Komunikaty PR

Energa z Grupy ORLEN na dłużej w Olivia Centre w Gdańsku

2023-10-06  |  07:00
Biuro prasowe
Kontakt

Krzysztof Król
Ultra Relations

Leśna 18b4
81-549 Gdynia
krzysztof|ultrareltions.com| |krzysztof|ultrareltions.com
728612070
ultrarelations.com

Energa z Grupy ORLEN na dłużej w Olivia Centre w Gdańsku

 

Zdjęcia: https://1drv.ms/f/s!Ak6vnk2kpo84jIJwnVxmMQQcusdCCQ?e=Gi1765 


Energa po raz kolejny przedłużyła najem w budynkach największego centrum biznesowego w Polsce, jakim jest Olivia Centre w Gdańsku. Spółka zajmuje ponad 17 000 m kw. powierzchni biurowej w trzech połączonych budynkach i jest jednym z największych rezydentów Olivii. W negocjacjach Energę reprezentował zespół Cushman & Wakefield. Koncern energetyczny ma swoją siedzibę w Olivii Centre nieprzerwanie od 2012 roku.
Bardzo się cieszymy, że jeden z naszych najważniejszych partnerów biznesowych po raz kolejny obdarzył nas zaufaniem. Przedłużenie umowy z Energą to dowód na to, że nasi rezydenci doceniają jakość budynków, sposób zarządzania oraz sposób budowania lokalnej olivijnej społeczności. Jestem dumna, że od samego początku istnienia Olivia Centre mogłam obserwować rozwój spółek z grupy Energa w naszym centrum. To dla mnie duża radość i satysfakcja – mówi Aleksandra Majdańczuk, Deputy Director w dziale wynajmu Olivia Centre.


W Olivia Centre pracuje blisko tysiąc osób zatrudnionych w spółkach Grupy ORLEN. To m.in. Energa SA, Energa Obrót SA, Energa Informatyka i Technologie Sp. z o.o., Orlen Centrum Usług Korporacyjnych Sp. z o.o., Enspirion Sp. z o.o., Orlen Administracja Sp. z o.o., Orlen Eko Sp. z o.o., czy Energa Logistyka Sp. z o.o.


Zapewnienie bezpieczeństwa i stabilności działania pracowników jest kluczowe dla spółek Grupy ORLEN, w tym Energi. Jednocześnie ważne są też jak najlepsze warunki pracy zespołów. Wybraliśmy miejsce, które w ocenie naszej, a także doradców, z którymi współpracowaliśmy w trakcie procesu analizy rynku, negocjacji i podejmowania decyzji, optymalnie zaspokaja potrzeby naszej organizacji – mówi Lucjan Brudzyński, dyrektor Departamentu Zarządzania Korporacyjnego Energi. Przeprowadzony proces analizy rynku nieruchomości obejmował swoim zakresem wiele aspektów mających na celu zapewnienie najdogodniejszych warunków dla pracowników spółek Grupy Energa. Skupialiśmy się na szerokiej analizie zarówno w zakresie ekonomicznym, jakościowym, technicznym jak również w zakresie ESG. Proces był wieloetapowy i wymagał zaangażowania wielu osób – mówi Tomasz Kreft, kierownik Zespołu Usług Zarządzania Nieruchomościami i Komercjalizacji w Orlen Administracja sp. z o.o., która to spółka realizowała proces dla Energi z Grupy ORLEN.  

 

Olivia Centre jest bardzo wysoko oceniana jako miejsce do pracy i lokowania biur. Niedawno po raz drugi otrzymaliśmy certyfikat Well Health &Safety z najwyższą punktacją na świecie, więc oficjalnie można powiedzieć, że jesteśmy w ogólnoświatowych rankingach najbezpieczniejszym miejsce pracy, w którym dobrostan pracowników ma status priorytetowy. To jeden z naszych powodów do dumy. Certyfikujący docenili codzienną wartość kilkunastu restauracji, żłobka, przedszkola i szkół, centrów medycznych i sportowych, a także dostępnych dla Rezydentów bezpłatnie ogrodu zimowego z tropikalną zielenią i najwyższych pięter Olivia Star, z przestrzeniami do pracy, na spotkania, konferencje, a nawet placem zabaw dla dzieci. To wszystko możliwe jest dzięki skali - Olivia Centre jest największym centrum biurowym Polsce – mówi Maciej Kotarski, Dyrektor w Olivia Centre.


Energa z Grupy ORLEN, po prawie 12 latach obecności w Olivia Centre, stała przed ważnym wyborem pozostania i dalszego rozwoju w swojej dotychczasowej lokalizacji lub przeprowadzki do nowej przestrzeni. Olivia Centre stanęła jednak na wysokości zadania i zaproponowała najlepsze rozwiązania, aby utrzymać Grupę Energa wśród swoich najemców.  Udało się pomyślnie przeprowadzić całe postępowania i pozytywnie je zakończyć ku zadowoleniu wszystkich stron. Ze względu na skalę transakcji i różnorodność wyzwań, było to wyjątkowo skomplikowane zadanie i wymagało po naszej stronie zaangażowania wielu różnych specjalizacji, w tym analitycznych i inżynierskich. Częścią postępowania było np. zdefiniowanie ściśle technicznych zadań związanych z modernizacją budynku i ułożenie harmonogramu prac, które zostaną wykonane przez Wynajmującego – mówi Adam Schroeder, Dyrektor Regionalny w Cushman & Wakefield.


