże miasta. Interesują ich głównie mieszkania z własnymi ogródkami oraz domy jednorodzinne na zamkniętych osiedlach. Jedno z nich buduje Grupa BY MADE w podwrocławskich Księginicach. To HVILLE – inspirowane stylem skandynawskim osiedle domów w zabudowie bliźniaczej, które cieszy się dużym zainteresowaniem. Właśnie ruszyła sprzedaż drugiego etapu.

W podwrocławskich Księginicach niemal wszystkie domy na osiedlu HVILLE z pierwszego etapu znalazły już swoich właścicieli. Deweloper właśnie udostępnia do sprzedaży kolejnych 17 domów – takich samych jak te już sprzedane, a więc o wielkości 133 metrów kwadratowych, z garażem i ogrodem, wyposażone w pompy ciepła i instalację pod fotowoltaikę.

Kolejna odsłona skandynawskiej osady

Na skandynawskim osiedlu będzie można zamieszkać już w przyszłym roku. Pierwszy etap zostanie ukończony w pierwszym kwartale 2022 roku, a równolegle będą trwały prace nad kontynuacją inwestycji. – W wakacje przyszłego roku przekażemy klucze pierwszym lokatorom. Przyszli mieszkańcy będą mogli mieszkać w ciszy i pełnym komforcie, ponieważ w tym samym czasie, gdy będą realizować prace wykończeniowe w swoich domach, będzie trwała budowa drugiego etapu, który jest przesunięty w czasie jedynie o kilka miesięcy w stosunku do pierwszego. Wszystkie prace budowlane z ciężkim sprzętem zostaną ukończone jeszcze zanim wprowadzą się pierwsi mieszkańcy – zapewnia Ewa Skibińska, marketing manager z Grupy BY MADE.

W obu etapach wybudowane zostaną łącznie 34 domy inspirowane stylem skandynawskim. Architektura osiedla ma nawiązywać do niego nie tylko z nazwy. – Moda na skandynawskość wciąż trwa. Przyszłym mieszkańcom pierwszego etapu HVILLE podoba się taki design: prosta forma, jasne barwy i naturalne materiały wykończeniowe. Zwracają również uwagę na funkcjonalne układy oraz intymność inwestycji – podkreśla Ewa Skibińska. Cały projekt ma prywatny charakter: osiedle zostanie otoczone ogrodzeniem, a wjedzie się na nie przez automatyczną bramę. – W norweskiej sztuce odpoczynku, jak rozumiemy hvile, ta prywatność i kameralność jest niezwykle ważna. Zamknięte osiedle to także wyższy poziom bezpieczeństwa, zwłaszcza dla rodzin z dziećmi, które mogą swobodnie bawić się nie tylko w swoim ogrodzie, ale też na terenie całej osady – wyjaśnia.

Komfort życia pod miastem

Budowane w bliskiej odległości Bielan Wrocławskich osiedle HVILLE potwierdza rosnącą popularność domów poza granicami dużych aglomeracji, jednak wciąż w pobliżu dużych miast. W latach 2016-2020 udział zakupów nieruchomości w takich lokalizacjach wzrósł z 26% do 33%*.  – Polacy szukają domów w spokojnej okolicy, ale z dobrym dojazdem do dużego miasta, które zapewnia im szeroki wachlarz usług, sklepów i miejsc rozrywki. Z pewnością kuszą także niższe koszty życia niż w aglomeracji i możliwość wygodnej pracy z własnego domu czy ogrodu – mówi Ewa Skibińska.

Na co szczególnie warto zwrócić uwagę, szukając domu pod miastem? Przede wszystkim na okoliczną infrastrukturę: czy w pobliżu są sklepy, żłobki, przedszkola oraz przystanki komunikacji zbiorowej. Okazuje się, że równie ważny jest dostęp do internetu. – Nasi klienci bardzo często o to pytają, łącze internetowe jest w dzisiejszych czasach niezbędne, a w mniejszych miejscowościach bywa z tym kłopot. Na naszym osiedlu standardem jest światłowód, który zapewnia szybki i niezawodny internet – wyjaśnia Ewa Skibińska.

Dynamiczny rozwój Grupy BY MADE

Nie tylko pierwszy etap osiedla HVILLE zakończy się wiosną przyszłego roku. Oddane z pełnym wyposażeniem i gotowe do zamieszkania będą apartamenty inwestycyjne w budynku Legnicka 60C, który Grupa BY MADE stawia we Wrocławiu. Ten projekt jest realizowany tuż przy centrum handlowym Magnolia Park, blisko centrum miasta, w Zachodniej Strefie Biznesu. Zaawansowanie prac w tej inwestycji sięga 80%.

