Dzień otwarty BY MADE już w ten weekend
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Chcesz zainwestować w nieruchomości, ale nie wiesz, jak to zrobić? Masz ochotę zobaczyć, jak wygląda kilkunastometrowy apartament na żywo i jakie oferuje rozwiązania? Ciekawi Cię, czym tak naprawdę są apartamenty inwestycyjne i co je wyróżnia na rynku? Przyjdź w sobotę i przekonaj się sam.
Już w najbliższą sobotę, 17 października, w godzinach 10-14, odbędzie się dzień otwarty w Legnickiej 60C, pierwszej inwestycji Grupy BY MADE we Wrocławiu. Warto przyjść, żeby poznać oferty specjalne i przekonać się, jak łatwo można zostać inwestorem na rynku nieruchomości. Do dyspozycji zwiedzających będzie apartament pokazowy i profesjonalny operator, który może zarządzać zakupionym apartamentem i zająć się nim kompleksowo. Tak, żeby zakupiony produkt stał się bezobsługowy, nie wymagał czasu i dostarczał stały zysk. Dlaczego mikroapartament jest dobrą inwestycją?
Legnicka 60C to debiutancka inwestycja Grupy BY MADE. Dzień otwarty odbędzie się w biurze sprzedaży – wejście od ul. Rysiej 1A. Zainteresowani będą mieli możliwość obejrzeć w pełni wykończony i wyposażony lokal inwestycyjny, a także dowiedzą się, w jaki sposób można odzyskać podatek VAT przy zakupie mikroapartamentu. Jest to znacząca przewaga nad zwykłym mieszkaniem i kawalerką, nawet w podobnej lokalizacji.
Ponadto wszyscy, którzy do 30 października zdecydują się na kupno mikroapartamentu inwestycyjnego przy Legnickiej 60C, dostaną na rok miejsce postojowe gratis. Będą też mogli zapłacić w systemie 20/80 (20% wartości lokalu przy kupnie, natomiast pozostałą część kwoty dopiero po zakończeniu budowy w przyszłym roku). Każdy chętny będzie mógł także pójść na plac budowy, na którym zobaczy, jak postępują prace nad inwestycją oraz jak wyglądają typy apartamentów na żywo.
W ważnym miejscu Wrocławia
Pierwsza inwestycja BY MADE została zaprojektowana przez renomowane biuro architektoniczne AP Szczepaniak i powstaje tuż przy centrum Wrocławia. Legnicka 60C znajduje się bezpośrednio przy największym centrum handlowym w mieście - galerii Magnolia Park, a także w pobliżu dwóch uczelni wyższych. Cała okolica skupia około 30% wrocławskiej powierzchni biurowej, co czyni inwestycję interesującą dla pracowników dużych firm i światowych korporacji.
Do Rynku można dotrzeć w 10 minut. Niewątpliwym atutem lokalizacji jest także stacja kolejowa Wrocław Mikołajów, która jest oddalona o zaledwie jeden przystanek tramwajowy. – Lokalizacja w połączeniu ze swoją funkcjonalnością dla przedstawicieli wolnych zawodów sprawiają, że takie apartamenty będą w krótkim czasie stanowiły poszukiwany cel na rynku najmu. Świetne umiejscowienie gwarantuje właścicielom dostęp do kilku grup potencjalnych najemców – mówi Ewa Skibińska, marketing manager grupy BY MADE.
Taniej niż kupno mieszkania
Osoby inwestujące w mikroapartament mogą liczyć na kompleksowe doradztwo księgowe, prawne i podatkowe. Jest to przewaga właścicieli lokali inwestycyjnych, którzy mają także możliwość odzyskania podatku VAT, który płaci się przy zakupie takiej nieruchomości. – Podatek w wysokości 23% będą mogli odliczyć wszyscy nabywcy, zarówno osoby fizyczne, które nie prowadzą działalności gospodarczej, jak i firmy. Jest to udogodnienie, na które nie można liczyć przy zakupie mieszkania lub kawalerki. Generuje to więc istotną oszczędność w porównaniu do standardowego lokalu mieszkalnego o identycznym metrażu – mówi Ewa Skibińska.
Mikroapartamenty idealnie nadają się nie tylko do mieszkania, ale i jako miejsce do pracy. Lokale w Legnickiej 60C sprawdzą się zarówno w trybie home office, jak i w roli niewielkiego, nowocześnie zaprojektowanego biura, co daje znaczną przewagę w porównaniu np. z kawalerką. Zaletą będą także klimatyzacja oraz duże okna, które zapewnią dobre doświetlenie wnętrza oraz kompletny aneks kuchenny ze sprzętem. Kolejnym udogodnieniem jest hotelowy standard budynku z recepcją na parterze. – Mobilne meble to znaczna wygoda przy codziennym użytkowaniu i pracy. Przestrzeń została zaprojektowana w przemyślany sposób, a gwarancją wysokiej jakości jest fakt, że zrobili to specjaliści w tej dziedzinie, architekci z pracowni AP Szczepaniak – zaznacza Ewa Skibińska. Do tego podwójne łóżko, które szybko można zmienić w kanapę, elegancka łazienka oraz składany stół, który oszczędza bardzo dużo miejsca.
W budynku Legnicka 60C powstaje 129 mikroapartamentów inwestycyjnych. Będą to lokale jednopokojowe i dwupokojowe, o powierzchni od 16 do 30 mkw. Są kompletnie wyposażane pod klucz w wysokim standardzie. Przed budynkiem powstanie parking. Budowa ma się zakończyć w 2021 roku.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.