EKOSTRADA - SZLACHETNA KOSTKA BRUKOWA PRZEPUSZCZAJĄCA WODĘ
Wyjątkowa w swojej formie Ekostrada firmy Buszrem łączy w sobie cechy jakie ma szlachetna kostka brukowa i powierzchnia biologicznie czynna. Boczne zakończenia Ekostrady tworzą w nawierzchni obszary, przez które woda swobodnie przenika do gruntu – tak jak dzieje się to w przypadku nawierzchni z płyt ażurowych. Jednocześnie możemy się po niej poruszać równie komfortowo jak po tradycyjnej nawierzchni. To idealna kostka ażurowa na podjazd i wyjątek w krajowej ofercie.
Ale to nie wszystko. Powierzchnia Ekostrady w wersji płukanej wykończona jest warstwą naturalnego kruszywa o strukturze drobnych ziarenek. Nadaje to nawierzchni szlachetny, estetyczny wygląd, który można wzmocnić wypełniając wolne przestrzenie dopasowanym kolorystycznie grysem. Zarówno w wersji gładkiej jak i płukanej - dobierając gatunki traw – pozwala tworzyć na terenie posesji „zielone” nawierzchnie płynnie przechodzące w ogród.
***
Nawierzchnie ekologiczne wykorzystujące płyty i kostki ażurowe sprzyjają ogrodowym roślinom, a przy tym spełniają wymogi prawne dotyczące „nawierzchni biologicznie czynnych”. Ich użycie oddala „podatek od deszczu”, czyli opłaty za odprowadzanie wody deszczowej do kanalizacji. Nie ma problemu z odwodnieniem dużych płaszczyzn, a deszczówka swobodnie wsiąka w podłoże. Odwodnienie terenu odbywa się naturalnie, a woda filtrowana jest do gruntu.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.