Komunikaty PR

Energooszczędne domy w Villa Campina

2021-12-30  |  14:00
Biuro prasowe
Kontakt
Katarzyna Żarska
Drawbridge Media

ul. Nowogrodzka 10 lok. 6
00-511 Warszawa
k.zarska|drawbridge.pl| |k.zarska|drawbridge.pl
601 888 957
www.jwc.pl

J.W. Construction rozpoczął przedsprzedaż kolejnych 22 drewnianych domów jednorodzinnych, o zerowym zapotrzebowaniu na energię nieodnawialną, w osiedlu Villa Campina w Ożarowie Mazowieckim, opodal Puszczy Kampinoskiej.  

 

Do ogrzania pomieszczeń i wody oraz do wentylacji, w domach w Villa Campina, o pięknej nazwie „Wiktoria”, potrzeba zaledwie 22 kWh/m2 na rok, co oznacza, że są praktycznie pasywne energetycznie. Efektywność energetyczną zapewniają elektryczne pompy ciepła. Pompy tego typu są obecnie wiodącym rozwiązaniem technicznym, kluczowym dla oszczędnego gospodarowania energią elektryczną, a zarazem przyjaznym środowisku. Wentylacja mechaniczna z rekuperacją zapewnia dostęp do świeżego i przefiltrowanego powietrza bez utraty ciepła. Ekologiczne są również zastosowane do budowy domów w Villa Campina naturalne materiały, odnawialne, podlegające recyklingowi drewno, maty z wełny mineralnej użyte do izolacji dachów, ścian prefabrykowanych, stropów na legarach i ścianek działowych oraz płyty-gipsowo włóknowe w pomieszczeniach.

 

- Teraz, kiedy zdecydowanie więcej czasu spędzamy w domu, zaczęliśmy zastanawiać się, czy korzystnie wpływa on na nasze zdrowie. To, jak się czujemy i ile mamy energii, może być powiązane z naszym otoczeniem. Ważne jest, aby wybierać właściwe materiały i technologie zarówno do budowy domu, jak i wykończenia wnętrz. W domach w Villa Campina panuje zdrowy klimat, co docenią szczególnie osoby cierpiące na alergie. Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła sprawia, że powietrze w domu jest czystsze niż na zewnątrz a ciepło jest odzyskiwane do ogrzania świeżego powietrza. Możliwość zastosowania różnej klasy filtrów pozwala uzyskać w domu powietrze tak czyste jak na sali operacyjnej; pozbawione zanieczyszczeń, bakterii, grzybów, pyłków - mówi Małgorzata Ostrowska, Dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction Holding S.A.

 

Warto podkreślić, że powszechniejsze zastosowanie elektrycznych pomp ciepła, takich jak te w domach Villa Campina, jest wpisane w projekty transformacji energetycznej Unii Europejskiej oraz w Europejski Zielony Ład. Według ekspertów, w 2030 roku, około 40 proc. zasobu istniejących budynków mieszkalnych ma być ogrzewane elektrycznymi pompami ciepła, a w 2050 – już blisko 70 proc.

 

Dom ma dwie kondygnacje, o łącznej powierzchni 135,16 m kw., a położony jest na działkach o powierzchni od 337 do 507 m kw. Wprowadzona właśnie do sprzedaży „Wiktoria II”, o podwyższonym standardzie, na parterze ma salon z dużymi oknami wychodzącymi na północ i południe. Okna są przesuwne, a po ich otwarciu ściana jest otwarta na taras o powierzchni 16,5 m kw. i ogród. Parter to łącznie 63,52 m kw. Tu także znajduje się kuchnia i łazienka. Bezpośrednio z domu można przejść do garażu o powierzchni 21,23 m kw. Poddasze użytkowe to trzy sypialnie oraz przestronna, widna, rodzinna łazienka. Sypialnie są foremne i ustawne, doświetlone oknami dachowymi firmy VELUX. Domy przygotowane są do montażu instalacji systemu fotowoltaicznego.

