Ekspansja w Panattoni Park Tychy. Regesta zwiększa zajmowaną powierzchnię
Konkret PR
ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, rozbudowuje Panattoni Park Tychy m.in. na potrzeby ekspansji firmy Regesta. Operator logistyczny zwiększy zajmowaną powierzchnię niemal trzykrotnie, z dotychczasowych 6 500 m kw. do 17 200 m kw. Realizacja kolejnego etapu kompleksu zakończy się w lutym 2021 roku, a Regesta skorzysta z nowej powierzchni w marcu. Panattoni Park Tychy po rozbudowie osiągnie powierzchnię 52 934 m kw.
Wszędzie dobrze, ale w Panattoni Park Tychy najlepiej. Deweloper rozbuduje Panattoni Park Tychy o kolejne 17 000 m kw. Aż 10 700 m kw. nowej powierzchni zajmie Regesta S.A. - firma w tyskim parku wynajmowała 6 500 m kw., teraz skorzysta z 17 200 m kw. Realizacja zakończy się w lutym 2021 roku, a Regesta skorzysta z 10 700 m kw. w marcu.
Regesta S.A. to firma z 25 letnim doświadczeniem, która zatrudnia ponad 600 pracowników. Działa w branży TSL, oferując kompleksową obsługę logistyczną i magazynową, transport naczepami typu coil-mulda, obsługując firmy produkcyjne i handlowe branży stalowej i motoryzacyjnej, a także przedsiębiorstwa przemysłu drzewnego, budowlanego i papierniczego w całej Europie. Regesta oferuje również usługi spedycji krajowej i międzynarodowej.
Rozbudowę parku oraz zwiększenie powierzchni przez firmę Regesta komentuje Marek Dobrzycki, Managing Director w Panattoni: „Ekspansje zawsze cieszą, ponieważ są najwyższą formą potwierdzenia atrakcyjności parku, zarówno ze względu na jakość, jak i lokalizację. Panattoni Park Tychy jest doskonale skomunikowany ze śląską aglomeracją, będącą kluczowym ośrodkiem dla całej gospodarki. Rozbudowa tyskiego parku to także potwierdzenie, że siła regionu nie skupia się w jednym lub dwóch ośrodkach, ale drzemie w każdej części aglomeracji śląskiej”.
Regesta wynajmując powierzchnię w Panattoni Park Tychy, korzysta z atrakcyjnej lokalizacji obiektu. Budynek zlokalizowany jest zaledwie 2 km od trasy DK 44, łączącej Górny Śląsk z Krakowem oraz 5 km od autostrady A1, jedynej w Polsce o przebiegu południkowym, która przebiega przez takie ośrodki jak Gliwice, Łodź, Toruń, czy Gdańsk. Ponadto dobrze rozwinięta infrastruktura drogowa aglomeracji śląskiej oraz sieć komunikacji publicznej ułatwiają dojazd do obiektu, a położenie w granicach aglomeracji, ułatwia firmom dostęp do pracownika. Budowa w Tychach to potwierdzenie doskonałej kondycji Śląska na rynku powierzchni magazynowych i przemysłowych. Region ten w I półroczu 2020 był trzecim pod kątem nowej powierzchni i pierwszym pod względem budowanej powierzchni na koniec czerwca.
Panattoni Park Tychy to budynek magazynowy klasy A, którego obecna powierzchnia wynosi blisko 35 800 m kw. Planowana rozbudowa zwiększy jego metraż o kolejne 17 000 m kw., a docelowo inwestycja zaplanowana została na 70 500 m kw. powierzchni przystosowanej do obsługi firm z różnych branż. Obiekt został tak zaprojektowany, aby jego moduły można było kształtować elastycznie, zgodnie z indywidualnymi potrzebami najemców. Park dedykowany jest zarówno magazynowaniu jak i lekkiej produkcji. Inwestycja została wyposażona w wygodne place manewrowe, bramy „zero” oraz oświetlenie LED, co ułatwiło proces certyfikacji metodą BREEAM i osiągnięcie poziomu Very Good.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.