Duży apartament wakacyjny – duże możliwości
Wybierając nadmorski apartament jako inwestycję, korzyści i możliwości jest wiele. To dogodne rozwiązane second home dla rentiera, dobre źródło przychodu pasywnego (nie tylko w sezonie urlopowym, ale w całym roku) oraz najbardziej rentowny sposób lokowania kapitału. Dobra lokalizacja, bliskość morza, dodatkowe udogodnienia to kluczowe aspekty. Nie bez znaczenia jest również metraż mieszkania. Im większe, tym więcej możliwości. Jakich? Proxin Investment zdradza szczegóły.
Lokowanie kapitału w nadmorskie apartamenty wakacyjne z roku na rok staje się popularniejsze. Nic dziwnego, banki nadal oferują niskie oprocentowanie, które w zasadzie nie przynosi znaczących korzyści, a kapitalizacja odsetek dodatkowo utrudnia mnożenie zysków. Inwestowanie w nieruchomości jest więc najbezpieczniejsze i co istotne, rentowne. To także wartościowe zabezpieczenie na przyszłość. Zyski z takiej formy przychodu są spore. – Wartość dodaną z pewnością stanowi fakt, iż branża turystyczna nad Bałtykiem wzbudza coraz większe zainteresowanie – wśród Polaków, jak i zagranicznych gości. Ostatnie badania dowodzą, że chętniej wydajemy pieniądze na podróże i ich komfortowe warunki, nie tylko w high sezon, ale i poza nim – podkreśla Piotr Łopatka, członek zarządu Proxin Investment.
Własne mieszkanie nad morzem to pewny i spokojny wypoczynek, jak i zysk. Zakupiony lokal można przez pewien czas wynajmować, zaś w dogodnym dla właściciela terminie samemu skorzystać z jego uroków. A lokal im większy tym lepszy, bowiem duże mieszkania, dają duże możliwości. Po pierwsze, kupna można dokonać wspólnie z rodzicami. Rodzinna inwestycja pozwala również na rodzinny odpoczynek, a kilka pokoi zapewnia właściwy komfort. Po drugie, sporo Polaków wybiera się na odpoczynek z przyjaciółmi. Oznacza to, że niezbędne są miejsca, które zapewnią kilka pokoi i wspólną przestrzeń do spotkań. Nadal popularny jest najem na pokoje. Z takiej opcji korzystają studenci i uczniowie, niektórzy turyści oraz pracownicy w delegacji. Co istotne, większe mieszkanie pozwoli też na wygodną przyszłość, na czas emerytury można przenieść się nad morze i korzystać z nadbałtyckich atrakcji.
Nautic Park posiada w swojej ofercie duże powierzchnie. Są to trzypokojowe mieszkania z wygodnym aneksem kuchennym, przestronnym balkonem, tarasem lub ogródkiem oraz zapierającym dech widokiem na Bałtyk. Ich metraż waha się od 57 do 83 mkw. A wśród dodatkowych udogodnień powstaną: strefa relaksu, zewnętrzny basen, wygodne lobby oraz podziemna hala garażowa i boksy rowerowe.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy wymiany handlowej między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską. Na wysokich cłach stracą obie strony
Komisja Europejska przedstawiła w poniedziałek propozycję ceł na import z USA o wartości 72 mld euro, co ma być odpowiedzią na nałożenie 30-proc. stawek na import z UE zapowiedziane przez Amerykanów w poprzednim tygodniu. Przedstawiciele KE wciąż widzą jednak potencjał kontynuowania negocjacji. Zdaniem europosła Michała Koboski brak porozumienia lub uzgodnienie stawek wyższych niż 10-proc. nie tylko zaszkodzi obydwu stronom, ale i osłabi ich pozycję na arenie międzynarodowej.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Prawo
Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.