Duża transakcja w Kaliszu: TEL RED sprzedał obiekty w Parku Kalisz
TEL Real Estate Developer (TEL RED) sfinalizował kompleksową transakcję sprzedaży inwestycji Park Kalisz obejmującej około 20 tys. mkw. powierzchni logistycznej i przemysłu lekkiego. Logistyczną część portfela przejęła firma MNK Partners, a przemysłową — Konveyor.
Park Kalisz TEL RED to wielofunkcyjny zespół obiektów zlokalizowany w centrum Kalisza. Kompleks budynków, którego budowę zakończono na początku 2022 r., obejmuje aktywa logistyczne i obiekty przemysłu lekkiego o łącznej powierzchni około 20 tys. mkw., które w całości wynajęte są wiodącym międzynarodowym przedsiębiorstwom. Innowacyjna bryła obiektu pozwala firmom logistycznym działać wydajniej i efektywniej.
Na początku lutego 2023 roku firma TEL RED sfinalizowała złożoną transakcję sprzedaży Parku Kalisz grupie inwestorów skupiających się na różnych klasach aktywów. Logistyczną część portfela, wynajętą jednemu ze światowych liderów logistycznych, nabył MNK Partners, wiodący ogólnoeuropejski fundusz Private Equity z siedzibą w Paryżu, skupiający się na nieruchomościach komercyjnych w Polsce i innych strategicznych rynkach europejskich. Nabywcą powierzchni przemysłowej jest Konveyor, międzynarodowa firma produkcyjna z siedzibą w Stambule, wiodący globalny dostawca komponentów transportujących płyny dla przemysłu AGD i motoryzacyjnego.
Transakcja ta jeszcze bardziej umacnia pozycję TEL RED jako partnera dla głównych międzynarodowych graczy logistycznych w niszy małych i średnich budynków w miastach poziomu 2 i jeszcze bardziej przyspiesza jej przyszły rozwój — mówi Domenico Sibilio, Dyrektor Generalny i właściciel TEL Real Estate Developer.
Dzięki tej transakcji firma dodatkowo wzmacnia partnerstwo z kluczowymi międzynarodowymi funduszami Private Equity skupionymi na polskich aktywach logistycznych — mówi Grzegorz Szczyrek, Dyrektor Generalny TEL RED w Polsce.
TEL Real Estate Developer to firma inwestująca w nieruchomości, która prowadzi działalność głównie jako deweloper parków logistycznych w Polsce i we Włoszech z przeznaczeniem do długoterminowego wynajmu wiodącym międzynarodowym firmom logistycznym wchodzącym lub rozszerzającym swoją obecność na tych rynkach. Obecne value proposition TEL RED opiera się na następujących strategicznych filarach: rozwój aktywów logistycznych „ostatniej mili” – małych i średnich aktywów zlokalizowanych w miastach poziomu 2, poprzez inwestycje typu „build-to-suit” (BTS) zaprojektowane na podstawie specyficznych potrzeb globalnych firm logistycznych. Firma działa na polskim rynku od 2004 roku, a od 2012 roku zaczęła koncentrować się na logistyce i przemyśle lekkim.
W tej transakcji TEL RED wspierała grupa wiodących doradców ds. nieruchomości: od strony prawnej Wojciech Koczar oraz Julia Łysik z Kancelarii Prawnej DZP, od strony komercyjnej Renata Osiecka i Grzegorz Chmielak z AXI IMMO Group, a także Fabrizio Bosetti z BGC Group.

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.