 

- Nasi klienci, decydując się na kupno domu w Villa Campina, doceniają jego walory energetyczne i ekonomiczne, nie bez znaczenia jest dla nich aspekt ekologiczny, ale przede wszystkim doceniają estetykę i funkcjonalność. Dom „Wiktoria” jest wewnątrz bardzo komfortowy, przytulny i wygodny. Rozkład pomieszczeń umożliwia ciekawą aranżację przestrzeni i idealne jej wykorzystanie - dodaje Małgorzata Ostrowska.

 

W osiedlu Villa Campina w Ożarowie Mazowieckim docelowo powstanie 180 domów szkieletowych budowanych w technologii prefabrykacji. J.W. Construction może pochwalić się już zrealizowanymi 51 domami jednorodzinnymi w tej technologii.

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Drawbridge Media
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem? Biuro prasowe
2024-07-26 | 11:00

Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem?

Do tej pory Polacy mogli skorzystać z trzech programów dopłat kredytowych: Rodzina na Swoim, Mieszkanie dla Młodych oraz Bezpieczny Kredyt 2%. Na horyzoncie pojawia się program Kredyt
Nieruchomości CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland
2024-07-25 | 12:00

CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland

  Marka CCC kontynuuje współpracę z trzema centrami handlowymi z portfolio Greenman Poland – Nowymi Czyżynami w Krakowie, Nowymi Bielawami w Toruniu i Nową Górną w
Nieruchomości Warsaw office market in the process of adaptation
2024-07-25 | 01:00

Warsaw office market in the process of adaptation

Stable demand, low supply of new offices, and few vacancies—this briefly describes the current situation in the Warsaw market Just under 11 per cent of the office space resources in

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Trzynaście państw UE wytwarza już więcej energii z OZE niż z paliw kopalnych. Polska jeszcze nie, ale też bije rekordy w zielonej energii

30 do 27 proc. – tak wyglądał w UE w I połowie br. udział energii z odnawialnych źródeł versus z paliw kopalnych. To oznacza, że po raz pierwszy w historii mieliśmy na Starym Kontynencie więcej zielonej energii. Takim osiągnięciem może się już pochwalić prawie połowa państw członkowskich. W Polsce – po bardzo dynamicznym wzroście produkcji energii słonecznej – udział OZE sięga już ok. 30 proc., a węgla spada poniżej 60 proc. Mimo znaczących postępów w ostatnich dwóch latach wciąż wiele aspektów zielonej transformacji w kraju wymaga poprawy. Motywacją do przyspieszenia zmian są korzyści finansowe – na rachunkach za prąd – oraz środowiskowe.

Sport

Siatkówka z coraz większym wsparciem sponsorów. Największe firmy inwestują nie tylko w drużyny narodowe, ale i ligowe kluby

Polska liga siatkówki jest jednym z chętniej oglądanych w Polsce wydarzeń sportowych. W ubiegłym sezonie spotkania w fazie zasadniczej przyciągnęły do hal ponad pół miliona osób, a średnia oglądalność meczów ligowych wzrosła do ponad 84 tys. Sukcesy sportowe i zainteresowanie widzów przekładają się na coraz większe zaangażowanie sponsorów, także w siatkówkę ligową. Stołeczny zespół siatkarzy Projekt Warszawa pozyskał nowego sponsora tytularnego – została nim PGE Polska Grupa Energetyczna.

Infrastruktura

Na budowę sieci światłowodowych w Polsce trafi z UE niespełna 7 mld zł. Inwestycje może jednak zahamować biurokracja

W Polsce światłowód ma już blisko połowa z 9,5 mln użytkowników internetu stacjonarnego, a ta technologia szybko zyskuje na popularności – w ubiegłym roku zwiększyła swój udział w rynku o 10 proc. – Środki unijne przeznaczone na dobudowanie sieci światłowodowych w Polsce to w tej chwili w sumie 6–7 mld zł – zauważa Jacek Wiśniewski, prezes zarządu Nexery. Jak wskazuje, w praktyce zagospodarowanie tych pieniędzy może być jednak problematyczne ze względu na biurokrację, brak koordynacji między różnymi urzędami i resortami oraz krótki czas, jaki pozostał na ich wydatkowanie.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.