Komunikaty PR

Eiffage wprowadza inteligentne mieszkania przyszłości

2021-09-30  |  09:00
Biuro prasowe
Kontakt

Paweł Świąder
Prepare Sp. z o.o.

Świętokrzyska 18
00-052 Warszawa
pawel.swiader|prepare.pl| |pawel.swiader|prepare.pl
783917437
www.prepare.pl

Eiffage wprowadza inteligentne mieszkania przyszłości, które pozwolą obniżyć rachunki i zadbać o ekologię

Oszczędność energii, niższe rachunki, bezpieczeństwo mieszkańców oraz ekologia, to główne przewagi inteligentnego systemu do zarządzania automatyką mieszkaniową „Appartme”. Eiffage Immobilier Polska oferuje to rozwiązanie we wrocławskiej inwestycji powstającej na Przedmieściu Oławskim. To odpowiedź na potrzeby nowej grupy klientów, dla których liczą się nowoczesne usługi oraz najwyższa jakość i komfort życia. Apartamenty HB1820, które zostaną wyposażone w system Appartme, zostaną oddane do użytku pod koniec 2022 roku. Połowa z nich już znalazła swoich właścicieli.

Budzisz się w sypialni ogrzanej do wybranej temperatury, rolety same odsłonią widok za oknem o żądanej porze. Zastanawiasz się, czy zgasiłeś wczoraj światło w pokoju dziecka? Nie ma potrzeby, system wyłączył je o ustalonej godzinie. To tylko kilka scenariuszy z wielu możliwości oferowanych przez prostą w obsłudze aplikację Appartme. Zaletą tego nowoczesnego rozwiązania jest niezawodność, realne oszczędności i duże możliwości rozbudowy, dzięki stosowaniu bezprzewodowo działających urządzeń. W sytuacji wyjazdu na kilka lub kilkanaście dni, jednym przyciskiem można „zakręcić” wodę, wyłączyć gniazda elektryczne z urządzeniami działającymi w trybie czuwania, czy zmniejszyć do minimum niepotrzebne w tym czasie ogrzewanie pomieszczeń. Możliwe jest także zdalnie zabezpieczenie mieszkania przed zalaniem.

- Z naszych doświadczeń wynika, że wybierając swoje nowe miejsce do życia, klienci kierują się już nie tylko lokalizacją, funkcjonalnym układem pomieszczeń, czy rodzajem wykończenia i wykorzystanymi materiałami. W coraz większym stopniu liczą się dla nich funkcje ekologiczne budynków czy udogodnienia w komfortowym korzystaniu z mieszkania, przy użyciu nowych technologii. Polacy mają świadomość, że są deweloperzy, którzy tworzą swoje inwestycje w sposób zrównoważony, odpowiedzialny i z poszanowaniem ekologii. Te wartości są w DNA naszej grupy budowlanej – mówi Sebastian Bieńkowski, dyrektor ds. projektów Eiffage Immobilier Polska.

Francuski deweloper zdecydował się zaoferować klientom usługę Appartme, z uwagi na jej wszechstronność, łatwe wdrożenie i możliwości dowolnej rozbudowy oraz konfiguracji.

- Nowoczesny system to nie tylko realne oszczędności, ale także komfortowe zarządzanie swoim mieszkaniem, w tym kontrola zużycia mediów na ekranie telefonu. Na razie jest to pierwsza nasza inwestycja, gdzie wprowadzamy systemy smarthome. To działanie spójne z polityką grupy Eiffage, która skłania nas do ciągłego poszukiwania niskoemisyjnych rozwiązań. Planujemy dalsze działania w tym kierunku – dodaje Sebastian Bieńkowski.

- Nasz system automatyki mieszkaniowej Appartme to odpowiedź na potrzeby nowego pokolenia mieszkańców. Zaprojektowaliśmy rozwiązanie, które realnie wpływa na nasze bezpieczeństwo, generuje oszczędności i pozytywnie wpływa na naszą Planetę. Użytkownik Appartme steruje podstawowymi obszarami mieszkania za pomocą analogowych przycisków w mieszkaniu oraz poprzez autorską aplikację mobilną. System Appartme stanowi także platformę integracji usług, dzięki której mieszkańcy będą mieć również dostęp do wdrażanych rozszerzeń i udogodnień, o które w przyszłości poszerzy się nasze rozwiązanie. Cieszymy się, że Eiffage Immobilier Polska, jako innowacyjny Deweloper również dołącza do naszego rozwiązania. Liczymy, że to początek długofalowej współpracy, a sam system Appartme staje się już standardem wyposażenia nowo budowanych mieszkań – mówi Robert Orlewski, wiceprezes S-Labs.

Kolejna po Atmo, wrocławska inwestycja Eiffage będzie wyjątkowa pod kilkoma względami. Ekologia, bezpieczeństwo i komfort korzystania to tylko kilka z nich. Mimo zabudowy w ścisłym centrum miasta, projektantom udało się stworzyć małe ogródki dla mieszkańców, zlokalizowane na pierwszym piętrze. Elegancka bryła budynku ma wyważoną i prostą formę, pasuje więc do sąsiadującej z nim historycznej zabudowy. Podświetlona, ozdobiona roślinnością frontowa elewacja, dopełni obrazu, wzmacniając walory ekologiczne i estetyczne budynku. Zaprojektowano w nim 96 mieszkań o zróżnicowanych metrażach: od 26 do 100 mkw. Duże okna zapewnią optymalne oświetlenie wnętrz i komfortowe wyciszenie a możliwość zamontowania klimatyzacji będzie dodatkowym atutem.