W budynkach wynajmowanych przez Energę planowana jest rearanżacja, pozwalająca dopasować przestrzeń do na nowo określonych przez Energę potrzeb w zakresie układu i wyposażenia biur. Zależy nam bardzo, aby biuro było jak najlepiej dopasowane do potrzeb różnych zespołów i spółek Grupy ORLEN, której częścią jest Energa, dlatego zamierzamy zaangażować licznych naszych ekspertów, aby ten cel osiągnąć. Zespoły obu Stron ułożyły wieloetapowy plan prac, który będzie realizowany przez kolejne lata w taki sposób, aby zachować najwyższy standard biur, ale też nie przeszkadzać pracownikom w codziennej pracy – mówi Aleksandra Majdańczuk, Deputy Director w dziale wynajmu Olivia Centre.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Ultra Relations
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości BRAK ZDJĘCIA
2024-07-24 | 11:32

Guess w Elektrowni Powiśle z większym biurem

Guess Poland jest najemcą biurowym Elektrowni Powiśle od 2018 roku. Po 6 latach od podpisania pierwszej umowy, globalna marka lifestyle’owa zdecydowała się przedłużyć najem o kolejne lata, a także dokonać ekspansji na większą
Nieruchomości Skyliner w 100% wynajęty
2024-07-24 | 11:00

Skyliner w 100% wynajęty

Karimpol Polska podpisał właśnie umowę najmu na ostatnią wolną przestrzeń biurową w warszawskim biurowcu Skyliner. W ramach porozumienia najemca - jeden z czołowych deweloperów
Nieruchomości Szymon Marciniak i dodatkowa oferta promocyjna na Mieszkaniowym Dniu Otwartym
2024-07-24 | 08:00

Szymon Marciniak i dodatkowa oferta promocyjna na Mieszkaniowym Dniu Otwartym

Niewiele czasu pozostało, by skorzystać z lipcowej promocji Grupy Murapol, w ramach której deweloper postawił do dyspozycji klientów 260 mieszkań i apartamentów

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Od przyszłego roku akcyza na e-liquidy ma wzrosnąć o 75 proc. To trzy razy więcej niż na tradycyjne papierosy

 Na rynku e-liquidów mamy największą szarą strefę, z którą fiskus niezbyt dobrze sobie radzi. Gwałtowna podwyżka akcyzy nie pomoże w rozwiązaniu tego problemu, tylko go spotęguje – mówi Piotr Leonarski, ekspert Federacji Przedsiębiorców Polskich. Krajowi producenci płynów do e-papierosów zaapelowali już do ministra finansów o rewizję planowanych podwyżek akcyzy na wyroby tytoniowe. W przypadku e-liquidów ma być ona największa i w 2025 roku wyniesie 75 proc. Branża podkreśla, że to przyczyni się do jeszcze większego rozrostu szarej strefy, a ponadto będzie zachętą dla konsumentów, żeby zamiast korzystać z alternatyw, wrócili do palenia tradycyjnych papierosów.

Infrastruktura

Zielone zamówienia publiczne stanowią dziś zaledwie kilka procent rynku. Rządowy zespół ma opracować specjalne kryteria dla nich

Zielone zamówienia publiczne stają się w ostatnich latach coraz bardziej powszechną praktyką, choć w Polsce odpowiadają za kilka procent ogólnej liczby zamówień. Duży nacisk na ten aspekt, w postaci nowych regulacji i wytycznych, kładzie także Unia Europejska. Dlatego też w maju br. zarządzeniem prezesa Rady Ministrów został powołany specjalny rządowy zespół, którego zadaniem będzie uwzględnienie aspektów środowiskowych w polskim systemie zamówień publicznych oraz opracowanie wytycznych dla zamawiających. – Ważne, żeby te opracowywane kryteria były dostosowane do realiów polskiego rynku – wskazuje Barbara Dzieciuchowicz, prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa.

IT i technologie

Boom na sztuczną inteligencję w ochronie zdrowia ma dopiero nastąpić. Wyzwaniem pozostają regulacje i zaufanie do tej technologii

Sztuczna inteligencja ma potencjał, żeby zrewolucjonizować podejście do profilaktyki, diagnostyki i leczenia pacjentów, jednocześnie redukując ich koszty. W globalnej skali wartość rynku rozwiązań opartych na AI w opiece zdrowotnej rośnie lawinowo – w ub.r. wynosiła ponad 32 mld dol., ale do 2030 roku ta kwota ma się zwiększyć ponad sześciokrotnie. Również w Polsce narzędzia bazujące na AI zaczynają być wdrażane coraz szerzej, choć – jak wynika z lipcowego raportu SGH – prawdziwy rozwój potencjału sztucznej inteligencji w polskiej branży ochrony zdrowia ma dopiero nastąpić. Warunkiem jest stworzenie stabilnego i bezpiecznego środowiska dla rozwoju tej technologii, opartego na regulacjach prawnych i zaufaniu wszystkich interesariuszy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.