Komunikaty PR

Dom pod Poznaniem. Warto docenić Szczytniki

2020-08-31  |  10:00

Rynek nowych mieszkań w Poznaniu i okolicach należy do największych w Polsce. Realizowane są inwestycje w granicach miasta, natomiast w ostatnich latach modna była przeprowadzka na obrzeża, do powiatu poznańskiego. Dziś widać duże zainteresowanie pozostałymi stronami Poznania. Nowi mieszkańcy wybierają Murowaną Goślinę, czy Swarzędz. - Dostrzegamy również atrakcyjność gminy Kórnik, dlatego na miejsce naszej inwestycji wybraliśmy Szczytniki, skąd można szybko dotrzeć do Poznania i Środy Wielkopolskiej – mówi Michał Rozwadowski, współinwestor osiedla Domy w Szczytnikach.

 

Inwestycja jest realizowana przy ulicy Choinkowej w Szczytnikach, gdzie mieszkańcy mają do dyspozycji pełną infrastrukturę, tj. sklep, aptekę, przedszkole. Te miejsca są oddalone o kilkaset metrów od osiedla, a w niedalekiej odległości znajduje się chociażby szkoła podstawowa w Kamionkach (3 km). - Podkreślamy też, że gmina Kórnik, gdzie powstają Domy w Szczytnikach, to idealne miejsce do zamieszkania dla osób związanych z Poznaniem. Trasa szybkiego ruchu S11 pozwala w niecały kwadrans dojechać do stolicy Wielkopolski. Przystanek autobusowy obok inwestycji oraz stacja PKP w Gądkach ułatwią komunikację – zauważa Michał Rozwadowski.

Ten aspekt lokalizacji pozwala na wygodne funkcjonowanie na co dzień, ale dla osób wyprowadzających się do gminy Kórnik ważne są też inne wartości. Budowane osiedle jest położone w Dolinie Michałówki, niedaleko jest Jezioro Koninko. Ponadto wystarczy tylko 10 minut, by dotrzeć autem nad Jeziora: Skrzyneckie Duże, Kórnickie i Bnińskie. - Poczucie większej przestrzeni i w dodatku blisko terenów zielonych to aspekty, które mocno rozważają klienci na rynku deweloperskim i podkreślają np. podczas spotkań pokazowych na naszej inwestycji – mówi Michał Rozwadowski. - Dom na obrzeżach może być nadal blisko miasta. Cieszymy się, że spełniamy takie oczekiwania – podkreśla. Zalety gminy Kórnik dostrzegają także inne firmy deweloperskie, proponując osiedla w pobliskich: Kamionkach, Koninku, Borówcu, Błażejewku. Wszystkie te miejscowości są blisko trasy S11 i potwierdzają atrakcyjność lokalizacji. Niewykluczone, że mówimy już o modzie na gminę Kórnik.

 

I etap osiedla w Szczytnikach niedługo gotowy

Budowane osiedle zostało podzielone na etapy. Na finiszu jest I etap Domów w Szczytnikach, w ramach którego deweloper przygotował osiem lokali w dwóch szeregach. – Obecnie fachowcy ocieplają budynek i wykonują elewację przygotowaną z wełny mineralnej – zaznacza Michał Rozwadowski, współinwestor osiedla Domy w Szczytnikach. Dla nabywców dostępne są dwa warianty powierzchni: 104,70 i 126,10 m kw. Oba projekty zakładają aranżację przestrzeni dziennej na parterze, gdzie klasycznie znajdzie się salon z aneksem kuchennym i toaleta oraz przestrzeni na piętrze. Tam z kolei są zaprojektowane trzy pokoje (jeden z nich może być garderobą) i łazienka. - Do każdego budowanego przez nas domu w Szczytnikach, proponujemy dodatkowe udogodnienia, czyli ogród od 62 do 126 m kw., garaż, miejsce postojowe przed budynkiem oraz podwyższony standard obejmujący chociażby ogrzewanie podłogowe w przestrzeni parteru. Skoro nasza lokalizacja jest popularna, chcemy przekazać wartość dodaną nabywcom – podsumowuje współinwestor. I etap będzie gotowy na wrzesień 2020 roku.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni
Nieruchomości Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
2024-12-30 | 15:00

Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?

Kraków nieustannie buduje swoją pozycję na rynku mieszkaniowym. Rosnące inwestycje, turystyczny urok i zwiększająca się liczba mieszkańców sprawiają, że zapotrzebowanie na
Nieruchomości Deweloperzy nie nadążają za popytem
2024-12-30 | 15:00

Deweloperzy nie nadążają za popytem

Mieszkania drożeją, a nowych powstaje rekordowo mało. W 2023 roku deweloperzy rozpoczęli budowę 114,5 tys. lokali – to najmniej od sześciu lat. Ceny za mkw. w Warszawie zdążyły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.