---

Eiffage Immobilier Polska

Eiffage Immobilier Polska to deweloper odpowiedzialny za realizację inwestycji mieszkaniowych, inwestycji na wynajem, nieruchomości komercyjnych i handlowych. W portfolio spółki są apartamenty Villa Sadyba w Warszawie, Dom przy Źródle w Starym Podgórzu w Krakowie oraz Stalowa 27 – nowoczesna kamienica w sercu stołecznej Nowej Pragi. Deweloper aktualnie realizuje dwie inwestycje mieszkaniowe we Wrocławiu: Atmo na Kępie Mieszczańskiej oraz HB 1820 na Przedmieściu Oławskim. Firma planuje dalszy rozwój działalności w dużych aglomeracjach w Polsce.

Eiffage Immobilier Polska to część międzynarodowej grupy Eiffage – jednej z 10 największych grup budowlanych w Europie. Do najbardziej uznanych, światowych realizacji Eiffage należą: żagle Opery w Sydney, najwyższy w Europie wiadukt drogowy w Millau oraz szklana piramida Luwru. Eiffage Immobilier Polska łączy najlepsze praktyki międzynarodowej Grupy oraz ponad 30-letnie doświadczenie zdobyte na polskim rynku przez generalnego wykonawcę – Eiffage Polska Budownictwo. Cechą łączącą inwestycje Eiffage jest poszanowanie lokalnej historii i miejsca oraz połączenie dbałości o detal i piękno w kreowaniu przestrzeni do życia.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Prepare Sp. z o.o.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości City Point Targówek: 70% powierzchni hali C2 objęte umowami pre-let Biuro prasowe
2024-07-31 | 09:30

City Point Targówek: 70% powierzchni hali C2 objęte umowami pre-let

Spółka joint venture utworzona przez Partners Group, jedną z największych prywatnych firm inwestycyjnych działającą w imieniu swoich klientów oraz Peakside Capital Advisors,
Nieruchomości Rynek wrzuca drugi bieg
2024-07-30 | 01:00

Rynek wrzuca drugi bieg

Rynek inwestycyjny nieruchomości komercyjnych w Polsce. Raport H1 2024 - podsumowanie W drugim kwartale 2024 r. doczekaliśmy się oznak ożywienia rynku, które pozwalają z większym
Nieruchomości Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem?
2024-07-26 | 11:00

Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem?

Do tej pory Polacy mogli skorzystać z trzech programów dopłat kredytowych: Rodzina na Swoim, Mieszkanie dla Młodych oraz Bezpieczny Kredyt 2%. Na horyzoncie pojawia się program Kredyt

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Zbiory czereśni zakończyły się o miesiąc wcześniej niż zazwyczaj. Z powodu szybszej wegetacji owoce przypominają te z południa Europy

Zmiany klimatyczne wpływają na uprawy i zbiory owoców. Drzewa czereśni zakwitły w tym roku o kilka tygodni wcześniej niż zazwyczaj. Ciepła i słoneczna pogoda już w marcu przyspieszyła kwitnienie. W efekcie, o ile w poprzednich latach czereśnie można było kupić jeszcze w sierpniu, w tym roku już w lipcu zbierano późne odmiany. – Sezon wegetacyjny był o wiele dłuższy, a temperatura była wysoka w trakcie dojrzewania owoców. To warunki porównywalne z włoskim klimatem, a owoce, które udało nam się wyprodukować, są doskonałej jakości – mówi Krzysztof Czarnecki, wiceprezes Związku Sadowników RP. Część upraw zniszczyły jednak kwietniowe przymrozki.

Prawo

Osoby z niepełnosprawnością i ich opiekunowie czekają na ustawę o asystencji osobistej. Dzięki niej może wzrosnąć zainteresowanie pracą w tym zawodzie

Polska jest jednym z ostatnich europejskich krajów bez ustawy o asystencji osobistej. Tymczasem wspieranie osób z niepełnosprawnościami w różnych aspektach życia może mieć kluczowe znaczenie dla rynku pracy. Zatrudnienie będzie mogła znaleźć część osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunowie. Stworzy to też duże zapotrzebowanie na pracę asystentów. Dziś część z nich nie chce podejmować niepewnego zatrudnienia, nieuregulowanego w przepisach. – Jest przestrzeń dla tego nowego, bardzo prestiżowego w Europie zawodu asystenta osobistego osoby z niepełnosprawnością, który wesprze system ochrony zdrowia – przekonuje Małgorzata Szumowska, prezeska Fundacji Centrum Edukacji Niewidzialna.

Bankowość

Małe i średnie firmy czeka szereg wyzwań związanych ze zrównoważonym rozwojem. Banki chcą im w tym pomagać

Hasła takie jak zrównoważony rozwój, ESG, taksonomia czy dekarbonizacja będą w nadchodzącym czasie dotyczyć nie tylko korporacji, ale też małych i średnich firm. Chcąc pozostać konkurencyjnymi uczestnikami łańcucha dostaw, także mniejsze podmioty  będą musiały wypełnić unijne wymogi i realizować proekologiczne projekty. To jednak oznacza dla nich szereg wyzwań, związanych chociażby z poznaniem wymogów unijnych, terminów ich realizacji i całym aspektem ich wdrożenia. Wydany właśnie przez Bank Ochrony Środowiska przewodnik, podsumowujący najważniejsze wyzwania legislacyjne, ma pomóc przedsiębiorcom się odnaleźć w gąszczu regulacji.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.