Deweloper stawia na zróżnicowanie swojego portfela inwestycyjnego i zintensyfikowanie działań. Plany BY MADE są ambitne: – Po sukcesie domów jednorodzinnych w Księginicach zamierzamy kontynuować ten kierunek rozwoju. Planujemy dużą inwestycję w strefie podmiejskiej w okolicach Wrocławia – zdradza Ewa Skibińska. – Równolegle szukamy nowych gruntów budowlanych pod kolejne inwestycje, nie tylko we Wrocławiu – dodaje.

Grupa BY MADE, założona w roku 2019, prężny rozwój w Polsce opiera na dywersyfikacji działalności. Jest samodzielnym inwestorem, w jej skład wchodzą projektanci, a oprócz tego występuje w roli operatora obiektów hotelowych, a także inwestora zastępczego.

* Analiza sektorowa „Puls nieruchomości” PKO Banku Polskiego.

 

BY MADE

Grupa BY MADE została założona w 2019 roku. Aktualnie realizuje dwie inwestycje: Legnicka 60C we Wrocławiu oraz HVILLE w gminie Kobierzyce. Legnicka 60C to dwa budynki z mikroapartamentami inwestycyjnymi – łącznie 4532 mkw. powierzchni użytkowej. W pierwszym z nich znajdzie się 129 lokali wykończonych pod klucz w wysokim standardzie. Planowany termin zakończenia prac to I kwartał 2022 roku. HVILLE to zespół 34 domów w zabudowie bliźniaczej, zaprojektowanej w stylu skandynawskim. Zakończenie tej inwestycji planowane jest także na I kwartał 2022 r. W skład grupy wchodzą inwestorzy z 20-letnim doświadczeniem na rynku nieruchomości oraz architekci z pracowni AP Szczepaniak – twórcy pierwszych mikroapartamentów w Polsce. Inwestorzy BY MADE zrealizowali szereg projektów mieszkaniowych we Wrocławiu i Oławie o łącznej liczbie 352 lokali. W związku z dynamicznym rozwojem BY MADE poszykuje gruntów pod kolejne budynki z lokalami mieszkalnymi lub inwestycyjnymi. BY MADE dostarcza kompleksowe i strategiczne wsparcie w zakresie projektowania, budowania i zarządzania nieruchomościami. Świadczy także usługi inwestora zastępczego. Działając w porozumieniu z właścicielem gruntu, inwestorzy BY MADE przeprowadzają proces przez wszystkie etapy – od początku do końca. Inwestycją zajmują się kompleksowo, w tym projektem, budową, marketingiem i sprzedażą, a także kwestiami technicznymi i formalnymi związanymi z gruntem.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni
Nieruchomości Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
2024-12-30 | 15:00

Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?

Kraków nieustannie buduje swoją pozycję na rynku mieszkaniowym. Rosnące inwestycje, turystyczny urok i zwiększająca się liczba mieszkańców sprawiają, że zapotrzebowanie na
Nieruchomości Deweloperzy nie nadążają za popytem
2024-12-30 | 15:00

Deweloperzy nie nadążają za popytem

Mieszkania drożeją, a nowych powstaje rekordowo mało. W 2023 roku deweloperzy rozpoczęli budowę 114,5 tys. lokali – to najmniej od sześciu lat. Ceny za mkw. w Warszawie zdążyły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Ochrona środowiska

Rośnie znaczenie zielonych certyfikatów w nieruchomościach. Przybywa ich również w mieszkaniówce

Trend certyfikowania budynków już od wielu lat jest obecny na rynku komercyjnym i dotyczy głównie biurowców i nieruchomości logistycznych. Teraz coraz mocniej wchodzi także do segmentu mieszkań. Liczba certyfikatów dla tego typu inwestycji rośnie, co ma związek z rosnącą świadomością ekologiczną mieszkańców oraz ich chęcią ograniczania kosztów eksploatacji mieszkań.

Konsument

Systemy żywnościowe będą się zmieniać w kierunku bardziej zrównoważonym. Transformacja czeka nie tylko rolników

Europejski Zielony Ład budzi wiele kontrowersji i sprzeciwów, w szczególności w Polsce. Jak przyznaje ekspert zespołu Team Europe powołanego do wyjaśniania polityk Unii Europejskiej, choć w strategii „Od pola do stołu” można poprawić pewne elementy, to jest ona konieczna, by ratować kurczące się zasoby naturalne w Europie. Polska jest dużym producentem rolnym UE i zarazem krajem mocno zagrożonym suszą, więc transformacja systemów żywnościowych jest dla nas szczególnie istotna.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.