Komunikaty PR

Energa z Grupy ORLEN na dłużej w Olivia Centre w Gdańsku

2023-10-06  |  07:00
Biuro prasowe
Kontakt

Krzysztof Król
Ultra Relations

Leśna 18b4
81-549 Gdynia
krzysztof|ultrareltions.com| |krzysztof|ultrareltions.com
728612070
ultrarelations.com

Energa z Grupy ORLEN na dłużej w Olivia Centre w Gdańsku

 

Zdjęcia: https://1drv.ms/f/s!Ak6vnk2kpo84jIJwnVxmMQQcusdCCQ?e=Gi1765 


Energa po raz kolejny przedłużyła najem w budynkach największego centrum biznesowego w Polsce, jakim jest Olivia Centre w Gdańsku. Spółka zajmuje ponad 17 000 m kw. powierzchni biurowej w trzech połączonych budynkach i jest jednym z największych rezydentów Olivii. W negocjacjach Energę reprezentował zespół Cushman & Wakefield. Koncern energetyczny ma swoją siedzibę w Olivii Centre nieprzerwanie od 2012 roku.
Bardzo się cieszymy, że jeden z naszych najważniejszych partnerów biznesowych po raz kolejny obdarzył nas zaufaniem. Przedłużenie umowy z Energą to dowód na to, że nasi rezydenci doceniają jakość budynków, sposób zarządzania oraz sposób budowania lokalnej olivijnej społeczności. Jestem dumna, że od samego początku istnienia Olivia Centre mogłam obserwować rozwój spółek z grupy Energa w naszym centrum. To dla mnie duża radość i satysfakcja – mówi Aleksandra Majdańczuk, Deputy Director w dziale wynajmu Olivia Centre.


W Olivia Centre pracuje blisko tysiąc osób zatrudnionych w spółkach Grupy ORLEN. To m.in. Energa SA, Energa Obrót SA, Energa Informatyka i Technologie Sp. z o.o., Orlen Centrum Usług Korporacyjnych Sp. z o.o., Enspirion Sp. z o.o., Orlen Administracja Sp. z o.o., Orlen Eko Sp. z o.o., czy Energa Logistyka Sp. z o.o.


Zapewnienie bezpieczeństwa i stabilności działania pracowników jest kluczowe dla spółek Grupy ORLEN, w tym Energi. Jednocześnie ważne są też jak najlepsze warunki pracy zespołów. Wybraliśmy miejsce, które w ocenie naszej, a także doradców, z którymi współpracowaliśmy w trakcie procesu analizy rynku, negocjacji i podejmowania decyzji, optymalnie zaspokaja potrzeby naszej organizacji – mówi Lucjan Brudzyński, dyrektor Departamentu Zarządzania Korporacyjnego Energi. Przeprowadzony proces analizy rynku nieruchomości obejmował swoim zakresem wiele aspektów mających na celu zapewnienie najdogodniejszych warunków dla pracowników spółek Grupy Energa. Skupialiśmy się na szerokiej analizie zarówno w zakresie ekonomicznym, jakościowym, technicznym jak również w zakresie ESG. Proces był wieloetapowy i wymagał zaangażowania wielu osób – mówi Tomasz Kreft, kierownik Zespołu Usług Zarządzania Nieruchomościami i Komercjalizacji w Orlen Administracja sp. z o.o., która to spółka realizowała proces dla Energi z Grupy ORLEN.  

 

Olivia Centre jest bardzo wysoko oceniana jako miejsce do pracy i lokowania biur. Niedawno po raz drugi otrzymaliśmy certyfikat Well Health &Safety z najwyższą punktacją na świecie, więc oficjalnie można powiedzieć, że jesteśmy w ogólnoświatowych rankingach najbezpieczniejszym miejsce pracy, w którym dobrostan pracowników ma status priorytetowy. To jeden z naszych powodów do dumy. Certyfikujący docenili codzienną wartość kilkunastu restauracji, żłobka, przedszkola i szkół, centrów medycznych i sportowych, a także dostępnych dla Rezydentów bezpłatnie ogrodu zimowego z tropikalną zielenią i najwyższych pięter Olivia Star, z przestrzeniami do pracy, na spotkania, konferencje, a nawet placem zabaw dla dzieci. To wszystko możliwe jest dzięki skali - Olivia Centre jest największym centrum biurowym Polsce – mówi Maciej Kotarski, Dyrektor w Olivia Centre.


Energa z Grupy ORLEN, po prawie 12 latach obecności w Olivia Centre, stała przed ważnym wyborem pozostania i dalszego rozwoju w swojej dotychczasowej lokalizacji lub przeprowadzki do nowej przestrzeni. Olivia Centre stanęła jednak na wysokości zadania i zaproponowała najlepsze rozwiązania, aby utrzymać Grupę Energa wśród swoich najemców.  Udało się pomyślnie przeprowadzić całe postępowania i pozytywnie je zakończyć ku zadowoleniu wszystkich stron. Ze względu na skalę transakcji i różnorodność wyzwań, było to wyjątkowo skomplikowane zadanie i wymagało po naszej stronie zaangażowania wielu różnych specjalizacji, w tym analitycznych i inżynierskich. Częścią postępowania było np. zdefiniowanie ściśle technicznych zadań związanych z modernizacją budynku i ułożenie harmonogramu prac, które zostaną wykonane przez Wynajmującego – mówi Adam Schroeder, Dyrektor Regionalny w Cushman & Wakefield.


W budynkach wynajmowanych przez Energę planowana jest rearanżacja, pozwalająca dopasować przestrzeń do na nowo określonych przez Energę potrzeb w zakresie układu i wyposażenia biur. Zależy nam bardzo, aby biuro było jak najlepiej dopasowane do potrzeb różnych zespołów i spółek Grupy ORLEN, której częścią jest Energa, dlatego zamierzamy zaangażować licznych naszych ekspertów, aby ten cel osiągnąć. Zespoły obu Stron ułożyły wieloetapowy plan prac, który będzie realizowany przez kolejne lata w taki sposób, aby zachować najwyższy standard biur, ale też nie przeszkadzać pracownikom w codziennej pracy – mówi Aleksandra Majdańczuk, Deputy Director w dziale wynajmu Olivia Centre.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Ultra Relations
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni
Nieruchomości Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
2024-12-30 | 15:00

Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?

Kraków nieustannie buduje swoją pozycję na rynku mieszkaniowym. Rosnące inwestycje, turystyczny urok i zwiększająca się liczba mieszkańców sprawiają, że zapotrzebowanie na
Nieruchomości Deweloperzy nie nadążają za popytem
2024-12-30 | 15:00

Deweloperzy nie nadążają za popytem

Mieszkania drożeją, a nowych powstaje rekordowo mało. W 2023 roku deweloperzy rozpoczęli budowę 114,5 tys. lokali – to najmniej od sześciu lat. Ceny za mkw. w Warszawie zdążyły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

NEWSERIA POLECA

Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku

Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen

Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują  wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.

Prawo

Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą

Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.

IT i technologie

Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii

– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.