Energooszczędne domy w Villa Campina
Drawbridge Media
ul. Nowogrodzka 10 lok. 6
00-511 Warszawa
k.zarska|drawbridge.pl| |k.zarska|drawbridge.pl
601 888 957
www.jwc.pl
J.W. Construction rozpoczął przedsprzedaż kolejnych 22 drewnianych domów jednorodzinnych, o zerowym zapotrzebowaniu na energię nieodnawialną, w osiedlu Villa Campina w Ożarowie Mazowieckim, opodal Puszczy Kampinoskiej.
Do ogrzania pomieszczeń i wody oraz do wentylacji, w domach w Villa Campina, o pięknej nazwie „Wiktoria”, potrzeba zaledwie 22 kWh/m2 na rok, co oznacza, że są praktycznie pasywne energetycznie. Efektywność energetyczną zapewniają elektryczne pompy ciepła. Pompy tego typu są obecnie wiodącym rozwiązaniem technicznym, kluczowym dla oszczędnego gospodarowania energią elektryczną, a zarazem przyjaznym środowisku. Wentylacja mechaniczna z rekuperacją zapewnia dostęp do świeżego i przefiltrowanego powietrza bez utraty ciepła. Ekologiczne są również zastosowane do budowy domów w Villa Campina naturalne materiały, odnawialne, podlegające recyklingowi drewno, maty z wełny mineralnej użyte do izolacji dachów, ścian prefabrykowanych, stropów na legarach i ścianek działowych oraz płyty-gipsowo włóknowe w pomieszczeniach.
- Teraz, kiedy zdecydowanie więcej czasu spędzamy w domu, zaczęliśmy zastanawiać się, czy korzystnie wpływa on na nasze zdrowie. To, jak się czujemy i ile mamy energii, może być powiązane z naszym otoczeniem. Ważne jest, aby wybierać właściwe materiały i technologie zarówno do budowy domu, jak i wykończenia wnętrz. W domach w Villa Campina panuje zdrowy klimat, co docenią szczególnie osoby cierpiące na alergie. Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła sprawia, że powietrze w domu jest czystsze niż na zewnątrz a ciepło jest odzyskiwane do ogrzania świeżego powietrza. Możliwość zastosowania różnej klasy filtrów pozwala uzyskać w domu powietrze tak czyste jak na sali operacyjnej; pozbawione zanieczyszczeń, bakterii, grzybów, pyłków - mówi Małgorzata Ostrowska, Dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction Holding S.A.
Warto podkreślić, że powszechniejsze zastosowanie elektrycznych pomp ciepła, takich jak te w domach Villa Campina, jest wpisane w projekty transformacji energetycznej Unii Europejskiej oraz w Europejski Zielony Ład. Według ekspertów, w 2030 roku, około 40 proc. zasobu istniejących budynków mieszkalnych ma być ogrzewane elektrycznymi pompami ciepła, a w 2050 – już blisko 70 proc.
Dom ma dwie kondygnacje, o łącznej powierzchni 135,16 m kw., a położony jest na działkach o powierzchni od 337 do 507 m kw. Wprowadzona właśnie do sprzedaży „Wiktoria II”, o podwyższonym standardzie, na parterze ma salon z dużymi oknami wychodzącymi na północ i południe. Okna są przesuwne, a po ich otwarciu ściana jest otwarta na taras o powierzchni 16,5 m kw. i ogród. Parter to łącznie 63,52 m kw. Tu także znajduje się kuchnia i łazienka. Bezpośrednio z domu można przejść do garażu o powierzchni 21,23 m kw. Poddasze użytkowe to trzy sypialnie oraz przestronna, widna, rodzinna łazienka. Sypialnie są foremne i ustawne, doświetlone oknami dachowymi firmy VELUX. Domy przygotowane są do montażu instalacji systemu fotowoltaicznego.
- Nasi klienci, decydując się na kupno domu w Villa Campina, doceniają jego walory energetyczne i ekonomiczne, nie bez znaczenia jest dla nich aspekt ekologiczny, ale przede wszystkim doceniają estetykę i funkcjonalność. Dom „Wiktoria” jest wewnątrz bardzo komfortowy, przytulny i wygodny. Rozkład pomieszczeń umożliwia ciekawą aranżację przestrzeni i idealne jej wykorzystanie - dodaje Małgorzata Ostrowska.
W osiedlu Villa Campina w Ożarowie Mazowieckim docelowo powstanie 180 domów szkieletowych budowanych w technologii prefabrykacji. J.W. Construction może pochwalić się już zrealizowanymi 51 domami jednorodzinnymi w tej technologii.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.