Duża transakcja w Kaliszu: TEL RED sprzedał obiekty w Parku Kalisz
TEL Real Estate Developer (TEL RED) sfinalizował kompleksową transakcję sprzedaży inwestycji Park Kalisz obejmującej około 20 tys. mkw. powierzchni logistycznej i przemysłu lekkiego. Logistyczną część portfela przejęła firma MNK Partners, a przemysłową — Konveyor.
Park Kalisz TEL RED to wielofunkcyjny zespół obiektów zlokalizowany w centrum Kalisza. Kompleks budynków, którego budowę zakończono na początku 2022 r., obejmuje aktywa logistyczne i obiekty przemysłu lekkiego o łącznej powierzchni około 20 tys. mkw., które w całości wynajęte są wiodącym międzynarodowym przedsiębiorstwom. Innowacyjna bryła obiektu pozwala firmom logistycznym działać wydajniej i efektywniej.
Na początku lutego 2023 roku firma TEL RED sfinalizowała złożoną transakcję sprzedaży Parku Kalisz grupie inwestorów skupiających się na różnych klasach aktywów. Logistyczną część portfela, wynajętą jednemu ze światowych liderów logistycznych, nabył MNK Partners, wiodący ogólnoeuropejski fundusz Private Equity z siedzibą w Paryżu, skupiający się na nieruchomościach komercyjnych w Polsce i innych strategicznych rynkach europejskich. Nabywcą powierzchni przemysłowej jest Konveyor, międzynarodowa firma produkcyjna z siedzibą w Stambule, wiodący globalny dostawca komponentów transportujących płyny dla przemysłu AGD i motoryzacyjnego.
Transakcja ta jeszcze bardziej umacnia pozycję TEL RED jako partnera dla głównych międzynarodowych graczy logistycznych w niszy małych i średnich budynków w miastach poziomu 2 i jeszcze bardziej przyspiesza jej przyszły rozwój — mówi Domenico Sibilio, Dyrektor Generalny i właściciel TEL Real Estate Developer.
Dzięki tej transakcji firma dodatkowo wzmacnia partnerstwo z kluczowymi międzynarodowymi funduszami Private Equity skupionymi na polskich aktywach logistycznych — mówi Grzegorz Szczyrek, Dyrektor Generalny TEL RED w Polsce.
TEL Real Estate Developer to firma inwestująca w nieruchomości, która prowadzi działalność głównie jako deweloper parków logistycznych w Polsce i we Włoszech z przeznaczeniem do długoterminowego wynajmu wiodącym międzynarodowym firmom logistycznym wchodzącym lub rozszerzającym swoją obecność na tych rynkach. Obecne value proposition TEL RED opiera się na następujących strategicznych filarach: rozwój aktywów logistycznych „ostatniej mili” – małych i średnich aktywów zlokalizowanych w miastach poziomu 2, poprzez inwestycje typu „build-to-suit” (BTS) zaprojektowane na podstawie specyficznych potrzeb globalnych firm logistycznych. Firma działa na polskim rynku od 2004 roku, a od 2012 roku zaczęła koncentrować się na logistyce i przemyśle lekkim.
W tej transakcji TEL RED wspierała grupa wiodących doradców ds. nieruchomości: od strony prawnej Wojciech Koczar oraz Julia Łysik z Kancelarii Prawnej DZP, od strony komercyjnej Renata Osiecka i Grzegorz Chmielak z AXI IMMO Group, a także Fabrizio Bosetti z BGC Group.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.